Hesla, hesla...

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Hesla, hesla...

Příspěvekod Jenda » pát srp 28, 2015 3:15:27

Vyhodil jsem ten canc o nedělní estrádě při aktualizaci. Za něco mohu já, za něco jednoduchá hesla, která někteří z vás používají. Vyčenichal jsem to z logů chyb. Z toho tedy plyne ponaučení i pro vás, milí useři:

Již žádná jednoduchá hesla!
Při registraci snad, ale pak si to HNED změňte. Heslo typu 123456, nebo batetta, eventuelně jako heslo použít vlastní nick je jízdenka do pekel. Hesla i nicky typu speaker (už to tu jednou bylo) jsou zakázány již dávno. To už je skutečně hazard se serverem. Vysvětlím proč:
Někdo se tu po fóru procházel, asi ukradenou identitou, tedy přes jednoduché heslo. Prasil, sice skrytě, ale prasil. Ale nejak jsme to ustáli, i když jsem si málem krůpnul do textilu.

Proto ještě jednou a velmi prosím,
používejte, pokud možno, kvalitnější hesla. Nejlépe z různých typů znaků, velkých/malých písmen, čísel. Pokud si třeba zvolíte heslo Josef Novák (nemusíte se tak jmenovat, pochopitelně), tak asi toho Nováka trochu vytuníme. Asi takto:
JosEf9388Novak32
Ono stačí i klidně i:
nOv998áK
Prostě postup, který útočník sice předpokládá, ale proti kterému je nejčastěji používaný slovníkový útok téměř neúčinný. Alespoň tedy ne hned. Například ten horní JosEf9388Novak32 dokáže zaměstnat i moderní výkonný domácí počítač v případě slovníkového útoku, na dobu v řádech desítek hodin. To je mu však málo platný. Platí však to, že skutečně nebezpečná jsou jednoduchá číselná hesla (v vzestupné/sestupné řadě obzvláště) a párování nick>heslo. Vyhněte se tomu, prosím. Doporučuji také si občas heslo změnit. Viz pocit sucha a bezpečí.
Pochopitelně je třeba dbát i na čistotu počítače. Pokud máte váš kolovrátek zavirovaný a mimo jiné havěti tam sídlí i nějaký Keylogger, tak ten už nic nehledá a nevypočítává. Má komplet vaše heslo přesně v té chvíli, co jej nadatlujete do klávesnice.
Takže pokud to půjde, alespoň ty lepší hesla. Pomůže mi to. Díky.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron