Nesmrtelný stroj stella

Babettu, nebo Stellu? Jaké Vy máte zkušenosti?

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Nesmrtelný stroj stella

Příspěvekod listrmistr » pon úno 15, 2010 19:14:07

proč to sem nepatří když se ptám na forum stela a chci poradit neco o stele a je jasný že to mužu skusit ale chci tam vsadit palivový filtr a dělám to doma v kumbálu je nepojízná a venku je docela zima ale dík za radu místo hudrování bi bylo možná rychlejší mi odpovědět tak nic já si to zjistim jinde :shock:
listrmistr
Začátečník...
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2010 20:06:21

Re: Nesmrtelný stroj stella

Příspěvekod milda » úte úno 16, 2010 4:54:27

To že ti nikdo zatím neporadil znamená, že to asi nikdo neví. Stelu má minimum lidí s fóra (jistě to vím jen o jednom a ten se už dlouho neukázal), a na babettě to je označené jinak. Já to mám tak že pokud je páčka přibližně ve vodorovné poloze (je jedno na kterou stranu), benzín je zavřený. Páčka směrem dolů znamená normální otevření ventilu, směrem nahoru rezerva. Ale to je ventil Jikov na B210, Stela má asi jiný typ. A pokud jde o to další, taky mně hned po přečtení tvé otázky napadlo, že to patří spíše do vlákna Benzín a oleje. Až pak jsem si řekl, jedná se o stelu, tak budiž i takhle. Starec má i vlastní fórum, kde velice dbá na pořádek, tak mu to asi nedalo aby ti to takhle nepřipomněl. Jinak je to ale machr a jeho rady jsou velmi cenné.
A pokud jde o to zjištění, jestli ti vytéká benzín můžeš zjistit i v tom kumbále, stačí ti kanystr nebo jiná nádoba do které to budeš z té hadičky vypouštět :wink:
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: Nesmrtelný stroj stella

Příspěvekod listrmistr » pát úno 19, 2010 19:49:51

už si vypouštěl benzín v paneláku v bytě? dal sem jí do kupi tak sem na to káp :P
listrmistr
Začátečník...
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2010 20:06:21

Re: Nesmrtelný stroj stella

Příspěvekod Starec » ned úno 21, 2010 17:00:15

listrmistr: nechcem ten vypúšťací ventil tu veľmi rozoberať, milda ti to dosť jasne vysvetlil. Ovšem ty dáko protirečíš, nikto ti nekáže benzin v byte vypúšťať, ty presa chceš zistiť ako sa ten ventil zatvára a otvára. Nato ti netreba odpúšťať litre ani decilitre, stačí na zistenie pár kapiek a tým si byt určite nezašpiníš ani nezasmradíš. Ovšem nedá mi pripomenúť, že ikeď tú stellu možná máš krátko a nevieš čo znamená O a P tak ja by som sa na tvojom mieste hambil napísať takú prkotinu. Mňa keď niečo bolí tak si dám jedno poldeci (to je to O) ak nezaberie dám si druhé (to je to P) a ak neprestane ani tak, tak si dám ešte jedno ( to je niečo čo je medzi O a P) a ak neprestane ani tak, vtedy až idem k lekárovi. :wink:
No ale vážne, niečo som našiel v PC o Stelle, hodil som to na server, tak si to sosni: http://www.babetta.cz.cc/Babetta/downloads/Stella.zip snáď ti to pomôže aj v niečom inom. Je tam aj palivový kohúť, ovšem nevidno ako má byť zavretý, alebo otvorený. Podľa mňa hore rezerva, dole normál a na strany zavreté.
Naposledy upravil Starec dne ned čer 26, 2011 7:40:22, celkově upraveno 3
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Nesmrtelný stroj stella

Příspěvekod Kadvojka » ned čer 26, 2011 0:26:15

Ahoj, jsem novým majitelem Stelly, a co se týká toho benzínového kohoutu, tak dolů je uzavřen, doleva otevřen a doprava rezerva. Navíc je přímo na kohoutku jakási kalová komora, která zachycuje hrubší nečistoty z nádrže, ale stejně doporučuji přidat palivový filtr před karbec.
Kadvojka
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 26, 2011 0:21:03

Předchozí

Zpět na Babetta vs. Stella

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron