Sraz 2008

Pokud máte chuť se někde sjet /tedy setkat/ pište sem...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Bude sraz 2008 ?????

Ano Bude
17
94%
Nebude se konat
1
6%
 
Celkem hlasů : 18

Příspěvekod Woozie » ned led 27, 2008 15:50:46

To ako s Plzně cez celú republiku na 207??? Ja mám síce tiež šialené nápady ale toto ma dostalo :D Ale v pohode nech sa nás zíde čo najviac aby to nedopadlo ako naposledy :?
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod klusik » ned led 27, 2008 16:17:37

Woozie píše:To ako s Plzně cez celú republiku na 207??? Ja mám síce tiež šialené nápady ale toto ma dostalo :D Ale v pohode nech sa nás zíde čo najviac aby to nedopadlo ako naposledy :?


Hehe, tak snad nepojedu sám :-D Už pomalu koukám, jestli nemám teď vyrazit, než tam dojedu, bude léto :-D
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jenda » ned úno 03, 2008 23:18:01

Není to špatnej nápad, tedy jeden rok v ČR, druhej v SR. Tedy Vápenky, vs. kemp Myjava. Vylilstoval jsem to na mapě, vzduchem je to okolo 8 km dále, po silnici to dělá, což zas není tak moc, pokud odbočíme v Blatnici p.sv. Antoníčkem, tak to je cca o jen necelých 17 km dále, zláště pro nás středočechy. 340, nebo 357km, není už skoro žádnej rozdíl. Ideální je přechod Vrbovce, Strání je už dost mimo. Celá trasa /od sjetí z Route 54 na 71čku až na hranice do Vrbovců je v pohodě. Navíc vede většinou společně s dráhou, což zaručuje, že se nebudou konat žádný děsivý krpály. Jiná káva začíná na území SR, kde krátce po přejetí hranic odbočíme na Route 499 k Myjavě. Jedem stále vedle dráhy, ale tato se pojednou zavrtá do tunelu a my musíme přes ten kopec. Je to docela masakr, soudě podle hustoty vrstevnic na mapě. Ale Suchov jsme taky zdolali, o Rápoticích nemluvě. Na kopci už celkem pohoda po hřebeni až do Myjavy, při vjezdu do města decentní sešup, třakže budu muset dávat bacha zase na rychlost:-) Do kempu už to zase jde vedle potůčku, takže by tam asi žádný stoupání taky bejt neměly. Viz:


Obrázek

Kurzor je umístěnej na to velký stoupání. Silnice jde trochu traverzem proti kopci, ale i tak to vidím na 12-14%. Nějak se s tím popereme.


Obrázek

Pro srovnání Suchov. Skoro, až na drobnosti stejný a taky to šlo vyjet...

Jinak Voozie by to mohl skouknout a vyfotit, abychom se na to duševně připravili.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

To Jenda:

Příspěvekod klusik » pon úno 04, 2008 0:36:53

No super, to je přesně ta příprava, jak se mi to líbí ;)

Jinak stoupáníčko... no bude to kotel, ale musejí se s tím poprat.

Jinak jsem přemejšlel 340 nebo tak nějak - to je za 2 dny jízdy, s rezervou tedy tři, takže jestli by měl být srázek na víkend, abych vyjel ve středu tak :-D

Mno, tak díky.

Teď vše závisí na dvou věcech:

a) Jestli do tý doby budu mít A řidičák - snad jo ;)
b) Jestli mi do toho něco vleze, což by mě hoooodně naštvalo :-(

:-)
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Woozie » pon úno 04, 2008 21:54:10

Jinak Voozie by to mohl skouknout a vyfotit, abychom se na to duševně připravili.


Samozrejme, keď bude schopné počasie tak tam zbehnem a podrobne to vyfotím,vyzistím...
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod CErin » stř úno 06, 2008 19:05:05

Ze své stránky také souhlasím se Slováčem; Vápenky by byly každopádně v záloze, kdyby se objevilo příliš moc problémů. Zvažuju i možný auto-doprovod, pokud bychom ssebou vezli krámy na celý víkend, nejsem si jistej, že bychom to ujeli naložení....
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jenda » stř úno 06, 2008 20:17:20

Klusik:
1. Papíry dělej hned, nevodkládej to. Doporučuju to hned dělat na A1 /125ccm/ je to za stejný prachy a úplně stejná zkouška, stejný jízdy, pouze je to od šestnácti let.
2. Rozděl to na etapy I. Plzeň - Cerhovice - Vlašim, přespal by si u nás doma. II. Ten zbytek, tedy Vlašim - Myjava, s tím bychom se poprali společně, nejel bych rychle a po dálnici, tréning na Myjavu bychom si dali v Rápoticích. Ty jsou /Rápotice/ docela jedlý...
3. CErin by nás v Myjavě skasíroval společně, až to budeme valit z toho vrchu do města:-)

CErin: S tím autem to není marnej nápad, pod myjavským kopcem budou muset něktří vyložit bagáž, pokud bude hic, aby nezadřeli.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod klusik » stř úno 06, 2008 21:14:52

Jenda píše:Klusik:
1. Papíry dělej hned, nevodkládej to. Doporučuju to hned dělat na A1 /125ccm/ je to za stejný prachy a úplně stejná zkouška, stejný jízdy, pouze je to od šestnácti let.
2. Rozděl to na etapy I. Plzeň - Cerhovice - Vlašim, přespal by si u nás doma. II. Ten zbytek, tedy Vlašim - Myjava, s tím bychom se poprali společně, nejel bych rychle a po dálnici, tréning na Myjavu bychom si dali v Rápoticích. Ty jsou /Rápotice/ docela jedlý...
3. CErin by nás v Myjavě skasíroval společně, až to budeme valit z toho vrchu do města:-)


Ahoj,

ad 1: Taky jsem přemýšlel na A1, mně je 24, takže je mi to fuk ;)
ad 2: Jo, to by šlo, s tou Vlašimí. Stejnak jsem přemejšlel, že bych jel přes ... no prostě po silnici č. 19 - Tábor a tak, takže to takhle můžu taky udělat.
ad 3: No jasně, v součtu možná překročíme povolenou rychlost ;) ;)

Díky moc!

Klusik.
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod CErin » stř úno 06, 2008 22:00:36

Jendo - to auto by bylo celkem opodstatněné, psal jsem tu, jak jsme jeli na zimní sraz. Jediný, kdo si nevyložil bagáž z Babetty 228 přidřel hned v brutálním stoupání o něco menším, jak je Myjava!!! Je to dostatečný důvod nedělat kaskadéra, ale pomoct si. Vím moc dobře, že v 18 procentním stoupání už jsem musel šlapat, motor se jen volně točil, po výbrusu jsem měl najeto 5 km a jel jsem 100 dalších asi 7 hodin do neznáma v zimě. Takže kdo by se chtěl do mě navážet, tak :evil: :D
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jenda » stř úno 06, 2008 23:00:14

Vidím to stejně CErine, to auto u myjavskýho kopce by bylo dobrý. Podle řazení vrstevnic je to 14 - 16% minimálně. Pokud je někdo hubenej a má tak do 60 kg jistě to vyjede, ale těžší jezdci už by mohli mít problémy. Voozie to skoukne, vyfotí a uvidíme...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Kopce

Příspěvekod klusik » stř úno 06, 2008 23:33:11

No, doufám, jak to tady tak čtu, že to oba (já i bbta) v pohodě zmákneme ;)

S tou váhou... no tak mám něco přes 90 kilo, ale taky povezu nějakou bagáž, žejo :-D Tedy ... snad jí toliko nebude, ale bude to .. no kytara a tak ;) :-) Plus náhradní motor možná ;) :-D

Zdárek. Dobrou.
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Woozie » čtv úno 07, 2008 16:14:38

Jo auto by bolo fajn len kto ho vezme? Myslím že CErin má nejakého golfa nie??? Jako najprv to skúsim pozreť ja som vlastne ani na tej Myjave nebol našiel som to iba na nete. Takže keď bude počasie skočím tam popýtam sa, skúsim prejsť ten kopec ako vypadá a dám vedieť. Ale myslím že Babetta to zvládne aj bez auta :D
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod CErin » čtv úno 07, 2008 19:02:02

Klucí, já nechcu dělat chytrýho, ale plánoval jsem už hodně akcí a pro bezpečnost nebo komfort se dá udělat víc. Přecijen někteří z nás budou mít za sebou možná i stovky km na těchto zázračných přibližovadlech (pokud to nedopadne jako loni :) )... Proto samozřejmě své auto použít mohu, ale nerad bych jel na celou akci autem, ovšem pokud by to bylo nutné, nebude to žádný problém.

Každý by si měl rozmyslet a rozvrhnout, co zvládne a co nezvládne a podle toho říct, kde by potřeboval pomoct a jaký druh pomoci to má být.

Osobně bych nechal auto v pohotovosti i pro případ, že by měl někdo vážnou závadu, kterou by nemohl odstranit. Bude výhodnější přijet za ním a eventuálně pomoci, nebo přivézt něco potřebného. Pro tyto případy bych auto schvaloval. Taky jako zásoba tekutého svetru, nějakých jídel, popř. jako sušička, nebo nedej Bože pro někoho nemocného.

Jak to bude zorganizované ještě asi ukáže čas, nicméně pro ty Myjavské kopečky bych měl být připravený asistovat, klidně i za cenu toho, že bych na Bábě nejel. Ovšem tady Brňáci máme při nejmenším 5 Babettek a současně lidi srazového typu, takže bychom zcela určitě vyjeli společně. V nejhorším polouží Golf v rukách někoho bez Babetty, co se s námi bude chtít poveselit.
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jenda » pát úno 08, 2008 0:36:23

Velmi důležité, hlavně pro jezdce z ČR!!
Především nezapoměňte na cestovní pojištění. Tedy onemocnění, nehoda a úraz. Nechci tu pouštět bubáky, ale je to tak. Nestojí to moc /v řádu stokorun/ a uzavírá se to jen na dobu cesty, resp. pojišťovně hlášený pobyt mimo území ČR, kde běžné české zdravotní pojišťovny, včetně VZP léčebné úkony, pokud byly tyto provedeny mimo území ČR, nehradí. To je vůbec základní věc. Jedete na území cizího státu, tedy legislativně pouze, já jako občan ČR jsem byl proti rozdělení vždy, beru to pouze stále jako formalitu, záležitost politiků, ale o to tu teď nejde. Pouhé nutné ošetření bolavýho zubu na pohotovosti by se pak snadno mohlo změnit na několikatisícovou investici. Pokud by někoho nedej Bože chytil třeba slepák /stalo se to mně kdysi v mládí a vím jakej je to fofr, začlo to navečír a ráno už mne ve špitále čtvrtili/ tedy průser s nutností rychlého operativního zákroku, tak je to už na hypotéku na barák. Tady už ty tarify jsou do statisíců. Pakli nejsme pojištěný, tedy. Myslete tedy na to. Cestovní pojištění stojí pár korun a jste v pohodě. Tohle platí po celé Evropě, ve zbytku světa a hlavně v problémových zemích /např. Afrika, střední a dálný východ, Jižní Amerika/ se ještě jedná o povinný preventivní očkování a hlavně prohlídky, které se u lékaře doma hradí a pojišťovna Vám pojištění jinak neudělá. To zase při cestě d o SR pochopitelně nehrozí. Pakli se bude jednat o nějakej malér technickýho rázu /doufejme že se nám to snad vyhne/, tak si jistě pomůžeme společně sami, lhostejno, odkud kdo je...

Klusik:
Uvaž ty zavazadla, vem jen to nejnutnější. Kytaru jistě někdo mude mít v místě. Platí všeobecně že každý kilo, co na sobě vezeš, je po 100 km třikrát těžší. Loni jsem jel na Vápenky na dost pohodlný motorce a když jsem dorazil, byl jsem totálně na sračky. Prospal jsem skoro celej den. Taky to asi bylo tím, že jsem cestou 3x drobátko zabloudil. Ale to zase u mladejch nemusí platit, u nás důchodců čekatelů je to již horší:-)

Všeobecně:
Tedy pro nás co pojedeme z dálky /nad 200 km/ by bylo dobrý, pokud sraz bude pátek- neděle, vyjet už ve čtvrtek ráno, abychom byli na ten výkendovej rej odpočatí. Počítat s dovolenou ještě v pondělí a úterý, zajedno abychom vyjeli v pohodě a ne po probdělé noci a také, by nás netlačil čas. Až dorazíme domů, dejme tomu v pondělí navečer, je zase dobré mít možnost po tak náročným podniku si odpočinout. Navíc más může zdržtet třeba blbý počasí, bouřka a dorazíme již pozdě v noci. Je tedy dobrý mít časovou rezervu a jet v pohodě, bez stresu. Loni mne vyfakovali šéfové a odvolali mne z dovolené /ve čtvrtek/. Bylo to škoda, mohl jsem být na Vápenkách o den déle, bylo tam pěkně. Musím to letos nějak ošetřit.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod klusik » pát úno 08, 2008 9:07:03

Jenda píše:Klusik:
Uvaž ty zavazadla, vem jen to nejnutnější. Kytaru jistě někdo mude mít v místě. Platí všeobecně že každý kilo, co na sobě vezeš, je po 100 km třikrát těžší. Loni jsem jel na Vápenky na dost pohodlný motorce a když jsem dorazil, byl jsem totálně na sračky. Prospal jsem skoro celej den. Taky to asi bylo tím, že jsem cestou 3x drobátko zabloudil. Ale to zase u mladejch nemusí platit, u nás důchodců čekatelů je to již horší:-)



Jasně, no. Já to ještě nějak vymyslím, ta kytara to byl jasně jen úlet ;) Největěí hmotnost stejnak bude na ND, protože ač jsem to již nějkaý pátek (a několik stovek km) nepotřeboval, je jasný, že se může něco vys.. a co já pak u Jihlavy na babetě, která nestartuje, žejo ;)

Jinak pojištějí je super věc a při výjezdu si to vždy vyřídím (ale našť. jsem to zatím nepotřeboval ;))

Díkes, ahoj.
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Sraz Vápenky 2007

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník