babettu nebo stellu?

Babettu, nebo Stellu? Jaké Vy máte zkušenosti?

Moderátoři: IGI, milda, DRN

babettu nebo stellu?

Příspěvekod Kezic » pon úno 19, 2007 10:15:23

Uvažuji o koupi babetty nebo stelly. Pokud vím u babetty není nutná registrace/SPZ/, ale jak je to u stelly? Motorově jsou oba typy stejné, rychlostně také, ale co se týká náhradních dílů nevím - tak co my doporučíte.
Kezic
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 10, 2007 21:48:50

Příspěvekod Woozie » pon úno 19, 2007 18:17:43

Jednoznacne babettu. je uz sice trochu postarsia ale ND su za babku a je to mazec!
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod CErin » pon úno 19, 2007 18:51:08

Spíš bych se také klaněl k Babeťtě, nemá zásadní chybu, no, spojky také něco vydrží, pokud člověk není blázen, tak to nemusí registrovat. Díly jsou stále dostupné, když si člověk složí motor a vše v pořádku, nemá to jedinou chybu a je to parádní přibližovadlo. Skutečně radši 210ku, můj názor :wink:
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod tomingo » pon úno 19, 2007 19:34:38

pridávam sa k wooziemu a CErinovi. z mojich skúseností má stella výhodu v tom, že je "kompaktnejšia" - pri preprave napr. v osobnom aute, tiež je o niečo ľahšia; ale to je asi všetko
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod bmk » úte úno 20, 2007 13:01:25

taky jsem řešil toto dilema a nakonec vyhrála babka.už jen proto,že stela má širší pláště a menší kola a tudiž větší valivý odpor a nižší jízdní a užitkové vlastnosti.prostě babka je nejen pro svou nižší cenu,ale i z provozního hlediska mnohem lepší. :wink:
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Bob » čtv bře 22, 2007 23:09:55

na babetě jsem jel jednou (půjčené),-s liťákama. má asi větší zrychlení než Stella. Já osobně mám už 2hou Stellu. Náklady nulové,jen občas měním žárovky (vpředu vlákno) Nemá pedály ale nakopávačku jako 225ka. A el klakson,brzdové světlo,nižší těžiště,Mám stupačky i na přední vidlici,tak si každodenní jízdu na šichtu užívám. Do paneláku sqělá,Nevím jak Bydlíš,jde o vl.zkušenosti :wink:
Naposledy upravil Bob dne pon črc 16, 2007 20:49:38, celkově upraveno 1
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zdema » čtv črc 12, 2007 19:01:54

Ahoj, mam babetu aj stellu, a ak tu niekto zastáva názor že babeta je bezproblémová čo sa týka prevádzky a na údržbu nenáročná musím len súhlasiť. Ale stela je vlastne babeta v inom kabate. Z ruska. Kedže mám oboje, možem porovnať. ˇUdržba vyjde asi nastejno, ak to chceš mať pekné, krútiš sa kolo toho. Ak nato kašleš tak taká pekná nebude ani jedna ale fungovať zato budú. Prevádzkové náklady rovnaké, vsak motor je rovnaký, a čo iné môže robiťproblém? Jediný rozdiel som zaznamenal v jazdných vlastnostiach. A ten je dosť velký. Stella sa vdaka maličkým kolieskam rýchlo dostáva do šmyku. Stačí veľmi málo vody alebo prachu na ceste a predné koleso ide do šmyku. Zdaleka si na stele nedovolim prejsť ostrejšiu zákrutu takou rýchlosťou a tak naklonený ako babetou. Kdesi som čítal o stelle ako o miničopri. A presne tak sa na nej aj má jazdiť. Pijánko a vychutnávať si to. Keď sa mám priznať, poslednú dobu viac jazdím na babete. Ale oboje sú perfektné, super.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod igoreva » pát črc 13, 2007 7:26:36

Skúsil som jazdu na Stele a nadobudol dojem, že Babetta 210 je v jazdných vlastnostiach o niečo lepšia.
Hovoria za ňu tie väčšie kolesá (nenší valivý odpor).
Ale oba stroje sú inak super.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod ben » ned črc 15, 2007 16:33:38

podla mna jednoznacne babettu, ta je dizajnovo krajsia, aj sa na nej lepsie jazdi
ale zase to novsie prevedenie "mini hooper" tak to uz je volaco ine, to je omnoho krajsie nez babetta (ano, hanbim sa za to ze som to napisal :oops:)
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Babetta vs Stella

Příspěvekod spedo » pát dub 11, 2008 8:11:52

Ak je to este aktualne.Jazdil som na oboch :) mam babetu.Stellu ma kamarat.Ked som sa na tom vozil tak sa mi to nezdalo take dobre ako na babette.Je to take male.Ale zase ak by mal vytazit vzhlad tak sletta ale z nd na stellu je poriadni problem. :x
spedo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv dub 10, 2008 20:44:04

Příspěvekod Bednas » stř čer 04, 2008 16:05:41

no já mám babettu a jsem s ní spokojenej..doporučuji :)
Já a můj šlapací ďábel jsme nepřekonatelní!!
Bednas
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 03, 2008 19:35:14
Bydliště: SPY

Příspěvekod Keert » pon črc 14, 2008 17:48:37

Ahoj. Mám možnost koupit stellu v perfektním stavu z roku 1990 za 3500kč. Potřebuju něco jen na ježdění 6km do práce. Myslíte, že do toho mám jít? :wink: Jaký je rozdíl mezi babetou a stellou ve spotřebě paliva? A jak je to teda s tou SPZ u stely? Díky
Keert
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 14, 2008 17:45:45

Příspěvekod spedo » pon črc 14, 2008 21:06:58

Keert. Ako iste vieš stella a bebetta maju rovnake motory karburator , a ako tak dalej rozmyslam asi nic :lol: Spotreba by sa nejak extra nemala lisit, závisí v akom stave je motor hlavne piest+kruzky valec. Stella potrebuje ŠPZ + STK+poistka. Ak som nieco zabudol sory doplnte. Este som zabudol, myslim ze treba nosit motolekarnicku sadu ziaroviek +nejake naradie.... Ku babette staci poistka a motolekarnicku sadu ziaroviek +nejake naradie.... Cena tej stelly je dobra, ak to nebude macka vo vreci :wink:
spedo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv dub 10, 2008 20:44:04

Příspěvekod Starec » pon črc 14, 2008 22:16:48

Spedo: nie že by som protirečil, ale v jednom som aj ja teraz nie istý. Píšeš, že Stela potrebuje ŠPZ+STK a dáko sa mi to nevidí, lebo predtým to nebolo nutné. Stela sa brala ako Babetta. Ale rád sa aj ja dám poučiť, tak ak má niekto stým skúsenosti nech sa ozve. Iste to bude zaujímať viacerých.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Woozie » úte črc 15, 2008 10:35:20

Prikláńam sa k Starcovi. Som si istý že na Stellu nie je potrebné ŠPZ. V Techničáku to má maximálku 45 takže je to moped takisto ako Babetta.
I keď, niečo som začul že by sa v budúcnosti mali dávať ŠPZtky aj na mopedy...
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Další

Zpět na Babetta vs. Stella

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků