Na babettu v zimě

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » pát lis 08, 2013 23:18:07

Chlapi tak jsem si vyrobil "plexištít". Sice vypadá jak vypadá :oops: , ale svůj účel splní. Když dám nohy na podlahu, tak zůstanou i za deště v suchu a jsou (i ruce) v závětří. Pokud nenapadne sníh, tak jsem si odsunul zazimování o pár stupňů :) . Nevýhodou ale zůstává, že když prší tak mi voda z horní části těla teče rovnou do klína. Takže když přijedu do cíle, vypadám jako bych se.... :mrgreen: http://spalek75.rajce.idnes.cz/nastenka/#DSC00842.jpg
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » pon lis 11, 2013 8:48:47

By chtelo udelat neco jako revma plechy na fichtlu, aby clovek nemel mokry nohy....
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » pon lis 11, 2013 22:00:15

Taky mě to napadlo. Možná by stačilo něčím nadstavit boční plastové kryty. Ale nevím co protivítr. I ten štít je trochu znát, ale žádná hrůza.
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » úte lis 12, 2013 14:05:36

Tak ten stit bych ja treba nedelal, ale ty plechy by nemuseli mit zase tak velkej odpor, kdyz se to dobre udela :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Grunt » stř lis 13, 2013 22:54:44

spalek píše:Chlapi tak jsem si vyrobil "plexištít". Sice vypadá jak vypadá :oops: , ale svůj účel splní. Když dám nohy na podlahu, tak zůstanou i za deště v suchu a jsou (i ruce) v závětří.

Jak moc je to funkční, resp jak moc to pomůže? Přijde mi že je štít hodně nízko. By to mělo krýt v první řadě hlavu. Jinak to je doma řezané? Klidně by se kolem toho plastu dal udělat nějaký pěkný rámeček.

spalek píše:Pokud nenapadne sníh, tak jsem si odsunul zazimování o pár stupňů :) . Nevýhodou ale zůstává, že když prší tak mi voda z horní části těla teče rovnou do klína. Takže když přijedu do cíle, vypadám jako bych se.... :mrgreen: http://spalek75.rajce.idnes.cz/nastenka/#DSC00842.jpg

Popravdě řečeno jsem už dávno uvažoval o něčem takovém nebo takovém, protože dva měsíce tepla v roce už mě fakt lezou pěkně na nervy.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Grunt » stř lis 13, 2013 22:58:50

Grunt píše:Popravdě řečeno jsem už dávno uvažoval o něčem takovém nebo takovém, protože dva měsíce tepla v roce už mě fakt lezou pěkně na nervy.

A nebo ještě líp. Do toho už by se snad dal i vhánět vzduch z mého věčně přehřátého motoru :D
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod ridchey » čtv lis 14, 2013 0:04:56

vetrny stitek,pripadne nejaky ten revmaplech budiz, ale takove velke boudy...to uz bych neriskoval,bo je babetta pomerne lehky stroj a v pripade cerstveho vetru by to byl jen boj o zivot...
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » čtv lis 14, 2013 0:18:06

Řezal jsem to ručně, přímočarkou, ale na malé otáčky, protože pak už se to taví. Ta funkčnost spočívá v ochraně nohou a rukou(a to funguje!). Nevím jestli by větší rozměr bába utáhla. Navíc jsem větší plexi nesehnal. V rámečku, nebo dokonce tvarované by to jistě vypadalo líp, ale já jezdím do práce po dědinách (a v zimě je skoro furt tma :lol: , tak to neřeším). účel světí prostředky!!!
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod ridchey » úte lis 19, 2013 0:14:49

toz ba, k temu aji byly nakonec babety urcenje, aby poslouzily lidu jak jen nejlip dovedou..... :wink:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků