BA 207 závada - patrně něco v souvislosti s odpojovačem

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

BA 207 závada - patrně něco v souvislosti s odpojovačem

Příspěvekod Paczek » úte dub 10, 2018 13:35:28

Jel jsem pár km po městě do optiky s krásnými prodavačkami pro nové brýle a těšil jsem se, jak si krásně zamachruju v kokosce s mojí dvěstěsedmičkou, ale ledva jsem těch deset km dojel. Babča začala pokašlávat a poskakovat, jakoby se dusila. Z impozantního příjezdu jsem tedy ustoupil a namísto toho se pouze tiše přišoural. Říkal jsem si, že to patrně bude směs, když se dusila, tak jsem to při odjezdu, provázen překvapivě fandícími děvčaty z optiky, zkusil lehce poštelovat, ono se to chytilo a domu jsem za výskotu nadšených optiček dojel. Protože jsem se dočetl, že se má směs štelovat na zahřátém stroji a po pár ujetých km zkontrolovat barva svíčky, ještě jednou jsem to doma lehce poladil a vyrazil to ozkoušet. Nicméně jsem se v původu závady patrně šeredně zmýlil.

Po dalších cca 10 km z ničehož nic šly za jízdy otáčky dolů a motor zhasl. Žádná viditelná závada, žádná nehoda ani mechanické poškození zvnějšku, benzín puštěný. Kontrola svíčky (cihlová, byť na okrajích trochu zaprasená), fajfka dobrý. Složil jsem to zase dohromady a zkusil to nakopnout a zjistil jsem, že to nejde --- pedál se protočil tak čtvrt otáčky a pak se zasekl (to bylo vidět na zadním kole, že pedál už stál, zatímco zadní kolo pokračovalo v pohybu -- nahoře se prohnul řetěz a pak se to všechno zase uvedlo do rovnováhy). Samozřejmě jsem za to vzal víc, a asi se dá čekat, že pak už to po nějakém tom zarachtání prošlápnout šlo :-) Nicméně ani pak se mi nepodařilo nastartovat, zkusil jsem to tedy rozšlapat a bylo slyšet, že ve válci dochází k výbuchům paliva, ale za nastartování to považovat nešlo, otáčky to nedrželo a když jsem šlapat přestal, tak to zase zhaslo a nic.

Ještě jednou jsem ji celou obešel a zkontroloval, co jsem se svými mizivými zkušenostmi v polních podmínách zkontrolovat mohl a protože se rachtání ozývalo z pravé strany stroje, kouknul jsem i na odpojovač motoru. Tam někde se patrně něco stalo, protože jsem měl odpojovač v podstatě nepohyblivý (šlo s ním manipulovat pouze v kombinačkách, jinak jsem na pohyb s odpojovačem neměl sílu), trvale zapnutý na motor, no najednou s ním jde volně pohybovat bez vynaložení nějaké nepřiměřené síly.

Takže jsem nakonec domů nedojel, zmermomocnil jsem poblíž bydlícího kamaráda, který mi Babču na noc uložil do garáže a druhý den jsem si ji holt odvezl autem.

A protože jsem při prohledávání zdejšího fóra nenašel problém, jehož projevem je odpojovač uvolněný, ba právě naopak; protože charakter závady neodpovídá ničemu, co jsem při prohledávání nalezl, ani ničemu na http://www.mylms.cz/babetta-210, a v neposlední řadě taky proto, že se dovnitř Babči zrovna z důvodu své osobní nepřítomnosti nemůžu v příštích pár týdnech podívat, žádám vás zde o radu, co se asi tak mohlo kde pos..t a o které díly si mám na Motomax asi napsat :-)

Díky!
Paczek
Začátečník...
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 17, 2017 17:15:48

Re: BA 207 závada - patrně něco v souvislosti s odpojovačem

Příspěvekod Azor » pát dub 13, 2018 18:08:39

Vypadá to minimálně na omleté kuličky, chce to rozebrat (není to žádný problém). Jsou tam 3 a po nějaké době se rády ohoblují na polovinu i méně, takže logicky to pak nefunguje.
Korupce je nejodpornější způsob parazitování na společnosti.
Uživatelský avatar
Azor
Specialista I. třídy...
Specialista I. třídy...
 
Příspěvky: 745
Registrován: stř led 24, 2007 9:15:09
Bydliště: Domažlicko


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků