Spamer vrací úder! Zastavení komentářového modulu

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Spamer vrací úder! Zastavení komentářového modulu

Příspěvekod Jenda » pát pro 06, 2013 2:20:41

Týká se to pouze stránky o Babettách na http://www.speaker.cz/babetta/index.php
Dneska jsem zjistil, že mi server opět masivně napadl spamer. Jednalo se pouze o stránku o Babettách. Fórum a ostaní moje site jsou ufestovaný, včetně tohoto fóra, zde tedy neprošel, zkusil to tedy tam. Tato stránka běží totiž na zastaralém CMS, který memá už žádnou podporu a tím také proti spamu žádnou ochranu. Něco jsem tam sice udělal, ale asi to bylo málo. Nadělení k Mikuláši, jako prase. Nacpal tam parchant asi 4500 stran textu a hrozilo to zahlcením centrální databáze, na které běží celý speaker. Naštěstí jsem na to přišel poměrně včas, i když za 5 minut 12. Je to prekérka, nezbyde mi nic jiného, než celou site převést do moderního CMS, asi do Drupalu, která je proti spamu imunní, což je povyražení minimálně tak na týden. Tedy:
Zatím stránka stále běží, pouze nejdou vkládat komentáře, při pokusu o toto naskočí prázná stránka s chybou 404 - stánka nenalezena. Natvrdo jsem totiž zablokoval komentářový modul. Stačí ale ale vrátit zpět tlačítkem bakspace v prohlížeči a stánka opět naskočí. Jdou dál vkládat články (to ale uživatel stejně nikdy nemohl, pouze administrátor), takže se zase tak nic moc nestalo. Zatím likviduju ten sajrajt, ještě to bude tak na hodinu práce. Komentářový modul je blokovaný proto, protože až bych to vyčistil, napere to tam parchant okamžitě znova.

Důležité:
Tohoto fóra a ostaních site na speakerovi se to nijak netýká. Vše běží normálně dál v plném provozu, se vším všudy. Včetně nových registrací. Jenom nelze komentovat články na výše zmíněné stránce. Pouze prosím moderátory, aby byli pozorní, kdyby náhodou vlezlo něco sem, ale doufejme, že snad ne.
Díky za pochopení, admin
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků