Stránka 1 z 1
jak na výměnu pístu?

Napsal:
stř dub 18, 2007 18:39:04
od schamann
ja maju problém.. Sundal jsem , kvuli oppotřebení píst. Neplánovaně mi z něj následně vypadla ložiska a já teď nevím, jak je tam usadit z5. Problém je v tom, že jsou uložena volně a v podstatě je tam drží až z5 nasazený píst a a ček, který je jištěn z každé strany pružinovou pojistkou.
To všechno chápu, ale jak tam usadím ta ložiska, aby mi desettisíckrát nevypadla?
Díky za radu..

Napsal:
čtv dub 19, 2007 1:23:17
od schamann
tak už jsem na to prisel. Stačí trocha vazelíny:o)
A Jeste jedna vychytávka, píše se tu různe, že ten náboj, co drží píst na na klice se nasazuje pomocí jakéhosi udělátka...Je to zbytečné a kdo to nemá, tak i zdržující. Stačí píst nahřát na nejakých 60-70stupňů a pak ta potvora do něj zaleze sama , stačí tlačit palcem levé ruky:)
Tak to je vše..


Napsal:
čtv dub 19, 2007 18:27:15
od kozenooo
jasne da sa to aj tak, urcite lepsie ako kladivom


Napsal:
pát srp 03, 2007 10:11:48
od igoreva
Piest je pôvodne uložený v ihličkách ktoré sa tam vkladajú bez klietky (pri montáži vlepiť vazelínou a opatrne vsunúť čap).
Modernejšia technológia, ale trochu drakšia, je kúpiť ihlové ložisko s kovovou klietkou (napr. od fy. INA) a dať ho tam namiesto ihiel.
Vtedy sa ale musia vyhodiť tie bočné podložky čo axiálne vymedzujú ihly.

Napsal:
pát srp 03, 2007 22:32:50
od Starec
Nie je to síce bohvie čo, ale na výmenu piesta určite postačí, jukni tento link
- Kód: Vybrat vše
http://www.babettron.sk/forum/viewtopic.php?t=103

Napsal:
čtv zář 27, 2007 16:44:00
od milda
Kamarád čistil motor na Babettě od karbonu a přitom zjistil, že má píst naopak, tedy šipkou nahoru. Koupil ji před časem na inzerát a jezdí bez problémů. Jen má starost jestli by se nemohl poškodit válec, nebo píst. Nemá přípravek na vytlačení pístního čepu, tak se mu to moc nechce obracet. A i kdyby to sundal, může ten píst vůbec otočit, když už je zajetý v jedné poloze? Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Napsal:
čtv zář 27, 2007 17:46:23
od Woozie
Keďže som majiteľom niekoľkých motorov (či už pionierovských alebo babettovských) tak som sa prirodzene s výmenou piestu stretol. Aby som nemusel po obchodoch a internete zhánať vytlačováky atď vyrobil som si vlastný.
Čo potrebujeme:
1) Imbusový šrób dĺžky min. 77mm (na maticu M8--> to je na kľuč č. 10 pre tých menej technických.)
2)Prirodzene už spomínanú maticu
3)Nejaký kúsoček trubky (ja som použil urezaný kúsok z kolena Babttového kolena výfuku)
4)Podložku/y
Fotky hovoria za všetko:

Re: jak na výměnu pístu?

Napsal:
pát úno 26, 2010 22:23:55
od LADAIII
Diky, neco takoveho jsel hledal

Re: jak na výměnu pístu?

Napsal:
sob úno 27, 2010 18:04:36
od Tom_R
Wozie skvělej nápad to je dobré a jednoduché a nic to nestojí. Musím z nějaké Babetty uvalit výfuk bo z mojí jsem to už vyhodil

Re: jak na výměnu pístu?

Napsal:
sob úno 27, 2010 23:04:56
od LADAIII
tak zcela jiste by mel stacit kus medeny trubky, kterou ti snad za par kacek uriznou v kazdym vodoinstalu.
A nebo trubku v nejakym Feromatu, Ferone apod.