teploměr

Jak vyřešit palubní přístroje na Babettě a jiných strojích.

Moderátoři: IGI, milda, DRN

teploměr

Příspěvekod Aivori » pon kvě 31, 2010 19:48:03

co říkate na tento teploměr? http://www.aukro.cz/item1062185617_3_ks ... umice.html je to na měřření vody ale nešlo by to prasknout na válec ?
Uživatelský avatar
Aivori
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon dub 26, 2010 10:44:58
Bydliště: Závišice

Re: teploměr

Příspěvekod martin110r » pon kvě 31, 2010 23:27:43

Hádže ma to na tlmiče, tak neviem o akom teplomeri je reč. Ja ale chcem dať na Babču teplomer zo ŠKODY 120. Je to osvedčené, veľa ľudí to má.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » stř čer 02, 2010 14:28:14

ahoj... já volím jen teploměr se sondou na žebra válce
http://www.tme.eu/html/CZ/panelove-vode-odolne-teplomery/ramka_4880_CZ_pelny.html

konkrétní typ volím 105C, je do panelu a klasická sonda bez špičky...

sice někdo může namítat 360,- vočí, že je hodně.. ale lepší zastavit a chladit včas...

a proč tam nedám ten ze 120cítky? protože je to hmotnostně někde jinde :D
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Tom_R » čtv čer 03, 2010 9:51:04

Janek skvělá práce taky uvažuji nad koupi a obchod mám asi 50km takže bych se tam vypravil na Babettě ta cena je dobrá oproti teploměrů co se prodavaj na motorky přitom je to to samé. Jenom vyřešit kde přesně to dát a jak připevnit. Nejlépe by to mezi žebra nějak zalít at je to jako jeden kus s válcem pak bude měření docela přesné. Jen nevím čím bych to zalil třeba cín by se mohl dát použít, ale muselo by se to hodně dobře odmastit aby se to chytlo.
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice

Re: teploměr

Příspěvekod Tom_R » čtv čer 03, 2010 10:33:42

Jsem ale zvědavý jestli to bude fungovat na Babettě, protože je to elektronika asi by se musel dát odrušený VN kabel a odrušená fajfka
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » čtv čer 03, 2010 12:36:46

Tom_R píše:Jsem ale zvědavý jestli to bude fungovat na Babettě, protože je to elektronika asi by se musel dát odrušený VN kabel a odrušená fajfka


uvidíme... v záloze mám ještě variantu s analogovým, ovšem to bych musel obnovit kontakty do bývalé firmy.... :D každopádně si myslím že když je to napájeno z baterie jako je např. tachometr na kolo tak by v tom žádný háček neměl být zakopán...
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Tom_R » čtv čer 03, 2010 15:04:53

Ty jsi si ho už objednal? Jestli jo tak pak dej vědět jestli správně funguje. Jsem se díval na jejich stránky a osobní převzetí nikde nenabízejí to je škoda, ale tak i přesto bych do toho šel dobírka je za 95.
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » pát čer 04, 2010 8:40:22

jj mám to obejdnané.. bohužel jsem hledal hodiny a hodiny na internetu nějaký takovýto výrobek a až tato firma z Polska vyhověla... když si vemu, že něco podobného jsme měli v bývalé práci, ale v analogu a stálo to cca 600 CZK s ještě o něco menším rozsahem tak jsem neváhal a objednal... při nejhorším mi to nepříjde...

jen mě napadlo po krátkém bloumání, že nemusí být jistá funkce bez ruchu, jelikož sonda je z kovu a tak bude přiložena na bloku valce, tedy propojena s kostrou stroje a kostrou teploměru... mno uvidíme
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Martin.Fel » pát čer 04, 2010 8:58:58

potom sem pošli foto a jak to šlo ? až tam budeš dávat ten teploměr dík
Martin.Fel
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 10, 2010 18:35:35

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » pát čer 04, 2010 9:23:32

Martin.Fel píše:potom sem pošli foto a jak to šlo ? až tam budeš dávat ten teploměr dík


jj...
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Tom_R » pát čer 04, 2010 10:08:59

Odizolovat sondu něčím tepelně vodivým a elektricky nevodivým by určitě šlo sehnat jen co vydrží takovou teplotu.
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » pát čer 04, 2010 10:47:32

nad tímto jsem také uvažoval, ovšem vše má nějakou tepelnou ztrátu a to by znepřesňovalo měření, ja budu volit jen tepelnou /silikonovou/ vazelínou a pokud půjde ven přes kostru i rušení, odstíním vysokonapěťák...
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Tom_R » pát čer 04, 2010 10:55:52

Tak snad se vše povede držím palce pokud bude vše ok objednávám bez váhání také. Doufám, že se Ti to co nejdřív podaří zrealizovat a dáš vědět
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » úte čer 08, 2010 18:51:22

Tak už to mám pokupě :D

Teploměr došel naprosto v pohodě, krásně zabalen a dobírkou přes dopravce GP.
koupený zde: http://www.tme.eu/html/CZ/panelove-vode-odolne-teplomery/ramka_4880_CZ_pelny.html

rozsah sondy -50 až +300 !!!

Teploměr ma přísavku, kterou jsem tedy odřízl a usadil jsem do hliníkového držáčku uklohněném na koleně :D a připevnil pod dva šroubky do držáku techometru.

Teploměr má hrotovou sondu což jsem tedy nečekal, ale nevadí, lehce jsem ho zatlačil viz. přiložené fotky do bloku válce vedle gunové hadičky a krasně drží bez úprav žeber válce. Drátek sondy protáhl vedle drátů elektriky a připevnil zmíněným držáčkem na řidítka.

vše je vidět na těchto foto:
http://momentky.rajce.idnes.cz/Babetta_210_r.v._1986/

Při jízdě jsem se zatím nedostal s teplotou nad 86 °C ale to jsem moc daleko nejel :D Dál je na foto vidět můj stroj Babetta 210 r.v. 1986. PS: kvuli focení jsem ji tedy neopláchl od bahna po povodních, zač se omlouvám :D

Ještě dodám, že teploměr reaguje na změnu teploty okamžitě a krásně sledujete po desetinách jak vám teplota stoupá a klesá...
Teploměr nijak nezlobí, nebliká a lehce prstem vsunutým pod držáček jde vypnout a zapnout což víme jen řidiči takových strojů kde je ukryto zapínání teploměru.
Lze na něj nastavit i °C max a min, ovšem tyto hodnoty se při vypnutí vynulují a při každém zapnutí se musí nastavit znovu a lze přepínat mezi celsii a farenhaity :D

Ještě dodám že teploměr reaguje okamžitě na změnu teploty a krásně můžete sledovat jak vám teplota po desetinách roste a klesá....
Naposledy upravil Janek dne úte čer 08, 2010 22:08:49, celkově upraveno 1
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Re: teploměr

Příspěvekod Janek » úte čer 08, 2010 19:37:04

můj dotaz:

Kolik je mezní maximální teplota zahřátí válce a kolik je cca průměrná provozní teplota???
Janek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:29:36
Bydliště: Hrochův Týnec okres Chrudim, Pardubický kraj

Další

Zpět na Měření a palubní přístroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron