Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Příspěvekod Ander » čtv led 25, 2024 22:28:16

Děkuji za optání. Vzhledem k nedostatku času jsem se k tomu ještě nedostal. Chystám se na to .
Chtěl bych na to přijít. Byl tam nějaký hodně špatný stator snad z třetí výroby. Už mám doma uloženku+ novou startovací cívku + nový gyt.
Není boha aby to nešlo.
Budu informovat samozřejmě. Držte palce , jinak už fakt nevím.
Go motoru ,nové ložiska,gufera na 210 včetně výbrusu poprvé a šlape jak hodinky. Tak takovou záhadu jako 207 bez jiskry musím fakt vyřešit.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Příspěvekod Minimus » úte led 30, 2024 12:37:09

Ander:
Ano, elektrika dokáže potrápit nejen u Babetek, Babči naštěstí těch důležitých elektro součástek tolik nemají, to je jejich výhoda.
Pokud všechno vyměníš za funkční a správné součástky, správně to propojíš a ukostříš, musí to zákonitě fungovat.
Chce to trpělivost a praktické zkušenosti, obojí mi také občas chybí :)

Přeji ti, ať se ti podaří B207 zprovoznit a děkuji ti, že sdílíš své zkušenosti.
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Příspěvekod Ander » sob úno 17, 2024 19:35:46

Minimus píše:Můj názor:
Tuhle svíčku nemám vyzkoušenou, ale provozoval jsem tři Babči a všechny spokojeně fungovali na Brisky.
U všech strojů, které intenzivně používám, měním 1x ročně svíčky (u Babetty 1 svíčku :wink:).
Podle mně to nemá smysl testovat kvůli úspoře nebo dostupnosti = když se Brisky dají normálně sehnat a za plus mínus stejnou cenu, navíc já je mám osobně ozkoušené.

Leda by sis prostě chtěl ukojit svou zvědavost, což naprosto chápu a sám také rád testuji.

PS:
Už se ti podařilo vyřešit tu záhadnou závadu u tvé Babči? Už ti frčí?


Bába 207 jede!!!!!!
Dnes jsem našel konečně čas a pustil jsem se do toho. Vyplatilo se a už chytá na jedno šlápnutí.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Příspěvekod Minimus » stř úno 28, 2024 21:04:36

Ander:
Tak ještě jednou ti gratuluji i v tomhle vlákně, zprovoznění elektriky na B207 si určitě zaslouží dvojité ovace :D
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Jaká je nejkvalitnější svíčka?

Příspěvekod Ander » úte bře 05, 2024 22:14:10

Minimus píše:Ander:
Tak ještě jednou ti gratuluji i v tomhle vlákně, zprovoznění elektriky na B207 si určitě zaslouží dvojité ovace :D


Určitě nic složitého to není, ale vůbec netuším kde byl nakonec zakopaný pes.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 57 návštevníků