Úpravy databáze

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Úpravy databáze

Příspěvekod Jenda » ned úno 13, 2011 19:24:43

Zdravím,
dnes jsem dělal nějaký zásadní úpravy na celém serveru a odmazával asi 160 starých tabulek v databázi, které patřily již neexistujícím, nebo nepoužívaným aplikacím. Také byla smazána asi dva roky stará záloha fóra /motoboard_304/, respektive přesunuta na lokální disk počítače, protože už byla zajedno zastaralá a za druhé enormní množství tabulek, z části již poškozených a s vadnými klíči, zpomalovalo a zasíralo DB server. Pochopitelně jsem dával velký pozor abych se nenabořil do fóra současného. Mělo by to tedy být O.K. Přesto, pokud byste viděli něco, co byste nechtěli vidět, napište mi to na jenda@speaker.cz Ale to by se stát němělo, zajedno jsem si počínal velmi opatrně a za druhé, jsem databázi fóra dnes v 17.33 natřikráte zálohoval /jak celou včetně struktury, tak jen extra data z tabulek. Mělo by to být sice v pořádku, ale ptám se pouze pro jistotu.
Operace byla nezbytná, zajedno kvůli připravované rozsáhlé rekonstrukci železniční stránky http://www.speaker.cz/localbahn/ která bude dostávat nový CMS, tedy redakční systém a také proto, že mne můj hostitel již několikráte decentně upozornil na neskutečný bordel na databázovém serveru*1) který mi nesvědčí k profesní cti, ale naopak.
Fóra by se tato operace něměla nijak dotknout. Maximálně tak, že poběží nyní o něco málo rychleji:-)

Poznámka
*1)Databázový server je speciální server, který uchovává čistý obsah webu /pouze texty, grafiku jen vyjímečně/ a je řízen z hlavního /doménového serveru/ pomocí tzv. výkonných souborů, které databázi řídí a spravují.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků