Výměna špatného simeringu.

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Výměna špatného simeringu.

Příspěvekod mira 777 » sob kvě 05, 2007 17:46:26

Nedávno jsem měnil simering na levé straně řetězového kola.vše jsem odstranil v pohodě rozebral jsem sestavu řetězu,od segr pojistky až po řetězoveho kola 13 zubů.Aby jsem se v pohodě dostal k simeringu z kterého mi unikal olej.Zkoušel jsem ho nějak šetrně podebrat drobnýma šroubovákama (mám specielně upravený mírně zahnutý a zbroušenýma do ostra) tak abych simering dobře podebral ze straný a v pohodě ho vyloupnul,ale nešel ven tak jsem ho opatrně naklepával kladívkem dělal jsem vše proto abych ho vyndal to jsem rostrhal gumu kleštičkama ale byl jsem z toho zoufalej.Simering zdřejmě předchozí majitel přilepil na fest zkrátka ten kdo ho tam nalepil si zdřejmě neuvědomil že se bude někdy v budoucnu vyměnovat.Některý motocyklisté holt to tak z oblibou dělají že vymění starej simering za novej a přilepí ho zevnitř lepidlem,ten simering se lepí ale né lepidlem a už vůbec né zevnitř ale takovou gumovou pastou v tubě cihlově červené barvy,je dobrá i na těsnění do vysokých stupňů celsia,hodí se na karburátor skříně motoru a jiné spoje.Vřele doporučuji :wink:
Ale abych se vrátil k mé nemilé příhodě s výměnou simeringu,pořád držel neřád jeden.Měl jsem babku asi 14 dní rozebranou,až jednoho dne jsem potkal mého dobrého známého který dělá taky do motorek ale silnějších,svěřil jsem se mu o problému že nemohu za žádnou cenu vyndat simering a on mi poradil/možná některý zvás co čtete tento článek tak to provás bude starý fígl ale já doposud ho neznal.Byla to pro mně novinka,známej mi poradil vyvrtat s 1mm vrtáčkem dirku do strany simeringu a samořezný šroubek 3mm zašroubovat do vyvrtané dirky a kleštěma ho vyrvat
šlo to jako po másle,měl jsem velkou radost :D zhluboka jsem si odychl :P vyčistil jsem do čista blok motoru tam kde příjde nový simering od lepidla,nandal jsem lehce novej simering a rovným dřívkem jsem ho jemně do vnitř naklepnul a zamázl jsem okraje simeringu tou cihlově červenou gumovou pastou ze začátku je řídká ale pak stuhne a při další výměně se normálně problémů odstraní.To co jsem zažil s přilepený simeringem už bych nikdy nechtěl zažít
proto LEPIDLEM NELEPIT!!!! :!:
mira 777
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 01, 2007 10:10:38
Bydliště: Tachov

Vyberanie gufera

Příspěvekod igoreva » úte kvě 22, 2007 11:42:20

Presne to samé som mal aj ja.
Gufero som kovovým háčikom , skrutkovačom a kliešťami (zahnutými krokodílkami) nakoniec dostal von ale natrápil som sa poriadne. Úplne som ho zdefotmoval, ale čo už s ním, veď išlo priamo do koša. Všimol som si, že vonkajší obvod gugera bol naozaj lepený a kedže Babetku predo mňou nik iný nemal tak to urobil výrobca. Guferá sa kôli posunutiu naozaj lepia (asi Alduritom).
Inak ten nápad s tou dierkou a samoreznou skrutkou je naozaj vtipný.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků