Nici sviecky

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nici sviecky

Příspěvekod Majo » pát dub 27, 2007 22:50:52

Mám taký zvláštny problém.Z ničoho nič mi začala vynechávať babetta.Proste pridám plný a nevytočí ju a vynecháva.Hovoril som si,že asi karburator.Rozobratý,vyčistený,poskladaný,nastavený.V tom to nie je.Tak si hovorím že elektrika.Nemal som po ruke druhú sviečku,tak som len starú očistil a nasadil.Nic sa nezmenilo.Skusil som inu fajfku,kabel cievku...nič.Zohnal som inu sviečku a babetta ide jak ma.Urobil som s ňou 16km a zas to ma presne také isté príznaky jak na začiatku.Prvá sviečka,čo som menil,mala najazdených 220km od nova.dal som tam jazdenu,ale ok.A zas ju porazilo.A ja sa pýtam,čím to može byť,že mi odchádzajú sviečky jedna za druhou.....sviečky n17c.....a po vymontovaní boli čierne.Šrubku bohatosti zmesi mám približne povolenú o tri otáčky,ihla na druhom zareze.Za každú radu ....Ďakujem!
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

setty

Příspěvekod SETTY » sob dub 28, 2007 10:16:04

sviecky su iba cierne alebo aj inak poskodene ja mavam tiez ciernu a motor slape ako ma skus skontrolovat predstih ak je zly moze sposobit detonacne horenie ktore moze sviecku poskodit.
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod Woozie » sob dub 28, 2007 14:02:43

Ak nie predstih tak by som tipoval kondenzator. Alebo indukcna cievka
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Majo » sob dub 28, 2007 21:30:34

Ak sa nemylim,tak babetta kondenzator nema.Ten je len na pioniery a na motorkach s kladivkovym zapalkom aby sa neopalovali kladivka.A babetta jaksi kladivka nema...na ten predstih sa mrknem
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Woozie » ned dub 29, 2007 9:22:50

Viem ze na pioniery/mustangu je kondenzator jednoho doma mam. Ale co je potom toto:

Obrázek





BTW: ospravedlnte stav mojej babky je trochu spinava bo porabam elektriku a bol som si trochu zakrosit:-) Ale inac nadrz mam a vsetko maka 8)
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Majo » pon dub 30, 2007 15:17:16

Take nieco vidim prvy krat.Videl som asi 4 babetty a nemala to ani jedna.Ci to mozno neni tlmivka alebo co.Aby ti nezhoreli ziarovky.Ak nie,tak sory.Tlmivku som nazivo nevidel.
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Woozie » pon dub 30, 2007 17:36:39

No je to dost mozne bo sviecku som este na babke v zivote nemenil a to uz mam nabehane dobrych 7000
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod bmk » úte kvě 01, 2007 21:39:35

já osobně si myslím,že to taky bude jedna z cívek.Dělalo mi to samé někdy loni na podzim.bylo by dobré vše přeměřit a když tak vyměnit.
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Majo » pát kvě 04, 2007 21:00:34

Dnes som este skusil dat dalsiu sviecku a skusil som druhy tyrystor a inducku.Urobil som 18km a som tam kde som bol.Takze cievky co su na statore?
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Re: Nici sviecky

Příspěvekod Starec » sob čer 16, 2007 8:47:53

Majo píše:Mám taký zvláštny problém.Z ničoho nič mi začala vynechávať babetta.Proste pridám plný a nevytočí ju a vynecháva.Hovoril som si,že asi karburator.Rozobratý,vyčistený,poskladaný,nastavený.V tom to nie je.Tak si hovorím že elektrika.Nemal som po ruke druhú sviečku,tak som len starú očistil a nasadil.Nic sa nezmenilo.Skusil som inu fajfku,kabel cievku...nič.Zohnal som inu sviečku a babetta ide jak ma.Urobil som s ňou 16km a zas to ma presne také isté príznaky jak na začiatku.Prvá sviečka,čo som menil,mala najazdených 220km od nova.dal som tam jazdenu,ale ok.A zas ju porazilo.A ja sa pýtam,čím to može byť,že mi odchádzajú sviečky jedna za druhou.....sviečky n17c.....a po vymontovaní boli čierne.Šrubku bohatosti zmesi mám približne povolenú o tri otáčky,ihla na druhom zareze.Za každú radu ....Ďakujem!

Vymeniť nosník statora, inpulzní pol nemá správnu hodnotu.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků