Babetta nebo něco jiného?

Babettu, nebo Stellu? Jaké Vy máte zkušenosti?

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Vlabonvi » stř dub 10, 2013 10:11:51

Prosím poraďte, chci si na důchod pořídit nějaké přibližovadlo, které by mě sloužilo především k jízdám na houby. Problém je v tom, že to mám do lesa dost do kopce. Prosím proto o radu co zakoupit aby mě to vyvezlo (metrák nemám). :lol: Samozřejmě, že chci něco malého a v cenové hladině tak cca do 10 tis. Děkuji moc za radu.
Vlabonvi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 22, 2013 23:49:56

Re: Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Ivo » stř dub 10, 2013 11:00:50

jsi aspoň trošku technik ? a máš aspoň malý sklep nebo garáž ? pokud ano, kup si dvourychlostní klasickou Babettu typ 210 a jak si ji zpřevodovat do kopců si tady najdeš taky - stačí vyměnit rozetu zadního kola. Pokud se mýlím požádám kolegy o dopřesnění, pokud ne, tak o potvrzení svého názoru . Děkuji a přeji prima jaro :-)
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Pat » stř dub 10, 2013 16:26:11

Presne jak pise Ivo, pokud nejsi uplny laik a trochu ses v necem hrabal tak kup nejakou pojizdnou babettu.
Krom koupe budes mit investici do novych tesneni a gufer (to sou veci co bych vymenil preventivne) a pak jen vsechno procistit a muzes vesele jezdit.
Prevody se daji menit nejen zadni rozetou, ale i retezovym koleckem primo na motoru. Origo prevod je 13/51, da se sehnat 11-14/47,49,51,5? (do pomala moc lidi nekupuje)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Vlabonvi » čtv dub 11, 2013 8:37:57

Díky za reakci, takže skutečně neudělám chybu s nákupem Babetty pro to mé ježdění v terénu? Mohli byste mě ještě prosím poradit jaký je nejlepší podtyp té Babetty 210? Zjišťuji, že je to i dále číslované, ale nějak se v tom neorientuji. Jinak nějaké zkušenosti mám, garáž také, kdysi jsem jezdíval na motorce, tak si snad ještě něco dokážu udělat sám.
Vlabonvi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 22, 2013 23:49:56

Re: Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Pat » čtv dub 11, 2013 10:10:11

No tech typu je nekolik, ale jsou ruzne promichany, takze podle tech cisel se uplne ridit neda.
Zakladni rozdil byva v predni vidlici - novejsi typ ma pruziny z venku a je tvrdsi, starsi ma pruziny uvnitr a gumove manzety dole. Pak u hodne novych typu jsou packy Domino (co se davali na korado), ale to je pro tebe do lesa zbytecnost. Dal nektery maji kryt na slapaci retez a nektery ne. U tech novejsich typu je jeste vyhoda v altiku (20+10W), ty starsi maji pouze 20W pro svetla.
Kdyz budes kupovat tak zalezi na tobe jestli chces pojizdnej kousek nebo koupit neco za par supu a opravit si to (ja bych volil druhou variantu, pokud mas cas, protoze stejne bys postupem casu zjistil na te pojizdne nedostatky).
Ale do 6000 se da sehnat peknej pojizdnej kousek, nejlepsi mas jit si to projet, abys zjistil jestli pekne radi dvojku, startuje, brzdi atd.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Babetta nebo něco jiného?

Příspěvekod Vlabonvi » pát dub 12, 2013 8:09:14

Díky moc za rady, je rozhodnuto. Jakmile se něco natrefí, tak rozšířím vaše řady.
Vlabonvi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 22, 2013 23:49:56


Zpět na Babetta vs. Stella

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků