teploměr vedle tachometru.

Jak vyřešit palubní přístroje na Babettě a jiných strojích.

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: teploměr vedle tachometru.

Příspěvekod ati1 » pon pro 28, 2009 18:09:52

zdravim vsetkych.mam na babette taku mensiu upravu.Mam namontovany teplomer zo skody 120.cidlo mam prichytene na hlave valca.
spociatku to nefungovalo,kym som neusmernil sustavu.nevyhodou je ze merak ma stupnicu len do 120stupnov,a je na12V.
teplotu meria dost presne ale pri pomalej jazde,ked sa motor zohreje viac tak sa rucicka vychily az za 120stupnov.Chcelo by to vacsi rozsah.
pri normalnej jazde je teplota okolo100až110stupnov.mensou nevyhodou je ze rucicka teplomera kmita-nie je poriadne odfiltrovana stridava zlozka napatia ale to sa poriesi.
Pirstroj je umiesteny na mieste tachometra-v strede a tachometer je vysunuty do prava,je pri pravom riaditku.
Tym sa vyriesil aj problem kmitania tachometra-mal som troska nalomeny bowden,ale teraz je uz pomerne rovny a tachometer
uz nekmita :D
ati1
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 28, 2009 17:45:40

Re: teploměr vedle tachometru.

Příspěvekod milda » stř pro 30, 2009 0:39:44

I když stodvacítkou jsem jezdil deset let (bylo to moje první auto), už si nemůžu přesně vzpomenout jak vypadalo čidlo teploty. Bylo myslím zašroubované v potrubí u termostatu chladící kapaliny, a závit měl zřejmě dost velký průměr. Nevím jak jsi to napasoval na hlavu babeťáckého motoru, ale myslím že by bylo lepší ho dát na válec. Je lepší měřit teplotu válce, a vyřešil bys problém s překračováním rozsahu teploměru. Já mám elektronický teploměr na babči zhruba rok, čidlo je zašroubované ve válci, a přes 120°C jsem se nikdy nedostal. Nevím jestli někdo bude chtít takový teploměr použít, ale mohl bys napsat jak jsi vyřešil to napájení 12V. Kmitání ručky by mohl zmírnit elektrolyt větší kapacity připojený paralelně ke svorkám "budíku", měřenou hodnotu to neovlivní.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: teploměr vedle tachometru.

Příspěvekod martin110r » pon kvě 31, 2010 23:29:48

Keď už ste tak spomenuli teplomer zo ŠKODY 120, alebo všeobecne ručičkové teplomery, aké s nimi máte na Babette skúsenosti? Nekmitá ručička? Dá sa za jazdy zistiť teplota, alebo kmitá ručička od 60 do 100°C?
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: teploměr vedle tachometru.

Příspěvekod Ander » stř úno 21, 2024 22:07:15

A tenhle by tam nešel dát na měření teploty motoru?

https://a.aliexpress.com/_EGYemjJ
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Předchozí

Zpět na Měření a palubní přístroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků