Spam!

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Spam!

Příspěvekod Jenda » ned lis 15, 2009 21:14:37

Díky, hlavně Starcovi za upozornění, jednalo se nikoliv o uživatele, ale o spamovací stroj. Je vidět, že ti parchanti, to tyto roboty píšou opět pokročili a jejich pečlivě napsaní a odladění miláčkové sice obtížně, ale přece prolamují poměrně odolnou ochranu phpBB Olympus verze 3.5. Z toho vyplývá:

1. Pokud spamera objevíte, dejte vědět buď mojí maličkosti, nebo moderátorům. Moderátoři jej mohou zabanovat a smazat příspěvky, já pak s ním /tedy spamerem/ provedu krátký a rázný proces.
2. Pokud jsou ve spamovém příspěvku nějaké odkazy, nikdy na ně neklikejte. Zvlášť jeden příspěvek pd toho margarettolba, propagátora prášků byl jedlej. Nebyla v něm žádná reklama, ale když jsem si jej přeložil, obsahoval prosbu, zda by mu někdo neporadil s regisrací. A to na této adrese, kde následoval odkaz. Což je jasná vějička, pokud jsem tu prosbu dá, už musí být pochopitelně registrovanej. V odkazu byla samozřejmě velká část zakryptovaná v kódu MD5. Takže pastička. Kdo si klikne tak tutově něco chytí a pokud má svůj web, spamer začne zasírat jeho server.
3. Bohužel jsem musel z tohoto důvodu razantně zvýšit obtížnost CAPTCHA kódu, tedy toho obrázku, co se při registraci opisuje. OCR čtečky, které používají boti, jsou opět o něco dokonalejší. Bohužel si s tím /tedy nově se registrující/ budou muset trochu lámat hlavu. V nouzi se obraťe na mne, nebo na modurátory, rádi pomůžeme. Na již zřízené účty dříve registrovaných to ale nemá vliv, přihlašujete se normálně.
4a Pokud by to nepomohlo, tedy ta obtížnější CAPTCHA, nějaký čas bych nové registrace povoloval osobně. Spamera to obyčejně přestane bavit, pokud se přes registrační rozhraní nedostane.
4. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví komunita vývojářů na serveru phpBB.com. Asi to budou muset řešit, nic jinýho jim nezbyde. V následující verzi phpBB Olympus 3.06 to jistě spamerům vytmaví :-)
5. margarettolb to má již odbytý. Budiž mu lehká zem...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků