náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod Pavel » úte črc 02, 2013 13:57:21

Napadlo mě založit téma ohledně shánění ND na Babetty a koupí pěkných Babett do sbírky. Kde na ně chodíte a jak daleko pro ně jezdíte, kolik jste už tak uvalili peněz do Babetta koníčku :)?

Smutně projíždím weby a koukám, co se ještě dá koupit, sortiment se ztenčuje, přibývá dílů z druhovýroby (pro mě osobně nepoužitelných) a v posledních letech rostou ceny za ND na neuvěřitelné pálky. Snažím se skoupit a zachránit pro budoucí generace poslední zbytky originálních dílů, kdekoliv je jen najdu. Taktéž chci zachránit tyto díly před tunery, kteří bývají zpravidla jejich velkými konzumenty :)

Pokud víte o nějakém soukromníkovi nebo fandovi, kdo má doma plný sklep nebo sklad originálních dílů, sem s ním :) Udělám si asi výlet :)

Poslední dobou jezdívám čím dál častěji za zajímavými koupěmi na Slovensko, kde se ještě dají sehnat poslední zbytky originálních dílů z Povážské Bystrice.

Největší krize je momentálně asi u komponent do B207 motoru. Poslední díly jsem už téměř skoupil společně s pár kolegy :)

No a pokud by někdo chtěl úplně nový motor do B207 a nemá hluboko do peněženky, tak už se vyprodávají poslední skladové/ukradené zbytky (řekl bych, že letoškem to skončí) a už to stejně nejsou úplné motory, jen polomotory, které je nutno doplnit o převodovku, která už je dnes také téměř k nesehnání.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » úte črc 02, 2013 21:26:15

jestli-nez brecet,ze nejsou origo ND a hromadne skupovat jejich zbytky, nebude lepsi se spise poohlidnout po dobrych "remeslnicich" a nahradni dily si tvorit sami,vzdyt je nas tu dost. a to by bylo,aby nekdo neznal treba dobreho kalice, soustruznika ci jine profese....prece v dnesni dobe pokrocilych technologii nebude kvalita takto vyrobenych a dozorovanych dilu horsi nez originaly blahe pameti....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod Pavel » stř črc 03, 2013 0:25:14

ridchey. To je sice hezký, ale kdyby mi měl někdo vyrobit ND podle předlohy, tak ten díl vyjde mnohonásobně víc, než kolik stál původní originální díl :) Nehledě k tomu ty lidi dokopat, aby mi to vůbec vyrobili :)

Takže jsem to vyřešil tak, že se předzásobuju těmi kritickými díly na celý svůj život a ještě možná i pro příští generace :)
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » stř črc 03, 2013 22:46:02

no,ja jsem mel spise na mysli to,ze si tu vytvorime neco jako databazi,ci fond vyrobcu, takze by se daly vytvaret alespon maloseriove edice kvalitnich ND
puvodni technicka dokumentace uz neni k sehnani a tak by bylo potreba zapojit techniky a strojare,co se tyce treba vyberu materialu na dany dil, najit dobre vyrobce atd.
Protoze cekat co nam nabidne prodejce,a pak byt jenom nastvany,ze je to treba smejd, to me zrovna nebavi.
treba takova zakladni vec,jako je vnejsi a vnitrni regulator, nebo plovaky do karbecu,pisty a krouzky, atd. atd.
a mozna by se zjistilo,ze i cena by nemusela byt tak vysoka jako u nekterych prodejcu....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod DRN » čtv črc 04, 2013 9:08:28

co bys jako chtel vyrabet? pisty a krouzky sezenes, unasece dejme tomu, ty sej vypalit, celisti (i tezke radici) jdou renovovat a dal?
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » úte črc 09, 2013 9:04:52

pán je negativista,
da se "sehnat" ledasco, jde o to kvalitu neshanet,ale vedet kam jit najisto.
ze treba ten a ten clovek umi delat dobre vybrus, jiny zase dobre lepi z dobreho materialu oblozeni,
jiny je schopny zase treba vyrobit soustruzene dily.
atd.
jsou lide,kteri treba maji babetu jako konicka,ale neznaji tyto kvalitni remeslniky,a jsou odkazani na buhvico z obchodu,(tim ovsem nerikam,ze uplne vse z obchodu je brak)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod DRN » úte črc 09, 2013 10:53:35

jsem realista, pohybuju se ve veteranskejch kruzich, tak vim, ze se sice pekne rekne vyrobme si to ale kolikrat to nejde :wink: nebo jde, ale rozhodne ti to v maloserii nikdo nezaplatí, proto jsem se ptal co bys chtel vyrabet to co s vyjmenoval jsem psal prve že jde sehnat (pist, kruhy, spojky, unašeče) zbude ti klika a kolečka a tam vyroba rentabilni nebude

e: pokud si to myslel jako udelat soupis remeslniku, proc ne, ale nejake hromedne vyrabeni si myslim ze neklapne
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » úte črc 09, 2013 14:07:06

no,pokud by se nasel dostatek aktualnich odberatelu,pak by jiste stalo za to se remeslnikovi tomu venovat,alespon jednou za cas
pokud bude aspon trochu taky fanda babetek :)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod DRN » úte črc 09, 2013 14:55:09

bohuzel sikovnejch lidi ubejva, pokud by se nasel fanda (par lidi znam, jeste stara skola, dneska v duchodu a v garazi/dilne soustruh :D ) to jo, ale komercne bez sance, hodina soustruznika je tak 500+

ale stale je otazka co vyrabet, pist z almetu, kruhy buzuluk, renovace spojek renova, renovak, loziska gufera bez problemu, vybrus kdo ma reference z okolních servisů, unašeče pokud to neco řeší bych asi zařídil
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » stř črc 10, 2013 14:29:08

no,aby nebyl taky nakonec problem s tema almetackyma pistama, bo kdyz jsem pred casem na jejich stranky koukl,tak tam meli jen jakysi doprodej,no mozna uz je vse zase jinak,
taky by nebylo spatne se treba poohlidnout kdo by zmaknul takovy plovak do karbecu, stary si sice dokazu spravit v pohode,ale jini nemaji to stesti.
a druhovyroba kupovana...plovaky jsou vetsi a tezsi,do origo komor tezce pouzitelne. nekdo to treba resi Delortem, ale nekdo zase potrebuje,nebo dava radsi original...
a taky prevodove kola uz dost podrazily,a to ani nezname skutecneho vyrobce,prodejci ho taji, anebo sami nevi....
jak jsem sledoval na Babettronu boj slovenskych kolegu babetaku za "neregistraci" ,tak dostali odklad na 10let s tim,ze tyhle stroje proste samy vymizi...
no za sebe bych se toho nerad dockal i u nas,a to jak z hlediska registraci,tak i vymizeni,treba z nedostatku dobrych nahr. dilu, je to jako se vsim,kdyz si novacek rekne,ze zprovozni stary stroj po dedovi,nacpe tam srot a divi se,ze nejede jak ma a ze se nekde stala chyba a ze se na to muze zvysoka.....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod DRN » stř črc 10, 2013 18:16:51

no ja to cet taky, ale pak jsem se o tom bavil tady s jednim a ten ji psal a bylo mu odpovezeno ze dokonce rozsirujou vyrobu o dalsi rozmery
o plovakach nevim mam dellorto
a s tema koleckama, no jedno obyc kolecko do prevodovky auta vyjde na 2000-2500, u babetty by to bylo vic
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod Pavel » čtv črc 11, 2013 14:52:12

koukám, že se diskuze rozrostla. Ano, už si spousta lidí uvědomuje, že nový díl rozhodně neznamená lepší díl. Máte pravdu v tom, že by se určitě našel někdo šikovný, kdo by zakázkově mohl vyrobit nějaké ND, ale to je vždy na dlouhé lokte. Pokaždé, když jsem něco chtěl a byl ochoten za to i slušně zaplatit, tak jsem stejně čekal řádově měsíce, než jsem se dočkal.

Bude asi pro mě fakt lepší ještě skoupit co nejvíce opotřebujících se origo dílů do zásoby a také třeba do budoucna pro předlohu na vyrobení přesné kopie dílu.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: náhradní díly aneb poslední možnost, jak se předzásobit

Příspěvekod ridchey » čtv črc 11, 2013 17:10:42

tak dnes mi prisel novy vnejsi i vnitrni regulator, a samozrejme ty dve nejdulezitejsi plosky vnejsiho regulatoru jsou hrbate jak prase,jen sam satan vi,jak to bude chodit. musim se poptat toho kamosa co vypaluje z plechu,co by to stalo....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků