Problém s nastartováním

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Problém s nastartováním

Příspěvekod Ondrassek » pon kvě 28, 2007 20:05:25

ahoj lidičky, tak dneska mi babetta jaksi odešla a potřebuji Vaši radu. Jel jsem, vše ok a najednou to chcíplo a hotovo. Jelikož už to byo kousek, tak jsem dotlačil domů. Najel jsem bez jediného opavování bezmála 800 km. Doma jsem rozdelal prevodovku. Buben levy i pravy ok. Levy je novy, startovací a spouštěcí čelisti také i 2.stupně, i řemen je nový. V tom bych problém neviděl, protože jsem s tím najel přes 300 km a no problem. Nicméně jsem zkoušel svíčku. Už když jsem ji vytáhl, tak jsem si všiml, že je silně od nějakýho hnusu. Zkoušel jsem startovat bez svicky, benzin pres valec jde bez problemu, svíčka po utření a vyčištění háže krásné jiskry. Tak jsem ji tam vrátil, avšak ouvej. Našlápnu a nic. Vytáhnu svíčku a je silně zaolejovaná a špinavá od nějakého černého hnusu, prachu. Typuji karbon. To se opakuje. Když svíčku vyčistím, háže jiskru, ale když ji vytáhnu, tak nic. Ve válci je asi karbon, nebo si to nedokážu vysvětlit. Přitom, co jsem vše dekarbonoval uplynulo cca. 1500 km. a babetta chcípla uplně z ničeho nic- Prosím Vás tímto o radu, třeba pokud se Vám to stalo, nebo co s tím mám dělat. Díky moc!
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod IGI » pon kvě 28, 2007 20:24:39

ak je to tak ako pises, skusil by som vycistit valec a vyklepat vyfuk - je to praca na 20 min. No pricinu tohto netusim....
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Ondrassek » pon kvě 28, 2007 20:27:51

IGI píše:ak je to tak ako pises, skusil by som vycistit valec a vyklepat vyfuk - je to praca na 20 min. No pricinu tohto netusim....

jj vyzkouším to a uvidíme, co nejdříve se do toho pustím
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod ben » pon kvě 28, 2007 21:16:59

mne toto robilo na pioniery!
chyba bola v elektrodovej vzdialenosti, bola moc velka a tym padom sviecka vonku hadzala iskru, ale ked bola namontovana, tak pod tlakom iskru nehadzala, ked som ju vytiahol bola zahadzana od nespaleneho paliva, vycisti ju, a zniz elektrodovu vzdialenost na co najmenej podla typu sviecky, potom bude hadzat aj pod tlakom a problem vyrieseny
aspon u mna to problem vyriesilo :lol:
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod bmk » úte kvě 29, 2007 9:30:31

Ono je taky dobré používat dobrý olej a né svinstva./nic osobního/ale pokud používáš obyč,může se to stát...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Ondrassek » úte kvě 29, 2007 17:47:00

bmk píše:Ono je taky dobré používat dobrý olej a né svinstva./nic osobního/ale pokud používáš obyč,může se to stát...

no olej používám MOGUL 2T.. Kupuji ho na benzinové stanici Eurooil (Čepro) a zdá se mi, že je docela dobrý. Žádné M2T. Zachvilku pujdu vyzkoušet to s tou elektrodou na svíčce a uvidíme. Zatím díky za rady :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Ondrassek » úte kvě 29, 2007 18:38:04

ben píše:mne toto robilo na pioniery!
chyba bola v elektrodovej vzdialenosti, bola moc velka a tym padom sviecka vonku hadzala iskru, ale ked bola namontovana, tak pod tlakom iskru nehadzala, ked som ju vytiahol bola zahadzana od nespaleneho paliva, vycisti ju, a zniz elektrodovu vzdialenost na co najmenej podla typu sviecky, potom bude hadzat aj pod tlakom a problem vyrieseny
aspon u mna to problem vyriesilo :lol:


BEN: hej ty jo.. diky za radu.. Vyměnil jsem svíčku a babetta naskočila na "ťuk"... Výborně. V životě by mě nenapadlo měnit svíčku, když to dává jiskru.. Díky moc.. všem.. hlavně za toto skvělé fórum!!!!!! :!: :!: :!: :wink: :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků