Jak zjistit rok vyroby...

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jak zjistit rok vyroby...

Příspěvekod DonSalieri » ned led 21, 2007 0:01:54

Mel bych takovej dotaz..jak se da zjistit rok vyroby podle vin???...Myslim ze jedno pismeno oznacuje rok ,ale nevim ktere pismeno znamena dany rok vyroby...Nevite to nekdo.?.Nebo staci se podivat na stitek a napiste sem vas rok a co tam je za pismeno
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Příspěvekod IGI » ned led 21, 2007 11:11:20

no najskor podla TP alebo zarucneho listu z mototechny...podla vin to asi tak lahko neide, ibaze by si mal zoznam konkretnych vin-ov podla rokov a nasiel by si ten svoj.......
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 15:09:07

IGI píše:no najskor podla TP alebo zarucneho listu z mototechny...podla vin to asi tak lahko neide, ibaze by si mal zoznam konkretnych vin-ov podla rokov a nasiel by si ten svoj.......


no ale právě když někdo záručák ani TP nemá tak je to asi problém......mě by to taky zajímalo jak se to dá zjistit podle štítku,rád bych věděl rok ty mojí červený babetty :shock: :shock:
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod Ondrassek » úte čer 12, 2007 15:43:46

no ale právě když někdo záručák ani TP nemá tak je to asi problém......mě by to taky zajímalo jak se to dá zjistit podle štítku,rád bych věděl rok ty mojí červený babetty :shock: :shock:[/quote]
To nezjistíš. Pokud si chceš nechat vystavit TP, tak bych tam asi rok výroby nepsal, snad to dohledají :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 19:35:59

Ondrassek píše:no ale právě když někdo záručák ani TP nemá tak je to asi problém......mě by to taky zajímalo jak se to dá zjistit podle štítku,rád bych věděl rok ty mojí červený babetty :shock: :shock:

To nezjistíš. Pokud si chceš nechat vystavit TP, tak bych tam asi rok výroby nepsal, snad to dohledají :wink:[/quote]

no TP mi je k ničemu když ani nemám řidičák žejo....... :twisted:
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod Ondrassek » úte čer 12, 2007 20:08:09

Mr.babetta píše:
Ondrassek píše:no ale právě když někdo záručák ani TP nemá tak je to asi problém......mě by to taky zajímalo jak se to dá zjistit podle štítku,rád bych věděl rok ty mojí červený babetty :shock: :shock:

To nezjistíš. Pokud si chceš nechat vystavit TP, tak bych tam asi rok výroby nepsal, snad to dohledají :wink:


no TP mi je k ničemu když ani nemám řidičák žejo....... :twisted:[/quote]
jj, ale psal jsi, že by jsi to rád věděl, takže řešení je toto :). Btw. myslím si, že ridičák určo jednou bude (ať už sk.B, protože k ní dostaneš AM-na babču), a že dokud to Hlavatý dělá, tak by nebylo od věci si to nechat vystavit, ptže není nikde dáno, že se nezmění zákony a Hlavatý bude dále TP vystavovat. Zase tak astronomický částky za to nechce, ale je na Tobě ;)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 21:52:29

Ondrassek píše:
Mr.babetta píše:
Ondrassek píše:no ale právě když někdo záručák ani TP nemá tak je to asi problém......mě by to taky zajímalo jak se to dá zjistit podle štítku,rád bych věděl rok ty mojí červený babetty :shock: :shock:

To nezjistíš. Pokud si chceš nechat vystavit TP, tak bych tam asi rok výroby nepsal, snad to dohledají :wink:


no TP mi je k ničemu když ani nemám řidičák žejo....... :twisted:

jj, ale psal jsi, že by jsi to rád věděl, takže řešení je toto :). Btw. myslím si, že ridičák určo jednou bude (ať už sk.B, protože k ní dostaneš AM-na babču), a že dokud to Hlavatý dělá, tak by nebylo od věci si to nechat vystavit, ptže není nikde dáno, že se nezmění zákony a Hlavatý bude dále TP vystavovat. Zase tak astronomický částky za to nechce, ale je na Tobě ;)[/quote]

takže když si nechám vystavil TP tak z výrobního čísla mi tam nějak pak napíšou i rok výroby jo? Nebo jak to je,já s tímhle nemám zkušenosti.Díky za vysvětlení :shock:
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod DonSalieri » stř čer 13, 2007 13:24:44

Podle me by to podle toho vinu melo jit v pohode zjistit jako u aut..Jenze tady nikdo nevi kolikaty pismeno co znamena..Mozna ze to bude jako u skodovky..
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Příspěvekod Ondrassek » stř čer 13, 2007 16:21:58

DonSalieri píše:Podle me by to podle toho vinu melo jit v pohode zjistit jako u aut..Jenze tady nikdo nevi kolikaty pismeno co znamena..Mozna ze to bude jako u skodovky..

To si nemyslím.. Můj vin je: VIN 017515 a rok výroby 1984.. Nikde to tam není zahrnuto. Spíš bych řekl, že existuje nějaká evidence babett (mopedů),které se vyrobily, nebo prodaly, a na základě toho se to dá dohledat. Ale jsou to spekulace, protože fakt nevím, jak to třeba Hlavatý zjišťuje..
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Starý » pát srp 31, 2007 20:12:10

Malý doplnok : VIN je sedemnásť miestne číslo ,takže " VIN 017515 " nie je správne.Niečo tam chýba.VIN trebárs moje začína : TLV210000DK....... .Posledných 6 čísel je výrobné číslo stroje ak môžem toho tigra tak nazvať.Mám sľúbenú technickú info o kódoch na pondelok,ak to dostanem hodím sem.
Starý
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 29, 2007 17:56:58

Re: Jak zjistit rok vyroby...

Příspěvekod buchar » čtv dub 26, 2012 22:27:24

Zdravím všechny příznivce Babettisty.Jsem zde poprve po registraci a tak bych chtěl taky trochu přispět.
Před týdnem jsem zakoupil Babču 210 a hledal rozumy.Taky jsem chtěl vědět který rok výroby je ta moje,protože bývalý majitel to nevěděl a na stroji to uvedeno není a tak jsem googloval a našel tohle http://www.kupkaru.cz/info/vin.html.Do okýnka na stránce se vepíše vše co je na štítku stroje v okénku označeného VIN. Já mám TLV210000EK04......atd.Je to celkem 17 znaků a dá se "Odeslat dotaz". Potom se za několik okamžiků zobrazí potřebné údaje.
Snad vám to taky pomůže.Zdarec !
buchar
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 23, 2012 21:03:59


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků