Původní stránky Aleše Marka

Volný pokec o všem, co se jinam nevejde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

PRO JENDU

Příspěvekod bmk » úte led 16, 2007 12:43:10

ozval se ti někdo v souvyslosti s pátráním po Alešovi a jeho stránkách :?: :?: :?:
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod IGI » úte led 16, 2007 18:16:18

ronda pisal, ze diskusaia neni, je zrusena........
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Jenda » úte led 16, 2007 18:41:10

Po Alešovi jakoby se slehla zem. Oznámení o jeho nedostupnosti na jeho stránkách stále je, zkusím tam napsat, třeba se někdo ozve. Ale někdo na tu stránku přístup má, protože byla nedávno upravována, hlídám to. Jinak díky těm, kteří to stáhli, jak bude chvilka, dám se pomalu do obnovování jednotlivých sekvencí. Zatím ještě Alešova stránka běží. Jakmile budu potřebovat něco poslat, ozvu se. Pokud máte tedy chvilku, stahujte. Může se to hodit. Zde jedno upozornění: Tabulky technických údajů obsažené v Alešově webu nejsou tabulkami v pravém slova smyslu /například postavenými ve Front Page, nebo Dreamwaveru, ale jsou to grafiky! Takže se musí stahovat jako obrázky...
Obnovené sekce na novém webu by byly jako zástupné stránky, tedy nebyly by v článkové sekci a budou volány zřejmě z levého menu, kde budou tříděny do kategoriií tak, jako to bylo na původních Alešových stránkách.
Záloha na rapishare.com:
Pokud to někdo máte, uložte si to, jistě se to hodí. Diskuze tam pochopitelně být nemůže, Alešův web ji totiž fyzicky neobsahuje, Je do něj volána pomocí krátkého propojovacího kódu a funkce Iframe ze serveru Blueboard, kde jí ovšem také nezálohují. Po naplnění kvóty 300 příspěvků jsou staré diskusní příspěvky vždy s vložením nového odmazávány. Ale Aleš pokud vím, na svých stránkách dělal archiv starých diskusí, pokusím se je stáhnout... Pokud někdo z vás má čas, stáhněte obsah diskuse stávající, nutno však stahovat jednotlivé stránky diskuse zvlášť, je jich tam snad asi 15... Je to potřeba udělat co nejdříve, Blueboard může diskusi zrušit. Kdyby se stalo, že by Alešova stránka opět vypadla, pokusím se pomocí spojovacího kódu diskusi otevřít u sebe na speakeru, ale pochopitelně ji nemohu ovládat, jen jako ostatní číst, či vložit příspěvek. Je to především proto, že pokud by Alešovy stránky byly opět nefunkční a diskuse by z nich i zákonitě nebyla volána a navíc pokud se Aleš na svůj účet u Blueaboardu delší čas nepřihlásí, admin na blueboardu pokládá stránku za zaniklou a diskusi zruší. To je zatím největší nebezpečí... U nás tento problém nehrozí. Diskusní board běží přímo na doménovém serveru jako vlastí nezávislý projekt a každých sedm dnů jsou dělány zálohy automaticky /jedná se o zálohu databáze boardu, tedy jeho obsah, banku uživatelů a jejich registrací/. Pokud je třeba, dělám ještě zálohy sám, ručně... Funkci automatického čištění jsem vypnul, takže příspěvky jsou uchovávány všechny.
Poznámka:
Pokud chcete něco vystavit na Babetta site, pošlete mi to i s vobrázkama jenda@speaker.cz Kdo se cítíte na redaktora, ozvěte se, pošlu mu na tuto sajtu přístup. Od redaktora potřebuji pouze jméno /nebo nick/, kterým se bude přihlašovat. Každý redaktor bude mít svůj identický klíč a nebude moci mazat a upravovat stránky ostatních redaktorů. Navíc dostane svůj email ve tvaru jméno_nebo_nick@speaker.cz To proto, pokud třikrát zadá špatně heslo, jeho přístup se tvale zablokuje a na tento email je mu pak poslán deblokační klíč. Ten stačí pouze odkliknout a jeho přístup je opět obnoven. To je opatření proti háknutí stránky, například pomocí automatického prolamovače hesel. Pokud redaktor chce může tuto e-mailovou schránku používat i jako soukromou /může si změnit heslo jeho poštu nemohu pochopitelně číst, pouze schránku zrušit/, schránka má dokonce certifikát a a elektronický podpis.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Jenda » úte led 16, 2007 19:00:24

Ta diskuse fakt nejede. Takže je mi kód k ničemu, kde nic není, těžko se na to připojím. Pokud by se tam ještě objevila, stáhněte ji...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod luccas » úte led 16, 2007 19:37:30

Jenda píše:Ta diskuse fakt nejede. Takže je mi kód k ničemu, kde nic není, těžko se na to připojím. Pokud by se tam ještě objevila, stáhněte ji...


Nevim cos myslel. Mám v PC jen ten archiv diskuze.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Jenda » úte led 16, 2007 20:03:39

Naskočilo to znova!! Takže komplet staženo, včetně archivu z let 2003 a ž 2006. Něco sice chybí, tedy část roku 2006 leden až říjen. To už nezachráníme. Vše zkomprimuju jako *.exe soubor, asi za hoďku by to mělo být na Babetta site včetně návodu jak to stahovat. Celý to má asi 362 Mb, po rozbalení to vyskočí na 997 Mb. Chvilku strpení tedy...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » úte led 16, 2007 20:09:25

de sa tam vzalo 1 giga???? To je toho az tak vela???
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Jenda » úte led 16, 2007 21:41:40

Je toho hodně, taky za čtyři roky se toho napovídá. Už je to na nový stránce http://www.speaker.cz/babetta/view.php?cisloclanku=2007011601, můžete vesele stahovat:-)
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod bmk » sob led 27, 2007 22:30:45

Jak to tak tady pozoruju,tak je myslím více než jasné,že vše co obsahovala a obsahuje Alešova diskuze se tady prpere taky,je to jen otázka času.Je samozřejmně dobré,že se jendovi podařilo téměř vše zachránit avšak důležitější a radostné je to,že to perfektně běží tady,ku spokojenosti nás všech.
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Jenda » ned led 28, 2007 1:32:58

Ještě dodělat tu stránku. Bude to chtít dost času, který teď nemám, ale nějak se tím prokoušu. Chtěl bych to dotáhnout alespoň do takovýho stádia jako je ta železniční sajta na http://www.speaker.cz/localbahn/index.php jinak jak budu mít chvíli, žačal bych tam nějak v únoru přehazovat ty technický věci z Alešovy stránky. Pokud máte chuť a čas napsat nějakej článek, třeba zážitky z cestování, nebo i technický věci, pošlete mi to a já to tam i s obrázkama vystavím...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod bmk » ned led 28, 2007 10:57:02

Myslím,že se ti to bezpochyby podaří a že dosáhneš nejen této kvality,ale za pomoci nás všech ještě mnohem kvalitnějších stránek...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod bmk » stř bře 14, 2007 15:35:03

Jenda píše:Ještě dodělat tu stránku. Bude to chtít dost času, který teď nemám, ale nějak se tím prokoušu. Chtěl bych to dotáhnout alespoň do takovýho stádia jako je ta železniční sajta na http://www.speaker.cz/localbahn/index.php jinak jak budu mít chvíli, žačal bych tam nějak v únoru přehazovat ty technický věci z Alešovy stránky. Pokud máte chuť a čas napsat nějakej článek, třeba zážitky z cestování, nebo i technický věci, pošlete mi to a já to tam i s obrázkama vystavím...


jak je to s tím Alešm??už se ti ozval???víš už něco bližšího???
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Jenda » stř bře 14, 2007 23:10:58

Jo, napsal mi a dal povolení ke převzetí obsahu a přislíbil, že pokud napíšu, tak mi některý věci pošle k zveřejnění a rekonstrukci stránky. Takže je to O.K. Na problémy, který vedly k pozastavení podpory stránky jsem se ho neptal, připadlo by mi to netaktní. Na oplátku jsem mu dal přístup na tu novou sajtu, jako redaktorovi, takže je možný, že tam taky něco hodí. Jak na to jak budu mít chvíli, začnu tam něco tlačit. Byly by dobrý i nějaký vaše články, tedy jako z komunity. Jinak Alešova stránka zatím běží a tak s tím nechvátám, aby nová stránka Alešově nesnižovala zbytečně ratting, bylo by to škoda. Ideální by bylo a by Alešova sajta zůstala pokud možno co nejdéle, jako dobrý zdroj technický podpory a nová by převzala mimo toho, /pokud by z nějakého důvodu byla Alešova stránky uzavřena/ hlavně úlohu internetového časopisu /ezinu/, jak je například server motorkari.cz, nebo javamania.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod milda » stř bře 28, 2007 8:14:40

Dnes jsem se po delší době podíval na alešovy stránky a zjistil jsem že se opět rozjíždí diskuse (kniha návštěv). Chtěl jsem tam něco napsat, ale nevzalo to, že přístup je chráněn jménem a heslem. Víte o tom něco?
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec, smetiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků