Na babettu v zimě

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Na babettu v zimě

Příspěvekod Grunt » úte říj 01, 2013 20:16:29

Tak tu máme září (už říjen, vlákno jsem chtěl otevřít dříve), před měsícem ještě v kraťasech na sedle s větrem ve vlasech, teď je to pomalu na polární výbavu. Chtěl jsem si vyzkoušet noční jízdu (jsem šel nakupovat k našim Saigonským sousedům a odešel jsem pouze s LED čelovkou za 120Kč, ha) což ani nebyl problém, protože se nám to pěkně krátí. Výbava:
  • nátělník (to se nechlubím, ale doplňuju, protože jinak to běžně nedělám ani při mínus dvacíti a neumrznu), flanelka, mikina, AČR svetr
  • Klasický lampasácký kabát (takový ten pěkný s kožichem kolem krku)
  • Ušanku s chlupama na hlavě
  • Vypolstrované gatě, země původu: P.R.C.
  • Termo-ponožky
  • Rukavice
No šohaj jak malovaný a výbava, že by se s ní dala minimálně přejít Sibiř. V noci 12°C (pocitově docela teplo), sjel sem to lesa, zpět a už ležím. Tak teda nevím jestli se fakt po nějaké arktické výbavě nemám shánět nebo co. Jak navlečení jezdíte od září do května vy? Při nule už bych musel jezdit asi se skelnou vatou mezi vrstvama. Už jenom doufám že v půli října zase napadne sníh a roztaje na konci května, to jediné by mi opravdu chybělo.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » úte říj 01, 2013 23:30:15

Takže od 12 C do 7 C Mám nahoře tílko, triko(dlouhý rukáv),mikina,bunda(hypernova 700Kč). Dole rifle+spodky, nebo zateplené kalhoty,(asi lyžařské).Šátek na krk,pletené rukavice a helma se štítem natřeným mýdlem. Když teplota klesne k nule, přidám jedno triko, pod zateplené kalhoty spodky,pod helmu kapuci a šátek k očím, dceřiny křiklavě zelené lyžařské rukavice(výborné i jako blinkry) a valím 18 km do práce. Můj rekord je -7 C (ale to už bylo na hraně!)
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod ridchey » stř říj 02, 2013 1:52:56

no, da se i pri -20, ale to uz jsem mel teple vojenske spodky,monterky,vatakove gate, par svetru,vatak,rukavice a zmijovku na hlavu (tehda jeste nemusela byt helma), cesta do prace cca 10 min.
i tak je to pro silne natury, doporucuju mit po jizde pripravenou kosu na naklepani a pomocnika na sundani ruk z riditek :D a bazen horkeho caje :wink:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » stř říj 02, 2013 6:52:58

dokud neni tak pod -5 tak to neni zadnej problem, pak uz i s dobrou vybavou pri rychlosti 50 zacina byt trochu chladno...

jinak tedka jezdim: ponozky, pracovni boty (neprofouknou), rifle (obcas beru i termopradlo dlouhy, zalezi jestli jedu do prace 5km nebo dal), tricko, termo mikinu (takova lehka tenka), mikinu a kozenou bundu, do helmy tenkou kuklu, lyzarsky rukavice

kdyz uz je pod 0 a delsi vyjizdka tak: termopradlo na cely telo, navleky na kolena na kolo, termoponozky, zimni boty, lyzarsky gate, na vrsek 2-3 vrstvy podle toho co (termo, tenka + tlusta mikina), zimni bunda, na hlavu kukla, tenka cepice a uzavrena helma, do lyzarskych rukavic davam jeste rukavice co mam kolo (tenky na celou ruku)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Grunt » stř říj 02, 2013 9:23:01

spalek píše:Takže od 12 C do 7 C Mám nahoře tílko, triko(dlouhý rukáv),mikina,bunda(hypernova 700Kč). Dole rifle+spodky, nebo zateplené kalhoty,(asi lyžařské).Šátek na krk,pletené rukavice a helma se štítem natřeným mýdlem. Když teplota klesne k nule, přidám jedno triko, pod zateplené kalhoty spodky,pod helmu kapuci a šátek k očím, dceřiny křiklavě zelené lyžařské rukavice(výborné i jako blinkry) a valím 18 km do práce. Můj rekord je -7 C (ale to už bylo na hraně!)

Jak to to tak pročítám, tak jsem pěkně suchej ještě.

Pat píše:návleky na kolena na kolo

To je dobrý tip. Díky za něj.

ridchey píše:no, da se i pri -20, ale to uz jsem mel teple vojenske spodky,monterky,vatakove gate, par svetru,vatak,rukavice a zmijovku na hlavu (tehda jeste nemusela byt helma), cesta do prace cca 10 min.

A jak se s tím taháš potom z práce? Vždyť to je pomalu na přídavný kufr.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod ridchey » stř říj 02, 2013 10:31:20

tak v lednu v te kose zase na sebe navlict a hura domu, jak jinak.... :roll:
prec nepojedu zpatky jen v tricku,to da rozum
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » stř říj 02, 2013 12:16:08

Grunt: jop ty navleky sou dobry na ty kolena, protoze to na nochach trpi nejvic kdyz ti na ne fouka, daji se sehnat zhruba za 300-500 nejaky slusny, je to takovej ten hrejivej teplej material na sporty, takze parada :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » pát říj 04, 2013 9:03:02

kdyz se bavime o babette v zimne, tak sem ted objevil zimni gumy za prijatelnou cenu (musite pocitat ze zimni gumy na moto jsou obecne 2x drazsi nez klasicky)

http://www.scootland.cz/zbozi/heidenau-pneu-zimni-snowtex-k42-275-16-46m-m-s/
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod ridchey » pát říj 04, 2013 12:48:52

nojo,covece,ale tohle je minimalne trikrat drazsi..... :shock:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » pát říj 04, 2013 19:58:38

ja vim, ale zimni gumy na moto sou fakt hafo drazsi nez normalni, zrovna tahle ma i celkem slusnej vzorek, s tim uz by se v teplotach pod 0 dalo jezdit, s mitaskama uz se pod nulou obcas trochu bojim ze uz moc neudrzi, ale zatim v poho pokud je sucho
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » pát říj 04, 2013 22:03:01

No vloni v prosinci jsem jel do práce za sucha a přes den napadlo, takže zpátky na uježděné břečce jsem v zatáčce dostal smyk.Ustál jsem to a s babettou se otočil a ocitl se face to face s řidičem co jel za mnou :shock: . Jeho pohled mám pořád před sebou :D .
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Pat » pát říj 04, 2013 22:10:32

no to se nedivim, taky sem sebou minulou zimu pekne skrabnul v brne, pro ty co jezdi celorocne by tyhle gumy mozna meli smysl, pokud si nechcou rozbit drzku...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod Grunt » sob říj 05, 2013 11:38:19

Hele a mohl bych poprosit o nějaké linky. Ono se dají koupit tuny termoprádla, ale ono je termoprádlo a „termoprádlo“.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod SAdamISH » stř říj 16, 2013 19:30:16

Ja zatim pri ranim mraziku nosim tilko triko a sylnou mikinu (zima mi neni). Na ruce zimni rukavice (ty slabe pletene) a pres to obyc kozene pracaky (ty neprofouknou ale jsou zevnitr strasne studene proto ty zimni rukavice). Na nohy podvlikacky teplaky a jeany. Doplnim to gladama a starsi integralou. A hura.
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Na babettu v zimě

Příspěvekod spalek » čtv říj 17, 2013 21:05:38

Chlapi, neuvažoval jste někdo o plexištítu na řídítka? Že by to jako chránilo kolena, když dám nohy nahoru.( Mohl by se protáhnout i jako ochrana na ruce.)
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Další

Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků

cron