Jaka je to znacka?

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jaka je to znacka?

Příspěvekod Majo » čtv zář 13, 2007 20:48:22

Zdravim draci!Tak by ma zaujimalo,aku znacku kosacky mam doma.Je to rok vyroby 1989.Vyrobca ZVL-Povazske strojarne.Foto dodam zajtra najneskor pozajtra.Valec,hlava,piest,kruzky,kluka(ne som si isty,bo z babetty som este nevidel celu) su rovnake jak na babette.Karburator je velmi podobny.Ma len jednu trysku v plavakovej komore,benzin sa pusta nie supatkom,ale skrtiacou klapkou tak isto jak na aute,sytic je tiez formou klapky,nie jak na babette.Original farba je cervena,kryt na vyfuk,kryt na vedenie vzduchu,startovaci system s pruzinou a kryt tohto vsetkeho su cierne.Za akekolvek info dakujem!
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » čtv zář 13, 2007 23:09:49

Pravdepodobne sa jedná o PP-50 alebo PP-80 . 50 ma valec, kľukovku, piest, hlavu zapaľovanie(bez cievok na svetla) rovnakú ako Babetta 210,215,225. 80 už má väčší obsah, valec, hlava majú iné rebrovanie, piest je väčší a na kľukovku idú väčšie ložiská. Inak po úpravách valec pasuje aj do 210 a tým sa dá zvýšiť výkon z 50 na 80, ale moc takéto úpravy neodporúčam, celková konštrukcia Babetty to neznesie. :wink:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Majo » pát zář 14, 2007 20:43:21

Takze sa to vola PP-50?Lebo to je urcite 50.Totiz som este zabudol dodat ze to ma obsah 49,9 a vykon 2kw/5500ot/min
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » sob zář 15, 2007 0:14:48

Majo píše:Takze sa to vola PP-50?Lebo to je urcite 50.Totiz som este zabudol dodat ze to ma obsah 49,9 a vykon 2kw/5500ot/min
No keď má ten obsah tak určie PP-50.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Majo » sob zář 15, 2007 8:32:07

A ked uz tak otravujem,co znamena to "PP"?To mi pripada jak prevodovy olej PP80,90.
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » sob zář 15, 2007 9:17:33

Tak to žiaľ si už nespomínam. V 1992 som ich pár skúšobne na predaj doviezol do obchodu z Pov. strojárni, boli k tomu aj prospekty no tie sa už zlikvidovali. Niečo sa mi marí ako, že prvé P malo značiť ako patent ale čo to druhé tak to už iste neviem. Mohlo to celkom kľudne bit aj P ako považie. Alebo aj ta možnosť, že k tomuto stroju si mohol dokúpiť veľa špeciál ných nadstavbových kusov aj s prevodovkou, tak to P malo stým niečo spoločné. Tak sory. :(
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Majo » ned zář 16, 2007 20:56:24

Diky za info.Snazim sa zistit nazov tohto nezmara uz nejakych 5 rokov.A nikde mi k tomu nevedeli nic povedat.Tie prospekty by som si rad pozrel,no skoda,ze je po nich.Pridavam aj foto:
http://ukazto.com/img/887500,IMGP0619.jpg
Tu spinacku som samozrejme dorobil ja z dlhej chvile.Nastriekal som to sprejom co sa mi zvysil,lebo nadrz uz bola oskrabana.Teraz planujem nastriekat nazad na cerveno,spinacku necham,len to trochu upravim,aby to aj vyzeralo.Oco sice chce kupit novu,ale ja si tuto nedam.Kosim s tym uz asi 6rokov(ked som mal 9,naucil som sa to nastartovat a zacal s tym kosit :) ).Toto mi dalo zaklady toho co viem o motoroch.Na tomto motore som zistil,ze ked chcem nasadit valec,tak musim stlacit kruzky a ked vyberam piest,tak mam davat pozor na ihlicky,co sa odtial vysypu a tiez,jak rozobrat karburator atd.,atd.,atd.....Proste srdcovka,no.
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » pon zář 17, 2007 1:15:08

Presne ako som uviedol, je to základná jednotka PP-50, k tomuto bolo možné dokúpiť mnoho prídavných zariadení, alo lištovú kosačku s vlastným náhonom, pluh, kyprič pôdy, dokonca ako pohonná jednotka malotraktora. Novšie verzie, už mali riaditka upevnené v silen blokoch a iný typ uchytenia o nosný rám, ale podstata jednotky ostala. Je to vynikajúca mašina a máš pravdu na učenie o motoroch ako stvorená, lebo je jednoduchá.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Majo » pon zář 17, 2007 15:15:28

Ja som si aj myslel,ze sa k tomu asi bude dat aj daco dokupit,ked som si vsimol ako jednoducho sa da cely motor aj s riaditkami odpojit od podvozku.Len povolim jednu srubu a rozpojim objimku.Za info este raz srdecna vdaka.
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » pon zář 17, 2007 22:00:47

To je OK, som rád, že som pomohol. :wink:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod ben » úte zář 18, 2007 18:10:02

heh aj my mame take nieco doma :) len my mame nadstavce na obrabanie pody a nadstavec s kolesami, je to tiez od zvl ale je to rocnik 1994 a objem 100 a vykon okolo 10kw a ma to take iste zapalovanie ako babeta a ked som bol maly, tak som chcel motor z toho namontovat na babetu :lol:
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod Starec » úte zář 18, 2007 23:00:42

No čo už, aspoň vidno, že motor z Babetty po úpravách sa dá použiť na všetko ( skoro na všetko), jednoducho je to nezmar ak sa oňho staráš ako máš. Ja som videl motor z Babetty, ktorý jeden maniak ( rybár) si upravil ako hnací agregát na čln a šlapalo mu to v pohode, samozrejme nedosahoval daku výnimočnú rýchlosť ale na zavážanie a na krmenie mu to bolo v pohode. :D
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků