Babetta je super.

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta je super.

Příspěvekod mira 777 » úte kvě 01, 2007 11:25:43

Dobrý den všem.Jsem velký nadšenec a fanda do mopédů převážně Babett 210.
Téměř před 16-ti léty jsem si pořídil nepojízdnou babetu typ 207 převážně rozkradenou za 500Kč,
ale aby jezdila tak sem do ní musel postupně narvat dalších 10.000Kč,ale jak už jsem z opravou
začal tek jsem to musel i dokončit když se do něčeho pustím tak to musím taky dokončit aby to
vypadalo po všech stránkách ok.Větčí úpravy se svářečkou udělaly své.Kompletně předělaný rám
přední teleskopy zvedlý sedlo znížené vyvýšené stupačky na nohy jako u čopra asi 4 roky jsem si sní hrál než byla v plné kráse zvedlý výfuk v černé lesklé barvě +chrom opravdu nádhera.Motor po GO novej výbrus po zajetí 1000/1500km udělala i ústihodných 40-45km na 207
docela unikát.Byl jsem na ní pyšnej že jsem ze šrotu dokázal udělat něco opravdu hezkého takzvaně na výstavu až jednoho krásného dne jsem o ní přišel měl jsem jí zamklou před barákem asi na půl hodiny a byla fuč.Už je to tak 12let a za tu dobu to přebolelo teď mám dvě 210
jednu vyrobenou jako první r.v.2/1983 a tu druhou jako poslední r.v 7/1999 typ 210.potom mám simsona Enduro r.v 1990 všechny tři motorky jsou po renovaci výstavní kusy potom mám ještě nového skůtra Kentoya 50ccm 4takt r.v 2005 nejetý asi 600km,ale babetty jedou líp a o simsonu ani nemluvim vážim 100kg a simson na trojku vyjede i prudčí kopce i stoupáky a na babetách jsem nikdy nemusel do prudkých kopců přidávat do pedálů i z plným košem nákupu.
Jsem velice rád že vznikl tento Česko-Slovenský diskusní Babetta fórum a držím mu palce
že se dá diskutovat a pomáhat těm co to potřebujou pomoct při poruchách mopédů a pod.
Babety jsou super. :P Přeji hezký den Míra.
mira 777
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 01, 2007 10:10:38
Bydliště: Tachov

Příspěvekod tomingo » úte kvě 01, 2007 20:31:02

mira, vitaj v komunite babiett! to je smutny pribeh s tou 207, ani si ju neviem predstavit, to muselo byt zihadlo... bodlo by nejake foto, ak mas, zaves to sem. inak ani tie masinky co mas teraz by nebolo odveci zverejnit, aspon sa budeme mat na com rozplyvat... :o
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod Tragi » stř kvě 02, 2007 20:41:28

tomingo píše:mira, vitaj v komunite babiett! to je smutny pribeh s tou 207, ani si ju neviem predstavit, to muselo byt zihadlo... bodlo by nejake foto, ak mas, zaves to sem. inak ani tie masinky co mas teraz by nebolo odveci zverejnit, aspon sa budeme mat na com rozplyvat... :o


Jo jo, souhlasim s tomingem, když budeš mít nějake foto tak se s nim!!! :shock:
Tragi
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 20, 2007 0:24:25

Příspěvekod ben » čtv kvě 10, 2007 10:45:53

...do ní musel postupně narvat dalších 10.000Kč,

do 207 vlozit 10000 :shock: :shock: ved tolko nestala ani nova :lol: ale sucitim s tebou, fakt blbe, mne keby corknu babettu tak to asi nerozdycham :cry:

...jako poslední r.v 7/1999 typ 210...
hod sem foto!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod Mr.babetta » pon čer 11, 2007 19:59:11

Já sem si nedávno koupil taky ještě jednu babettu,bohužel nevím rok protože nevim jak to z toho štítku zjistit.........ale dole mám připsaný proč nejede.Stála 1500kč a myslel sem že jí jenom vyčistim naleju benál a bude šlapat ale musím udělat komplet nový motor takže taky počítám že do toho dám tak 3000-4000 kč.A nejspíš si jí nechám protože je to již novější typ.Má obrácenou přední vidlici,jiný uchycení řidítek a jiný koncový světlo takže si jí fakt nechám.Už se těšim až to bude šlapat. Pak sem zašlu nějaké fotky jak vypadala a jak bude vypadat.Tak všem babettářům zdar a at vám ty stroje jezděj jak nejlíp uměj. Babetta 4 EVER !!!!!!! :D :D :D :D :D
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod zdema » pon čer 11, 2007 20:20:34

ked uz, ja vlastnim okrem b210 aj minimotorku znacky stella, poznate?
motor je z babetty, nema pedale ale "kopačku" a asi o polovicu mensie kolesá. Kedze namiesto pedalov ma stupacky uz je klasifikovana ako minimotorka, má techničák, musi mat cislo a tie nove čísla su naozaj super. Číslo je vačšie ako pol motorky a vyzera to dost smiesne. A ESTE JEDNA ZAUJIMAVOST- motor ZKL Kolarovo, Kolesa dake sovietske, kostra bohvie skade, a na stitku je že sdelano v cccp. :P Ale ináč v pohode
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod ben » pon čer 11, 2007 22:09:25

odfot ten najnovsi model cim skor, vidiet tu najnovsu to je balzam pre dusu a mozno by sme sa na nej aj dohodli :twisted:
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků