Moje dedičstvo

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Moje dedičstvo

Příspěvekod Michael » čtv črc 09, 2009 9:23:41

Takže konečne som sa cez bordel v garáži prebojoval k babete - Jawa 210. Je to dedičstvo po dedovi.
Pár rokov stála na mieste, teraz by som ju chcel dať do aspoň ako-tak pojazdného stavu.
V nádrži ostal benzín, a nádrž dosť zhrdzavela zvnútra. Otázka je, ako ju vyčistiť?? Napchať do vnútra nejaké šrubky, matky a triasť s tým o dušu ma napadlo, ale nie je na to aj nejaký "odhrzovač"??
Skúsil som ju natočiť. Po očistení sviečky chytla na 1x :D
No a takto nejak to vyzerá
Obrázek
Obrázek
Obrázek
miláčik 1.) - Lada Niva 1.7i - moje 1. auto
miláčik 2.) - Jawa 210 Babetta - 1 moto v živote
Michael
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 05, 2009 9:32:10
Bydliště: Michalovce

Re: Moje dedičstvo

Příspěvekod escorpion » čtv črc 09, 2009 10:23:39

No stými šróbami máš čiastočne pravdu, len tam nesmieš dať nejaké veľké lebo si preliačiš nádrž. Skôr sa na to využívali olovené broky, alebo jemný štrk. Potom už len hodne silné ruky, aby si to vládal triasť, alebo sa s niekým striedať.

Počul som dokonca, že niekto obviazal nádrž do starého koberca, zašprajcol ju do miešačky, aby nechodila a jednoducho ju zapol. Výsledok bol vraj skoro dokonalý.

Inak Babča vyzerá v pohode, akurát vyčisti motor zvonka buď arvou, alebo nejakým sprejom na čistenie motorom nech nie je taký od oleja. Určite rozober karburátor a ak dlho stála bude tam taký hustý olej (ako želatína) pekne ho vytri a prefúkni kompresorom všetky trysky a ihlový ventil pod plavákom. Ak dlho stála tú želatinku tam máš na 100%. Dobrá správa však je, že ak ti chytila na prvý šup, tak to nebude také zlé, ale odporúčam to urobiť, aby si nemal problémy do budúcna.

Určite obzri aj olej v prevodovke, či jeho dostatok a najlepšie bude ho tiež vymeniť.

Namasti reťaze, obzri či ti svietia svetlá (predné, zadné, tachometer), ak nebude svietiť hoci len žiarovčička v tachometri tak ti bude vybíjať aj ostatné žiarovky. Na koniec ju už len vyleštíš a susedia budú čumeť. :shock:

Tento postup som už využil na dvoch Babettkách a nesklamal ma. Slúžia ako majú.
Babetta 207 nový prírastok 81´
Babetta 207 srdcovka 82´
Babetta 210 žihadlo 85´
Peugeot 406 Break miláčik 02´
Renault 19 Chamade už na dôchodku 90´
UAZ 469 víkendové chatové vozidlo 87´
Uživatelský avatar
escorpion
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 21, 2009 9:53:46
Bydliště: Hurbanovo - Slovensko

Re: Moje dedičstvo

Příspěvekod janeon1 » úte črc 14, 2009 15:25:04

resil jsem tento problem na me babete kde rzi bylo az az svedci o tom i zarezla vidla:D tak resil jsem to jen matkama mensima chvilu jsem s tim sterkal pak nalel stary benzin proplachl zase sterkal a toto delal asi trikrat pak jsem vyndal matky a proplachoval jak debil..od te doby nemam problem s ucpavanim,i kdyz rez v nadrzi je porad
janeon1
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř led 14, 2009 23:44:15
Bydliště: Opava

Re: Moje dedičstvo

Příspěvekod Michael » úte črc 14, 2009 22:14:41

takže, vyčistil som nádž, použil som také stredne veľké matky, asi šestky až osmičky, čo som našiel u dedka (tam ta babettka zatiaľ stojí). tá hrubá hrdza zliezla dobre, ale neviem sa zbaviť takého ako keby hrdzavého prachu....no ale poskladal som to a nakopol - v pohodičke, ako sa hovorí, "na šupu", do motora, spojky atď. teraz neplánujem viac babrať, skôr ma teraz zaujíma zadné koleso ktoré chodí do osmičky. Ako ráfik je OK, len asi bude vybité ložisko, náboj...
Motor som tiež zvrchu vyčistil arvou.
Som zvedavý ako to bude chodiť, len si už musím konečne splašiť nejakú prilbu...
miláčik 1.) - Lada Niva 1.7i - moje 1. auto
miláčik 2.) - Jawa 210 Babetta - 1 moto v živote
Michael
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 05, 2009 9:32:10
Bydliště: Michalovce

Re: Moje dedičstvo

Příspěvekod BabettaDV » pát srp 21, 2009 19:30:22

přeji hodně štěstí do budoucna :D
Babetta 207.300, rok výroby 1979, najeto kolem 7000km, maximální rychlost je cca 48 km/h, oranžový lak
BabettaDV
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 21:57:08
Bydliště: Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků