Kolísání otáček motoru

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Kolísání otáček motoru

Příspěvekod macman » ned čer 13, 2010 12:24:20

Zdravím vespolek,

dostal jsem Babetu 210, která ležela několik let v garáži. Kompletně jsem vyčistil karburátor (milimetr nánosů v karburátoru) a seřídil. Dal jsem novou svíčku a zkontrololoval elektriku.. Pouze mi přijde, že je menší jiskra, než by měla být, ale jiskra je...

Jenže u babety nejde naprosto seřídít volnoběh. Buď ho nastavím tak, že sama táhne, nebo chcípá.. Další problém je v tom, že motor se nechce pořádně roztočit do výkonu a navíc když držím bez hnutí plyn na 1/4ku, tak se motor roztočí, pak se začne dusit, skoro se zastaví a znovu se roztočí-zadusí-skorozastaví-roztočí... a pořád se to opakuje.. Taková sinusoida...

Čím bych měl začít??? měnit elektriku, gufera, čistit výfuk???

macman
macman
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 13, 2010 12:10:37

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvekod Fajn-Tom » ned čer 13, 2010 19:28:19

gufera :wink:
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvekod Cittron » ned čer 13, 2010 21:06:36

jj ted jak ta babetta dlouho stála,tak ty gufera strouchnivěly a jak jsi začal jezdit,tak jsi je upně dodělal.Ale i vyčistit výfuk by nebylo na škodu.Hodně stěstí :-)
Cittron
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned led 03, 2010 11:57:19

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvekod martin110r » pon čer 14, 2010 8:21:07

Guferá, to je jasné. Vyčistiť výfuk, ako tu už bolo spomenuté. No a skôr, než začneš hrabať do elektriky, preventívne si skontroluj predstih. Výrobca predpisuje 1 - 1,5 mm pred hornou úvraťou. Keď je predstih moc malý, tak motor ide lenivo do otáčok. Keď je moc veľký, tak je motor náchylný na klepanie, ktoré spôsobuje detonácia.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvekod macman » stř čer 16, 2010 17:08:10

Dobrá.. začnu guferem.. Mimochodem je třeba koupit origo gufero na babetu, nebo stačí jakékoliv gufero?? popřípadě jaký rozměr je potřeba?? Raději bych měl gufera koupená předem, než to budu rozebírat...

Díky

macman
macman
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 13, 2010 12:10:37


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků