Stránka 1 z 1

Cesta k moři

PříspěvekNapsal: pon črc 31, 2017 14:32:53
od Stellar
Zdarec,
pokud byste se někdo chtěl přidat, tak 16.9.2017 z Konárovic u Kolína chceme vyrazit do Miedzizdrojů a Kolobrzegu (PL).
Předpkládaný časový rozvrh: tři dny tam, den podle moře a tři dny zpět.
Předopkládaní účastníci: 3x210 (jedna s přívěsem), 1x215
Bez technického vozidla, pouze pohotovost pro odvoz z5 na vozíku
Věk pilotů: prům. 48

Zatím
S.

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: pon srp 07, 2017 6:44:15
od Kruan
Klobouk dolu :) To jste borci :)

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 15:12:21
od Stellar
170921_0062 (Medium).JPG
Nad morzem v Dziwnowe
170921_0062 (Medium).JPG (181.52 KiB) Zobrazeno 2567 krát


Tak jsme zpátky.

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: úte zář 26, 2017 17:08:55
od Azor
Fakt DOBRÝ! :D Byly nějaké vážnější poruchy nebo jste přivezli všechny náhradní díly zase domů ? Já bych měl tak sevřenou zadel z toho co všechno se mi může rozsypat, že bych si to asi vůbec neužil. Ale je fakt, že jde vlasně o h..no, přinejhorším se člověk vrátí třeba stopem, starou bábu opláče a opatří si novou (při vší úctě člověk ani pes to není) :twisted: Zkrátka jak praví klasik: "Kdo je zrozen plazem, létat nedokáže".

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: pát zář 29, 2017 13:09:24
od Stellar
U jedné Bambule odmaštění čelistí (2x - hoch si asi střihne výměnu gufer jak to tak hádám) a vyčištění karburátoru, u druhé Bambule vyčištění karburátoru. U nejstarší (shodou okolností mojí) problémy s motorem. Když jsme vyráželi, měla 63 tis. km, všechny o minerálním dvoutaktním oleji 1:33 - prvních 50 tisíc M2T, poslední dobou různé minerální co jsem kde potkal antož M2T u nás nejde dobře sehnat. A na doporučení odborníků (a abychom nemíchali čtyři různé směsi) jsme na cestu všichni přešli na 1:50 TSF. Tři motory v pořádku, můj začal být ke konci hlučný, pak v něm začalo bouchat a pak se zastavil. Ale tak nějak jsem to doklepal domů, ovšem nyní čeká motor pitva, co se vlastně stalo. Osazenstvo se rozdělilo na dva tábory - já plus jeden si myslíme, že jsem si to způsobil tím olejem, zbytek sází na to, že toho ten motor měl už prostě dost.

Nejhorší byly první dva dny než jsme přišli na to jak rozmístit náklad. Pan kolega co táhl návěs si střihl pohraniční hory u Tlumačova šlapáním, neb Bambule netáhla a uhřívala se. Pak jsme přišli na to jak lépe rozdělit NZ, benzín, oleje, nářadí a ND mezi jednotlivé stroje a od té chvíle už se jelo normálně. Asi pomohlo i to, že si zvykl na jemnější práci s plynem - bydlí v Polabské nížině a na Bambuli za celý život najel cca 1000km.

Jako perličku bych uvedl, že jsme zlehka zakufrovali a za odpoledne jsme projeli celé Rusko napříč a pak si ještě střihli Kostomlaty a Prachovice. A to bez víz a podobných drobností.

Všichni se těší na příští rok (možná až do Terstu, ve hře jsou i Plitvička Jezera co se tam točil Vinnetou). Dokonce se k nám chce přidat paní jednoho z kolegů, neb jí to podle vyprávění přišlo jako fajn dobrodrůžo.

Ale to se ještě uvidí.....

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:52:56
od Pavel
Co poldové? Neměli problém s tím vozíkem?

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 12:18:39
od Stellar
Za celou dobu jsme je zajímali jen když vedoucí pan kolega vjel do jednosměrky proti srsti. A to mu ani nenapařili pokutu, jen ho upozornili, že je to jednosměrka. Tak jsme slezli a jednosměrku protlačili. Jinak v PL se takové věci neřeší u vozidel do 50 ccm. Alespoň podle místňáků.

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 18:24:32
od Wisly
Pekna jazda....
Nad HR premyslam aj ja. Tento rok mi to nevyslo tak planujem koncom Juna na buduci rok. Mozno by sme mohli spolu. Vekovy priemer tiez splnam :D :D :D

Re: Cesta k moři 2017 (Mezizdroje a Kolobřeh)

PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 15:03:53
od Stellar
Zdravím,
tak v sobotu 20.V. vyrážíme k těm Plitvickým jezerům.

Trasa Konárovice - Plitvická Jezera - Svatý Jiří (u moře) - Konárovice. Celkem asi 1600 km. Předpokládaný návrat v neděli 27.V.
Mělo nás jet pět, ale osud některých visí na vlásku.

Hyn sa hukáže.

Re: Cesta k moři

PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2018 13:58:05
od Stellar
Zdarec,
tak jsme zpátky. Vyrazili jsme ve třech a dorazili také tak. Celkem to bylo 1712 km, nejnižší bod (podle GPS) 1 m.n.m., nejvyšší bod 1036 m.n.m. (podle tabulky v průsmyku). Tam i zpátky přes Alpy a Slovinsko.

Závady:
Čísa na obvodu pláště 11cm. Ztráta půl dne - měli jsme duši i lepení, ale pneumatiku ne.
Rozpadlý stojánek 2x - originální stojánky evidentně nevydrží více než 29 let. U mé Babetty ještě neupadla noha úplně, u druhé se noha zcela oddělila. Zavařeno a bude následovat výměna.
Číštění karburace - 4x (jedna Babetta bez čištění)
Čištění spojek - 4x (jiná Babetta bez čištění)
Výměna svíčkového kabelu (na polňačce křoví připláclo kabel k hlavě a ten se propálil)
Výměna fajfky a svíčky (fajfka se postupně zhoršovala, ale než jsme přišli na to, že to dělá fajfka, tak svíčka zařvala)
Povolila se matka mezi výfukovým svodem a tlumičem výfuku - divný zvuk, ztráta výkonu, po dotažení OK
Fungl nové šlapky 2x (u obou stržen zavit na konci osy šlapky, kontramatky staženy a šlapky spadly a k nepoužití) - budou vyměněny za jiné fungl nové
Fungl nové kliky 2x (u jedné vytržena šlapka (a provizorně zavařena natvrdo), druhá klika ohnuta a překroucena) - budou vyměněny za jiné fungl nové
Žárovka v koncovém světle 4x (u jedné Babetty, asi něco s kostrou, bude dohledáno)

Policie:
Rakouská policie si nás všimla jenom jednou, to zastavovali skoro všechny po řadě a tak nás také vzali. Zajímalo je jen, jestli máme řidičák a zelené karty. Ani dejchnout nám nedali. Chybějící SPZ je nezajímaly, jen výrobní čísla na štítcích aby to mohli porovnat s těmi zelenými kartami. Pan kolega měl štítek v baťohu (stříkal Babettu dva dny před odjezdem a nestihl ho vrátit) a bylo jim to také fuk. Pokud jsem pochopil, co se nám snažili říct, tak RZ na mopedy u nich vydávají pojišťovny a je to číslo zelené karty. Ale naše němčina není tak dobrá, abych si tím byl jist. Na hranicích při cestě z HR do Au kontrolovali auta, ale nás jen odmávli, ať tam nezdržujeme. Asi nějaká dyškriminácije.
Slovinská policie z nás byla u vytržení. Jednou měřili rychlost a když nás viděli, tak se dobře bavili. Podruhé nám nabídli dokonce doprovod, ale pak to vzdali, že by při té rychlosti usínali a oni že ve službě spát nesmějí. Zajímalo se o nás i slovinské vojsko, po třech kilometrech co nás doprovázeli s námi dokonce zastavili na jedné pumpě. První dotaz byl, jestli ty naše stroje jsou ta nová pověstná bojová vozidla pěchoty AČR. Byli fajn a dokonce nabízeli pp.kolegům vínko a slivovici, že se mopedy u nich můžou řídit s půl promile.
Chorvatská policie na hranicích se nejvíce zajímala o Babetty (výrobce, rok výroby, rychlost a co nás to napadlo na něčem takovém jet k nim). Jediný, kdo byl požádán o pas (ale stačila občanka) byl ten, co si nesundal helmu. Řekli mu, že na fotce vypadá jinak, protože tam má vlasy a ne černou lesklou pleš s proužkem uprostřed. Helmu si sundal a bylo v poho. Silniční policie nám jen mávala a ukazovala palce nahoru.

Nepřišel jsem na to, jak sem dát obrázek. Zkusím to dohledat a pak ho sem přidám.

Tak asi tak.
S.

Re: Cesta k moři

PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2018 22:31:55
od ridchey
pedály, alias šlapky.... docela by bylo fajn sem dát , třeba do Blacklistu, jejich fotky, aby jsme se mohli vyvarovat jejich kvality... :-)
ale faktem je, že se rády povolují a i ztrácejí za jízdy....

Re: Cesta k moři

PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2018 18:19:56
od Wisly
Zdar. Super jazda. Este by ma zaujimala trasa, denny najazd a cestovna rychlost.
Vdaka