Komletní výměna válce hlavy a pístu.

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Komletní výměna válce hlavy a pístu.

Příspěvekod mira 777 » sob kvě 05, 2007 23:12:48

V roce 1998 jsem si objednal po telefonu z mototechny Plzně na babettu nový válec,hlavu válce
k němu píst 2xkroužky, 2x sigr pojistný kroužky a pístní čep chtěl jsem babku zajížďet na novo.
Balík přišel po 14-ti dnech,na hlavy válce byly zálisky,nebyla vůbec opracovaná,na válci odlomená část žeber.Poslaly zdřejmě co jim zbylo na pultu a na oko neprodejné,tak jsem to zprávně vše na babetu namontoval před montáží jsem svědomitě zabrousil hlavu na válec brusnou pastou aby hlava na válci seděla jako prdel na hrnci(jak se lidově říká) namontoval jsem zpátky vše a zkusil jsem jí nastartovat,upozorňuju :!: to byl velice nepříjemně hlasitej drnkot :shock: tak jsem to zkusil project,jel jsem jenom od 15km do 35 na půl plynu abych jí nezadřel čím větčí rychlost tím větčí kravál tak jsem to demontoval a nasadil jsem tam hlavu a válec z babety 207 to bylo jiný kafe motor tichonkej :) jak 207 ale.. sice táhla na sílu dobře,ale víc ja 35km/hod neudělala a to byl válec zajetej.Válec na 210 má jinak udělaný kanálky a válec na 207 tam je to taky jinak zmáknutý velkej rozdíl ale pasuje rovnako na oba motory.Skoušel jsem reklamovat ten válec ale reklamaci mi jí neuznaly tak jsem válec uložil do sklepa sice je k ničemu ale za ty prachy ho nešlehnu do zběru.Po brzkém čase jsem původní válec poslal do Domažlic na výbrus do měsíce mi ho v pořádku poslaly i s novým pístem pístním čepem,kroužkama a segr pojistkama asi za 500Kč motor jsem opatrně zajížděl jenom na půl plynu do prudčího kopce jsem jí pomáhal šlapáním ale víc jak 35km/hod jsem nejel a stejně byl motor vařící ale po 600km už byla v pohodě a do teďka na jí jezdím a to jsem po výbrusu najel asi 15.000km a až na jeden průser z ucpanou tryskou,mě ještě ani jednou nikdy nezklamala :P Až na výměnů simeringů spojek a svíček ale to je běžné to k tomu patří a je to samozřejmností :wink: :lol:
mira 777
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 01, 2007 10:10:38
Bydliště: Tachov

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků