Viděli jste se? Nebo to chce opravdu sraz?

Pokud máte chuť se někde sjet /tedy setkat/ pište sem...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příspěvekod Jenda » čtv úno 15, 2007 21:47:47

Bude s tím práce více než hodně. Rozhodně si myslím, že o prázninách je to nejlepší. Protože ti vzdálenější budou muset vyrazit třeba již v pátek dopoledne. O místě bychom jsme se dohodnout měli. Nechci ovlivňovat tuto akademickou diskusi, ale asi ta východní Morava by byla nejlepší. Uvažte to, že kamarádi ze Slovenska by se rádi srazu také zúčastnili a měli by to pak dost daleko, kdyby to bylo ve středočesku. Veřím to, že nám to pak příští sraz, který by měli pořádat oni, zase oplatí, že to udělají taky někde co nejblíže hranice. Bylo by to pro obě strany výhodné. Pravda, středočeši to budou mít dost "z ruky", ale co naděláme. Kupříkladu já, kdyby byl sraz například někde okolo Valmezu, tak to mám brutto za 360 km. Ale rád to ujedu /ostatně by to nebylo poprvé/. Pokud nedám Babettu do kupy /po výměně kliky a karterů sice slušně chytá a hezky jede, ale má občas chutě k zadírání/ tak skočím na choppříka a pojedu jako pán:-) Horší to budou mít ti, co bydlí na západě Čech. To by pak pomohl buď vlak, nebo doprovodné vozidlo. Což by se nechalo taky vymyslet, že by se západočeši složili a zaplatili si maníka /nebo ještě lépe kámoše/ s nějakou plechovkou, ideální by byla dodávka. Pak by si se šoférem Service Vehicle domluvili trasu a postupně by se napojovali. Ti slabší, hlavně mladý by pak část cesty jeli přímo s ním. Ono fakt není sranda pro mladýho kluka urazit 400 km v kuse na tomto obdivuhodném stroji. Navíc může vejzt sebou bednu nějakejch dílů a dobrýho vercajku, kdyby bylo třeba cestou větší opravy. Dále je potřeba na místě srazu někdo z nás aby byl místní, nebo alespoň přespolní. Vyřídit nějaký ty drobnosti vokolo, zakempování, nějaký místo na konzumaci jídel i nápojů, program. Taky by bylo dobrý po dobu srazu uvést do chodu nějaký telefonní číslo /stačí někdo s mobilem/ aby ty poutníky dirigoval, když někdo zakufruje, nebo se mu něco posere, tak zjednat pomoc, dovoz a tak.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Martin » pát úno 16, 2007 9:50:24

400 km je nerealnejch bych rek
Jízdě zdar! 8)
Martin
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 05, 2007 11:09:13
Bydliště: Turnov

Příspěvekod Ondrassek » pát úno 16, 2007 11:15:45

Jenda: super... takto by to bylo fajn
Martin: mno... jako naraz se to 400 km neda, ale treba s hodinouvou pauzou jo.. ono záleží taky na tom, jaký bude počasí, když bude 30 nad nulou, tak se asi tezko bude radit 400 km nekde po kopeckach... Prinejhorsim bych nejel na babette, ale na scooteru nebo na enduru. Ty dvě by neměly sebemenší problém. Jen se mi zdá hodně velká škoda, že když už je to sraz babettářu, tak tam na tý babettě nedojet,ale je fakt, že třeba ze Středních nebo Západních Čech až na hranice se Slovenskem.. Asi by se to dalo, ale chce to opravdu, jak už zmiňoval Jenda nějaký doprovod. Co se týče toho doprovodu, tak já bych mohl zajistit ze směru Brno, Vyškov, tak pro 4-5 babett. Tak zdarec a navrhněte nějaké místo. Já tam dojedu i kdybych tu babettu musel pulku cesty dovest nejakym autem :wink: :D
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod CErin » pát úno 16, 2007 15:43:20

Děkuju Jendovi, že to tak dobře vystihl...
Teď už je na nás, jak si to ošetříme, já se budu tedy každopádně snažit dojet na stroji, i kdybych to měl jet dva dny, v tomhle mám dobrodružství rád, jen je potřeba perná příprava (celková prohlídka - kola, spojky, píst, karburátor, řetězy), aby se člověk vyhl zbytečným problémům cestou.

Můj předběžný návrh místa by mohlo být rekreační středisko Vápenky (Je to těsně u hranic), co se týče mapy, tak zde: http://www.mapy.cz/?query=V%C3%A1penky& ... ase&center
X=140265984&centerY=132057600#centerX=140667904@centerY
=131809280@typ=base@zoom=10@vizType=none@vizIds=none



Je to možná mírně komerční místo, kde se pořádají motocyklové srazy, ale podle mě i jedna z alternativ. Ruku na srdce - musel bych se tam sám zajet podívat a zjistit situaci, po dohodě s Vámi i provést rezervaci a vím, že dané místo je dost zašité a že budou problémy s orientací, navíc tamější silnice jsou asi tak nejhorší v republice, co jsem kdy viděl. Ale zase na úkor krásné krajiny Bílých Karpatů, poblíž hranic (některé mobilní sítě už chytají slovenský signál). Toto je prozatím můj první návrh, někde na netu bych zjistil, jaké to tam je, od zkušenějších a zejména se tam jel pořádně podívat s Yamahou, jak to tam vypadá.

Pokud máte Moraváci jiný, příhraniční návrh, tak sem s ním. Možná je to zbytečně východně a chtělo by to nějaké místo okolo Břeclavi, Lanžhota, aby to měli přecijen z Čech účastníci zájezdu blíže.
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Woozie » pát úno 16, 2007 19:18:27

Súhlas,súhlas,súhlas,súhlas,súhlas!!! Ak si posunete mapu mierne doprava tak uvidite mesto Trenčín a hrad Beckov. Medzi nimi byvam (dedinka Ivanovce musite si to priblizit- ak to vobec niekoho zaujima:-) Do Bošáce sa dostanem po polnej ceste kde su na mna cajti krátky a odtial je to len kusocek k hraniciam.Ale neviem ako cez hranice ked nemam ani vodicak. Snad by ma pustili. Alebo to skusim miknut niekde cez hory snad by tam bola nejaka polna cesta a tam uz to nekontroluju nie?


TOMUTO MIESTU DAVAM 300000 BODOV ZO 100 :D

Kto by sa tam vlastne este dostavil zo slovenka? okrem mna somzrejme
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod IGI » pát úno 16, 2007 19:57:16

woozie: cez hranice chod bicyklovanim, a budu na teba kratki....
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » pát úno 16, 2007 21:15:12

A jako babettu si dam do ruksaku alebo do igelitky? :D
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod CErin » pát úno 16, 2007 21:20:43

No, pánové, nechci tady hned dělat rozbroje, ale lidi bez řidičáků by měli myslet na to, co se vlastně může stát a co jim hrozí, nejen myslet na to, zda se na sraz dostanou. Každej jede na své riziko a byla by škoda lepit docela vysoké pokuty a vystavovat se nebezpečí, že člověk trefí fízla, proti kterému je i Bůh krátký. Tak to zvažte, jestl není lepší si počkat na řidičák a zajistit si v pořádku doklad a pojištění a také stav celého vozidla. Neříkám, že jsem nikdy nejezdil bez papírů (viz. můj příběh tady), ale dnes je to zase o něco ostřejší a hlavně nebezpečnější. Ačkoli existují relativně spolehlivé alternativy, jak se dostat "za čáru"...
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod IGI » pát úno 16, 2007 23:32:51

woozie: ved to je len bicykel.....a na ten vodicak nepotrebujes....aj auto mozes bez papierov tlacit....

CErin: Mas pravdu, ale adrenalin je adrenalin :lol: ....ani chlastat a hulit by sa do 18 nemalo, a co??? 8)
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » sob úno 17, 2007 13:14:38

No este neviem ako ehm pardon na com sa tam vlastne dostanem ale ak to bude na mieste navrhovanym velectenim panom CErinom tak sa tam dopravim aj na bycikli ked uz nie na babci
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Jenda » sob úno 17, 2007 17:44:36

Woozie: Jízda bez řidičáku je u nás, tedy v ČR od 1.7.2006 je podle novýho silničního zákona neskutečnej průser. Poprvé je to za 50.000,- peněz, po druhý ti přišijou maření úředního výkonu a znova 50.000,- plus rok natvrdo, jako bonus. Navíc, pokud tě nějakej pitomec náhodou sestřelí a najme si šikovnýho advokáta, kterej vyčenichá, že si jel bez not, tak nedostaneš ani korunu, i kdyby tě doživotně zmrzačil. Navíc mu zaplatíš úplně všechno do posledního škrábance na laku. Nehledě k tomu, že pojišťovna /i v případě povinnýho ručení/ dá o d toho ruce pryč, zacálueš škodu, kterou jsi nezavinil a navíc nezaplatějí ti ani nemocenskou. Možná jedině v případě, že ten co tě sundal, jel zrovna nalitej jako žok. A to možná dostane jen svejch 7 bodů a mastnou pokutu /též 50.000,-/ event. mu seberou papíry. Možná pokud jsi mladistvej, by nebyli tak ukrutný, ale nevím...
Přiznám se, že i já jezdil 20 let /!!!/ bez papírů. Na starý kolena jsem se nechal loni zapsat do autoškoly. Nebylo zbytí, padesát kilokorun jsou na mne velký prachy a do kriminálu taky nechci. Nehledě k tomu, že by mne na hodinu vylili z práce /náš úřad, jako každej městskej úřad a magistrát spravuje agendu okolo silničního provozu a ŘP/. Když sem to ostatně udělal já /státní úředníci mají IQ rovnající se aktuálnímu datu v měsíci/, tak už to udělá každej...

CErin: Opravil jsem ten odkaz na penzion Vápenka, aby to nerozhazovalo stránku. Snad to bude chodit. Jo jak si se ptal na to kouření, tak hulím silně. Ale ne cigarety, nýbrž fajfku a doutníky. Mám takovej šerednej zvyk za jízdy kouřit doutník. Je to za jedno pěkný /na chopperu obzvláště/ a za druhý je to takovej druh osobní vzpoury /nová vyhláška to zakazuje/. Ale provozuju to jen na odlehlých komunikacích III. třídy, jinak by mi to benga asi dost vytmavili /3 body/. Jednou jsem jel takhle od Hořovic k Hostomicům a pohuluju fajfku, cesta ubíhala, v tom za mnou hihgway patrol. Nepředjížděli, furt jeli za mnou. Vrazil jsem rychle fajfku do kapsy u kalhot, tak jak byla, pěkně rozhicovaná. Po dalším kilometru bylo jasný, že je něco špatně. Benga stále za mnou a já se na motorce kroutil bolestí jak orientální tanečnice, navíc jsem zaregistroval, že se cosi pálí. Abych to neprotahoval: Jak jsem tu fajfku narychlo vrazil do kapsy, vypadl z ní asi uhlík. V Hostomicích benga naštěstí odbočili na hlavní k Příbrami. Právě včas, upadla mi kapsa. Uhasil jsem se a zjistil škody: Mimo propálenejch džín, na pravým stehně puchejř, jak polovička tenisáku. Ale kouřím stejně dál, už zásadně jen doutník, ten se nechá zahodit:-)
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » sob úno 17, 2007 18:42:29

jenda: to s tym vodicakom, to je ozaj moc huste :shock: :shock: :shock: .....ja tiez nemam vodicak, bo stoji polovicu z auto-vodicaku.... ten robim za trisvrt roka, ta aspon usetrim tych 5 litrov slovenskych....

Ad: Nezere vas, ze kvoli vodicaku musi chodit clovek do autoskoly??? Podla mna by bolo rozumnejsie autoskolu urobit nepovinnou, zprisnit testy, ucastnikovy autoskoly dat bodovy bonus k testu + zrusit mu prakticku skusku s flojdom....Je to blbost????
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » sob úno 17, 2007 18:55:20

Jenda: Mas recht nemienim riskovat pokutu (foter by mi asi urval hlavu :? ) Ak to bude v tych Vapenkach skocim tam na bike-u za max 3hodiny som tam.
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Jenda » sob úno 17, 2007 23:15:15

Za to ježdění bez papírů se docela stydím, ale zvláště několik let po revoluci byla taková hezká doba. Benga jak byl rok dlouhej nikde, pokud vůbec vystrčili nos z police station, tak to když šli na oběd. Kdybych v tý době vyjel na silnici s třeba klidně s tankem, nikdo neřekne ani popel. Maximálně se nějaký důchodce zeptá, zda nejsou někde poblíž manévry. Bohužel to už dávno pryč a loňská novela silničního zákona byla definitivním koncem této zajímavé éry. Na druhou stranu spousta mladejch kluků jezdila v autech jako hovada, zvláště o víkendech z tanečních zábav. Někdy už to bylo na silnicích o život.

Jo k tý autoškole: Dělal jsem jí z instruktorem, kterýho léta znám a tykáme si, takže sice zamhouřil voko, ale taky mi nic nevodpustil a neustále zahajoval hodiny varovnými hláškami: /řikám ti to jasně: Na motorce si rozbiješ držku, ani nevíš jak!/ a další chuťovky, ale taky mne hodně naučil a vysvětlil co dělám špatně, jako například, že s kotoučem se musí zacházet, na rozdíl od přední brzdy na Babettě dost vopatrně, pokud nechci skončit se zlámanejma hnátama ve škarpě. Dělal jsem totiž jízdy na velký sportovní motorce, jinou u nás v autoškole nemaji. Tedy pohoda. Testy jsem udělal levou zadní za 99%. Mohlo by to bejt klidně za 100% což mne sralo, ale byla tam jedna pitomá oázka o technický prohlídce na STK, co jako může dělat řidič, při této. No dobře, už to vím. Ale zkouška s komisařem už sranda nebyla. Komisař byl dobrej, měl pochopení pro novice, navíc jsem mu udělal radost tím, že na otázku o akumulátorech /ústní otázka z tzv. techniky, součást zkoušky/ jsem na něj vyplálil vše, co vím o baterkách, včetně procesu přeměny molekulárního olova na síran olovnatý při nabíjení a naopak. Valil voči, to sem ani říkat memusel, ale elektrika je moje hobby, vsadím se, že to sám nevěděl. Můj výkon s baterií byl brilanější o to, že hošana přede mnou ze zkoušky vyhodil, o baterkách nic nevěděl ani to, že nějaký baterky v autě či motorce existují... Narostly mi ramena jako kráva, a šlo se jezdit. Ale nechval dne před večerem. Ten den chcalo, spíše tak kurevsky mžilo a jak výše zmíněno, silná motorka nováček na ní, mokro, voslintáno, není dobrá kombinace. Tady mi byly moje fenomenální vědomosti o baterkách k prdu, jak jsem záhy zjistil. Za jedno nervózní z komisaře /chtěl sem bejt suverén, ale jaksi to nebylo nějak vidět/. Navíc bál jsem se těm kobylám nasypat vovsa, měl dost nerva bychom to na tý vosmrkaný silnici, notabene s komisařem nepoložili. Vrcholný majstrštyk jsem předvedl na kruháku, ke kterýmu se u nás vyjíždí ze zdola, do kopce a je tam přechod, tedy vodorovný značení a namoklý. To klouže jako svině. Šudlal jsem motorku tak na 3000 RPM, bál jsem se za to vzít a pochopitelně jsem musel dát na kruháku přednost, naschvál tam něco jelo. Pak bylo za autem volno, vzal sem za to, vědom toho že vodorovný značení za deště klouže, plyn jen tak jako symbolicky a škyt! Motorka pochopitelně chcípla. Lidi vokolo /asi v jednu vodpoledne, lidí na ulici jako nasráno/ zpozorněli. Uviděli oranžovou vestu autoškoly a vytušili, že bude kino. Nastaroval jsem doslova tušil než viděl, ja všichni čumějí. Nutno říci, že jejich očekávání varietního čísla na motorce jsem nezklamal. Povoluju spojku a vidím, že by to mělo tentokráte vyjít. V tom babička o holi, stařenka jak z pohádky, kde se vzala nevím, prostě asi se tam odněkud teleportovala. Jinak se to vysvětlit nedá. Nebo je to tajná součást zkoušky, tedy asi nějakej test připravenosti, kdy jsou babičky vpouštěny do křižovatky pomocí počítače a výsledek zaznamenáván. A už si to hasí po přechodu, nákupní tašku v ruce, myslíc si: Ty mi jistě dáš přenost, panáčku. Vypadáš na tý motorce seriózně, slušně. Panáček ale měl v tu chíli nasráno v gatích. Pustil jsem spojku a hrábnul po brzdě. Přední. Neskutečný hovado. Já tedy. Na instruktorovu poučku o brzdách jsem zapoměl. Kobyly se poplašily, zaržály, zadní kolo na mokru nepatrně hráblo, motorka chcípla podruhý a kotouč jedovatej jako strychnin smýkl motorkou mírně doprava. Naštěstí jsem ještě pořádně nezahájil "jízdní úkon". To co jsem zahájil, bylo tak na tři facky od instruktora. Z chodníku zazněl řehot jak při estrádě a babička řekla "děkuju pěkně" a přešla. Dokonce někdo i zatleskal, ale to už jsem neslyšel. Startoval sem, nutno říci, že jsem měl kliku, že byla baterka nabitá. Chytlo to, za jedna a pryč z toho místa potupy a hrůzy. Ku podivu se mi to nyní, bezchybně povedlo. Asi léčba šokem. Dorazili jsme k autoškole, když viděl instruktor muj ztrápenej ksicht povídá: "Dobrý, prospěl. Už sem se lek, že tu babku přejedeme. Vlítla tam jako blesk!" A bylo to. Z ctrnáct dní přišly papíry. Svět zkrásněl...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » ned úno 18, 2007 12:30:05

Fuf, tu ani neni smajlik, co by napodobnil moje emocie z tohto tvojho pribehu..... Fasa :roll:
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

PředchozíDalší

Zpět na Sraz Vápenky 2007

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků