Koupe motoru??nebo nova babetta?!

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Koupe motoru??nebo nova babetta?!

Příspěvekod pooli » sob úno 17, 2007 1:46:05

Ahoj jsem zde sice novy,ale na Babci jezdim uz 10let
Loni jsem nejak zadrel motor a po oprave to slo od desiti k peti.
Zaclo postupne vse odchazet.zvazuji proto koupi bud noveho motoru
,nebo koupi novejsi(ojete) babetty.co vyjde lepe??(myslim tim motor jako celek
a to i s prevodovkou a vsimco k tomu patri)
Kolik takovy motor stoji?????
Momentalne mi stroj jede jen asi 5km a pak zacne chcipat motor.
nevite co to muze byt??nikdo nedokaze poradit.
pritom mam vybrus,nova spojka,elektriku.
Ojeta babca stoji okolo 5-8tis.
myslim ze i kdybych koupil stroj ojety,tudiz mi zbyde cela stara babca na nahradni dily.
Cosi o tom myslite?
pooli
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 17, 2007 1:20:09

Příspěvekod IGI » sob úno 17, 2007 13:09:32

motor je podla mojich skusenosti dost problem zohnat.....ale ak hej, nestoja vela. Od flasky vodky do 1500.... Ale poradit, cim je sposobeny tvoj problem, ozaj neviem :oops:
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod kozenooo » sob úno 17, 2007 17:43:48

no mna napadaju take banality, ale aj tak skusim: doteka ti benzin? nemas prilis bohatu zmes? ako vyzera sviecka po tych 5km?
Uživatelský avatar
kozenooo
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon led 22, 2007 22:01:49
Bydliště: Nitra (SK)

Příspěvekod Jenda » sob úno 17, 2007 18:02:57

Mám stejnej problém. Po vysypání ložiska na klice /srpen 2003/ už to není ono. Nový ložiska odcházely po 1000 km, došlo na první výměnu kliky /to vysypání bylo dost dramatický, na starým fóru jsem tuto story bohatě líčil, jedno ložisko přidřený a druhý se nafest kouslo, roztrhalo se na kousky, sprasilo těžce pravej karter a kuličky vlítly do klikový almary a rozmlátily tam co se rozmlátit dalo. Pak už problémy následovaly pravidelně. Loni na jaře / ložiska opět totálně dead po 600 km!!!/ to skončilo další výměnou repasovaný kliky + ojnice za novou a výměnou obou karterů, všech ložisek, gufer, pístu, kroužků a válce. Volnoběžku nepočítám, ta zesnula stářím /31.000 km/. Babetta sice jezdí hezky, řadí jak z partesu, chytá na ťuknutí, ale po 10 - 15 km ztrácí výkon, přehřívá se a má snahu se přidírat. Pořád, i když od GO motoru uplynulo víc než rok... Takže asi opět novej píst i kroužkama, pokud to nebude cosi horšího. Jo, novej motor v krámě, pokud se sežene, stojí podle ceníku asi 10.000,- peněz.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Woozie » sob úno 17, 2007 19:15:44

Jenda: tak ty alebo lepsie povedane tvoja malickost to schytala teda pekne

pooli: Ak je ram v poriadku je lepsie (po financnej stranke) asi kupit new alebo mierne ojazdeny motor (napr. z nejakej novsej 134) Moj kamos -je to sice curak najazdi asi 3km/rok ale uz ma 2motorky hajzlik, foter mu to odkialsi zhana- ma 134 (a este jeden minikros este v zabehu) rok vyroby 1999 nazdene nieco okolo 2900km a vali mu to 65, mozno aj viac tachac ma len do 60 ale pochybujem. Je na aj na motorkaroch: http://moji.motorkari.cz/?36163
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod pooli » sob úno 17, 2007 23:59:00

to je teda masakr za novy motor 10.000kc
vKarvine je prodejna skutru atd.. a tam kdyz jsem volal chteli za motor okolo peti tis.
no asi koupim spise nejakou ojetou dalsi babcu od nekoho po znamosti.to se mi jevi jako
volba pri ktere jednak ziskam obstojny motor a dalsi ND.
muj ram je sice po bouracce ale je OK.
jen mi praskly bryle na predni vidlici.tak to tatik povaril a je to OK.
Jsem totiz rybar a na ryby je babetta proste BEST No.1
a co myslite ze se da koupit za stroj ktery vypada jako Babca??
jsou nejake nove babetty??videl jsem loni neco podobneho ale nevim nazev.
stalo to okolo 19papouchu.
pooli
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 17, 2007 1:20:09

Příspěvekod IGI » ned úno 18, 2007 12:34:14

pooli: Jasne, na ryby je babetta NO.1 :lol: :lol: :lol: .....som tiez rybar, a pouzivam ju aj k doprave k vode

A k tym novym strojom: vyrabaju sa Korada, ale to su len ako ja hovorim "vtipy", nema to tie "nase" spojky atd.....skratka suviks....Potom su tie cinske blbosti so 4-taktnymi motormi, co vyzeraju akoby z oka vypadli babci, ale do toho by som nesiel uz vobec a v ziadnom pripade.....
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » ned úno 18, 2007 15:24:40

No este ma tak napada moped TMC Betka. To je tusim cesky stroj, 4takt manula prevdovka. Ale ram je totalny hnus
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod bmk » pon dub 23, 2007 7:39:04

já bych koupil starší za pár tisíc a až by klekla definitivně koupil bych další.Ty nové jsou lákadlem pro zloděje a člověk aby se bál to někde nechat.Nový motor za desítku bych rozhodně do starého stroje nekupoval...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Raději koupit starší babetu.

Příspěvekod mira 777 » pát kvě 11, 2007 18:06:56

V minulosti jsem měl stejný problém :? ,Babetta typ 210 r.v 7/1999 motor mi začal sabotovat a hlučel hlavně při rozjezdu takové divné drnčení,při přeřazení stichnul.Nebylo to stylou jízdy.několikrát jsem motor rozebíral a znovu skládal ale pořád stejný problém.Jinak jela velmi pěkně nezahřívala se,ani po delší jízdě,po rovině i do kopsů táhla pěkně ale to drnčení po rozjezdu(dost nechutný)tak jsem od známího co s hodou okolností prodával motor na 210 tak jsem od něj koupil kompletní motor použitý,za 1000Kč ale podle prodávajícího zdrobnou vadou, deformovaný závit na klice rozběhové spojky dost krutý,známí soustruhář říkal že stim nejde asi nic dělat jedině novou kliku ta stojí okolo 1.500Kč
motor jsem rozebral a mám aspoň náhradní díly a kamarád vyklízel garáž a chtěl vyhodit babetu typ 210 r.v 2/1983 uplně první,místo klaksonu zvonek ale (pojízdnou) z menšími dodělávky.Když sem stařenu projížděl poprvé,tak mě dost udivila
vydrápla semnou všechny (prudčí kopce)bez šlapání a to vážim 98kg a po rovině pádila tak jako simáč (radarem měřeno!)
oblíbil jsem si jí víc jako tu mladčí o 16let a 7 měsíců.Ten problém té mladčí jsem přestal řešit a jezdím z oběma a raději u té starší kdybych se jí neujal tak by skončila někde ve šrotu kam jí kamarád původně zamejšlel odvést.Tak moje rada zní než kupovat nějaký motor za nekřesťanský peníze který není vyzkoušenej tak raději koupit celou babku,čtu inzeráty a jsou tam Babetty různých cen,kdo se chce jí zbavit tak jí dá za pár stovek a nebo jako mojeho kamaráda zadarmo :wink: .Viděl jsem inzerát za 2.500Kč.A hned při koupi babety,vyzkoušet její jízdní vlastnosti ze serepetičkama jako slabý /činek brzdění bych se vůbec nezabejval,nejhlavnější je na babetě motor,vše okolo se dá udělat,opravit,vyměnit,vyštelovat a pod.
mira 777
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 01, 2007 10:10:38
Bydliště: Tachov

Příspěvekod toxer » sob dub 05, 2008 11:58:21

cela babetta je nekdy levnejsi nez samostatnej motor ale zalezi na tobe
toxer
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 29, 2008 20:54:53


Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků