Kino je tady!

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Kino je tady!

Příspěvekod Jenda » pon bře 10, 2014 14:04:44

Jeden z uživatelů mne nedávno požádal o zprovoznění sady na vkládání videí, sem na fórum. Odehrává se to asi takto:

Vložíte pouze ID videa, které najdete v jeho URL (video na Youtube musí být otevřený) dáte sem, označíte BBCode tagem, viz nové tlačítko youtube. Mělo by to vypadat takto a pak už jen příspěvek odešlete.

Kód: Vybrat vše
[youtube]s87c1ddss20[/youtube]




A je to! Je to jednoduchý, vkládá se pouze ID videa, který ale musí být na Youtube. Pokud by bylo odjinud, musil bych sestrojit další vkládací sadu.

Hlavně nejezděte tak rychle jako ten maník tam na tom videu :-)


Podrobný návod, jak na to!

Kino_1.jpg
Kino_1.jpg (62.97 KiB) Zobrazeno 2691 krát

Otevřete si server Youtube, vyberete si videjko a spustíte jej.

Kino_2.jpg
Kino_2.jpg (34.8 KiB) Zobrazeno 2691 krát

Nahoře v příkazovém řádku browseru nakopírujete ID požadovaného videa. Je to ta označená část URL, nic víc se nekopíruje!

Kino_3.jpg
Kino_3.jpg (38.84 KiB) Zobrazeno 2691 krát

ID videa nakopírujeme do příspěvku a necháme označené, event. znova ID označíme myší, pokud se nám označení ztratilo, jako třeba na tomto obrázku.

Kino_4.jpg
Kino_4.jpg (22.83 KiB) Zobrazeno 2691 krát

Klikneme na nové tlačítko youtube

Kino_5.jpg
Kino_5.jpg (41.29 KiB) Zobrazeno 2691 krát

Následně vznikne toto.

Kino_6.jpg
Kino_6.jpg (42.15 KiB) Zobrazeno 2691 krát

Pokud je tomu tak, odešleme a je to hotovo.

Pokud je to cizí video, je dobré se autora optat, zda s tím zveřejněním zde souhlasí. Dále platí, že toto funguje pouze z Youtube. Pro jiný server bych musel sesmolit další BBCode sadu, jak jsem psal výše.
Z toho vyplývá, že je dobré dostat nejdřív video které si natočíte, na Youtube.com Neměl by to být problém, stačí si tam založit účet. Je to grátis, nic za to nechtějí. Navíc spousta dalších lidí přiloží oko na vaše skvělá videa i na tomto serveru (Youtube) a budete o to více slavní.
Pokud byste to sem cpali odjinud, tedy např. z vlastního serveru, či úložiště, musel bych pro to napsat novou vkládací rutinu, což obnáší asi 8 až 10 řádků kódu a nasoukat to znova do systému fóra. Je to spruz, tedy ne to soukání, ale to psaní. Navíc by ta sada platila jen zase na ten server, nebo místo. Takže je lepší to napastovat na Youtube. Navíc to má i tu výhodu, že sem můžete dávat i dlouhý kusy. Server (tedy speakera) to nezatěžuje, je to jen takový lepší odkaz jinam, tedy na Youtube.

Obrázek je pochopitelně náhled, tak jsem to sem skutečně dal, snad mi autor videa promine. Ale ta zima skutečně za to s tojí. I vtipně vybrané melodie, i jedna píseň je tam velmi vkusná (od 8:52). Interpreta sice neznám *1), sice je to píseň o autech. Ale k popukání. Viz:



Poznámka:
Promítl jsem si to celý. Najdete to snadno, stačí zagooglit "Babetta 210". Ten hošan na B210 je docela drsoň. Ta silnice byla tutově jak mejdlo, sotva vyjel z vrat, hned decentně hodil držku, spíše mu to klouzlo. Valil to v tom mraze za dvě. Jak jsem se na to díval, nejistě se mi sedělo i na židli u kompu. Byla mi z toho taková zima, že jsem si musil vzít svetr:-)

*1)Poznámka:
Interpreta jsem už zjistil, je to Hustej Wimpy a píseň "Jede šrot". Velmi pěkné, až úsměvné.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník