odrazky na babettě

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

odrazky na babettě

Příspěvekod babetak55 » pon říj 22, 2012 14:43:11

Zrovna jsem skončil s opravou babetty a všiml jsem si že na babettě chybí odrazky a to mě zaujalo. Majitel mi to tiš tvrdil že na ní jezdí bez odrazek a to mě teda zajímá jak to tedy je z odrazkami na babettě.
A jaká je pokuta když chybí odrazka.

Našel jsem na netu tohle.
zadní odrazkou červené barvy, tato odrazka může být kombinována se zadní červenou svítilnou nebo nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, odrazka musí být pevně umístěna v podélné střední rovině jízdního kola nebo po levé straně co nejblíže k ní ve výšce 250 - 900 mm nad rovinou vozovky; činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky v toleranci ±15°. a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ± 5°.; odrazové materiály nahrazující zadní odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty,
přední odrazkou bílé barvy, tato odrazka může být nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností; odrazka musí být umístěna v podélné střední rovině nad povrchem pneumatiky předního kola u stojícího kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 40 mm, činná plocha odrazky musí být kolmá k rovině vozovky s tolerancí ±15° a kolmá k podélné střední rovině jízdního kola s tolerancí ±5°; odrazové materiály nahrazující odrazku mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty,
odrazkami oranžové barvy (autožluť) na obou stranách šlapátek (pedálů), tyto odrazky mohou být nahrazeny světlo odrážejícími materiály umístěnými na obuvi nebo v jejich blízkosti,
na paprscích předního nebo zadního kola nebo obou kol nejméně jednou boční odrazkou oranžové barvy (autožluť) na každé straně kola; plocha odrazky nesmí být menší než 2000 mm2, přičemž vepsaný čtyřúhelník musí mít jednu stranu dlouhou nejméně 20 mm, tyto odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály na bocích kola nebo na bocích plášťů pneumatik či na koncích blatníků nebo bočních částech oděvu cyklisty.
http://www.motokola.cz/htmls/legislativa.htm je to staré ale aspoň něco
http://babetak55.motorkari.cz
babetta 207
babetta 210
Uživatelský avatar
babetak55
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 191
Registrován: úte zář 04, 2012 20:58:39

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod pdp28 » čtv říj 25, 2012 11:02:27

V dobe výroby Babetty nebola ešte platná harmonizovaná legislatíva s EU.
Na Babette boli nasledovné odrazky.
Červená - 1 ks, integrovaná v zadnom svetle (rozmer asi 100 x 20 mm).
Biela - 1 ks, kruhová, pod predným svetlom (priemer asi 50 mm).
Oranžová - na pedáloch šlapacieho prevodu.
pdp28
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:54:42

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod babetak55 » čtv říj 25, 2012 12:10:18

jak sem listoval obrázky na googlu tak sem zjistil že
207 má pouze vzadu a ve šlapkách
210 má vepředu, vzadu červenou a po stranách krytu oranžovou + ve šlapkách (no-vší typy i na přední vidlici)
Vité co já se zeptám policajtu snak ti to budou vědět kde a jaka má byt na babettě.
http://babetak55.motorkari.cz
babetta 207
babetta 210
Uživatelský avatar
babetak55
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 191
Registrován: úte zář 04, 2012 20:58:39

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod bohuš » čtv říj 25, 2012 21:59:35

tak nevím,proč řešíte takové pič...ny! v základu má babetta vepředu jednu bílou odrazku umístěnou pod tachometrem,vzadu je odrazka na zadním světle! další odrazky jsou v origo pedálech. když máš na to chuť a peníze,tak si kup další odrazky a dej si je třeba na pr..l!!
bohuš
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon úno 20, 2012 16:49:25

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod Pat » pát říj 26, 2012 13:33:41

bohus:
nevim proc musis reagovat tak hnusne, ja jsem treba zastance toho, ze cim vic te je videt, tim lepe, zvlast kdyz ja treba velmi casto jezdim vecer nebo v noci i mimo obec (brno), kde je tma jak v pytli a provoz docela velkej.
Ja mam treba ty origo odrazky jak pises vysse, ale navic sem koupil reflexni nalepky (bily dopredu an tachec a z boku na plasty, cerveny dozadu a z boku na kufr). Nikdy nevis kdy ti prestane svitit svetlo nebo cokoliv a budes rad za kazdej reflexni prvek :) Samozrejme mam na sobe jeste zlutou reflexni vestu. Bezpecnost na silnici je podle me dulezita, zvlast kdyz ridi tolik de**lu.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod PetrT30 » pát říj 26, 2012 17:49:14

:shock: :shock: :shock: :shock:
Nedávno, když jsem jel autem potkal jsem taky takovýhleho "bezpečáka". Z prvu jsem myslel, že vidím UFO :) :) :)
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: odrazky na babettě

Příspěvekod Pat » pát říj 26, 2012 19:35:55

Lepsi videt ufo nez ho nevidet vubec ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků