Podomacku lepeni oblozeni

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Podomacku lepeni oblozeni

Příspěvekod Ander » pát bře 22, 2024 8:17:56

Azor píše:Na přesné značce lepidla nezáleží, jde použít jakékoliv univerzální dvousložkové lepidlo na bázi epoxydu (akorát ty úplně nejlevnější pro jistotu vynechat). Důležité jsou 3 věci:
- důkladně odmastit, nejlépe pomocí perchloretylenu (k dostání v drogerii), který nejen rozpouští, ale i chemicky degraduje tuky
- obě složky lepidla pečlivě a ve správném poměru smíchat (nikdy ne "od oka")
- po nanesení lepidla obě části pevně sevřít (truhlářskou svěrkou, ve svěráku apod.), tím se docílí potřebné minimální vrstvičky lepidla, což je nutné z toho důvodu, že tato lepidla mají největší pevnost při takřka atomárním přiblížení obou lepených ploch.
No a pak tomu dát potřebný čas k zatvrdnutí (dle návodu na lepidle), nebýt zvědavý "zda to už drží".
Když jsem tyto 3 zásady dodržel, tak to zatím vždy dobře dopadlo. Lepidlo jsem pokaždé použil to, které jsem právě měl při ruce (pro případ potřeby mám stále nějaké doma a když dojde, tak koupím nějaké nové za rozumnou cenu). Není třeba hledat v tom vědu.



Perfektní, moc ti děkuji.
V nejbližší době koupím lepidlo a provedu první pokus.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků