Vozový park v Česku

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Vozový park v Česku

Příspěvekod Grunt » stř čer 13, 2018 20:29:20

Vozový park v Česku dál zastarává! Žádná novinka. Jenže tahle zpráva mě dnes zastihla. Nedávno zveřejnil Svaz Dovozců Automobilů nejnovější statistiku. Průměrný věk vozidel v něm je 17,54 roku. Co je ovšem zajímavější je kategorie vozidel L, tedy jednstopé motorové vozidla alias motorky. Průměrný věk vozdiel v kategorii L je téměř 33let! Experti to přisuzujou velké skupině motocyklů značky Jawa a CZ.
Pro zajímavost dodám že po třiceti letech a splnění určitých podmínek máte možnost žádat o tzv. speciální veteránskou značku (taková pěkně žlutá na Slovensku), poněvadž vaše vozidlo oficiálně spadá do kategorie veterán. Takže tak. Veteráni a furt jezdí.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Vozový park v Česku

Příspěvekod ridchey » ned čer 17, 2018 8:20:22

ovšem nevím, jak by to bylo s tim, dostat veteranske znacky na babetty
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Vozový park v Česku

Příspěvekod Grunt » pon čer 18, 2018 17:34:52

Pro nové asi horko těžko (viz hranice kdy se vozidlo vůbec za veterána považuje), ale pro ty staré úplně v pohodě. Když to může být na Manetu. Akorát je potřeba mít veterána z originálních dílů a musí to schválit nějaký ten veteránský klub (předpokládám že je to podmíněno členstvím). Pak jsou u Slováků takové pěkné žluté u nás jsou pro veterány a speciální vozidla zelené:
spz_1.jpg
spz_1.jpg (177.4 KiB) Zobrazeno 2745 krát

spz_2.jpg
spz_2.jpg (160.85 KiB) Zobrazeno 2745 krát

Akorát mně nenapadá žádná výhoda zrovna u Babetty protože u té je povinné pojištění tak malé že už snad být ani menší nemůže. Takže asi opravdu jedině v tom případě že by se tomu člověk jako veteránovi věnoval.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků