Aktualizace na vyšší verzi phpBB Olympus 3.06

Petice pro pomoc slovenským kolegům...

Aktualizace na vyšší verzi phpBB Olympus 3.06

Příspěvekod Jenda » ned pro 13, 2009 0:52:14

Vážení přátelé jedné stopy,
v sobotu 12.12.09 bylo večer toto fórum aktualizováno na novou uvolněnou verzi phpBB Olympus 3.06. Zatím se zdá, že aktualizace proběhla korektně. Přesto, pokud by se vyskytly potíže, informujte mne na jenda@speaker.cz Pokud máte chuť a náladu, zkuste vložit nějaký příspěvek, zda to funguje, jak má.
Dále bylo znovunastaveno vizuální nastavení CAPTCHA kódu při přihlášení nového uživatele. Obrázek s kódem je poněkud obtížnější, obsahuje mimo skupiny znaků, které tvoří heslo k opsání též některé falešné objekty, které mají vyřadit ze hry OCR čtečky, které používají spamoví boti. Pokud by se vám zdálo opsání hesla při nové registraci obtížné, je sice možnost maskování nastavit na nižší úrověň, ale vystavujeme se nebezpečí spamování fóra, což jitě nikdo nechceme. Tedy, kdyby to bylo skutečně komplikované, napište a nějak to pořešíme. Již dříve registrovaní uživatelé si s tím hlavu lámat nemusí, přihlašují se k fóru stejně, jako doposud. Každopádně prosím zkontrolujte si své účty a platnost Vašich ID /nicků/ a hesel. Moderátorům dám ještě vědět co a jak...

Poznámka:
Protože jsem nikoli programátor, ale starý prase, povedlo se mi při přesunu vlákna o srazu na Vápenkách do nový sekce toto přesouvané vlákno sestřelit /měl jsem já, starý blbec již nastartovaný aktualizační rutiny/. Na mou obhajobu, přestože obhájit takovou neskutečnou čunárnu nelze, mohu říci zase to, že jsem při aktualizaci zas tak netápal, jako minule. Alespoň něco. Moje štěstí je, že nejsem vysokoškolsky vzdělán, šel bych hned vrátit diplom a hlavního lektora bych navíc požádal, aby mně dal pár facek jako bonus. Jinak, snad by to mělo chodit.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Aktualizace na vyšší verzi phpBB Olympus 3.06

Příspěvekod Starec » ned pro 13, 2009 9:45:57

Jenda, skús na budúce pred aktualizáciou použiť program EasyPHP, ja ho tiež používam a od tej doby nemám problémy. Všetko si spravím skôr na nečisto na PC a ak je to OK, spravím zálohu cez MySQLDumper, ktorý mám tiež nainštalovaný na serveri. Ak by niečo nevyšlo pri aktualizácii, tak jednoducho to opravím zo zálohy. Momentálne mám cez EasyPHP rozbehaný na test php-Fusion, testujem aj Drupal. Len škoda, že Fusion a Drupal majú odlišné DB ako phpBB a tak by fórum muselo začať od piky nanovo. V prípade prechodu na niektorý systém staré fórum zakonzervovať, povoliť len na čítanie a začať cez Drupal či Fusion na novo. Fusion sa mi zdá o niečo lepší ako Drupal. Ja už mám tiež na nečisto cez EasyPHP aktualizáciu na 3.0.6 spravenú, ale nie je ešte oficiálny preklad (Slováci sú na to lenivý, hádajú sa kto to má spraviť a nikomu sa do toho nechce) a preto sa tam vyskytujú drobné chyby, tak na serveri si z aktualizáciou počkám.
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Aktualizace na vyšší verzi phpBB Olympus 3.06

Příspěvekod Jenda » ned pro 13, 2009 16:12:50

Aktualizace sama nebyl problém, to smáznutý vlákno je moje hrubá chyba. Nedošlo mi, že pokud přesuneme vlákno a necháme jej zároveň na původním místě, je to jedno a totéž, nikoli vlákna dvě. To jsem fakt nevychytal. Jsem hovado, nebo jak říkáte u Vás, somár starý:-) Jinak pokud budeš aktualizovat z 3.05 na 3.06 klidně to jeď naostro, stačí pouze důkladně zálohovat jak DB, tak soubory. Na lokále to není třeba dělat, navíc mohou být problémy s přenosem databáze na server, obyčejně to rozhodí diakritiku. Pokud používáš EasyPHP, je to sice dobrej server, ale doporučil bych ti Vertrigo; je o hodně lepší a konfigurace lokálu se nemusí dělat editací zdrojáků, ale přímo z plochy, jen se zaškrtávají okénka.

Drupal jako website mohu jen doporučit. Je s plnou s komfortní technickou podporou, stovkami kvalitních modulů, pluginů a skinů. Hlavně je 100% validní, pokud tedy webař o něj pečuje. Jedou u nás v tomto obecní stránky viz: http://www.mesto-vlasim.cz/stage_1/index.php Na tomto městském webu jsem z phpRS na Drupal přešel koncem roku 2008. Naprostá spokojenost. S phpRS to nevypadá dobře, vývoj "trojky" vyšuměl do ztracena a je to velká škoda. Jinak phpRS na městě jsem zcela neopustil, jede na něm úřední deska.
Drupal ako fórum nevím, i když ten modul má. Myslím si, že phpBB je stále jako diskusní board dost dobrý. Pouze se připrav na to, že Drupal je nesmírně náročný na server, přesněji jeho kvalitu. Pokud Drupal, tak jedině placený server, rozhodně se to vyplatí...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim


Zpět na Nástěnka...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků