kolik KM do GO ?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: kolik KM do GO ?

Příspěvekod RomanR » pon čer 21, 2021 22:55:53

martin110r píše:Záleží na kvalite dielov. Keď je v motore všetko pôvodné, teda kvalitné, neni problém urobiť bez GO 20 - 30 000 km. Dáš tam mega kvalitnú druhovýrobu a si rád, ak to vydrží viac ako 10 000 km. Väčšinou však menej. Zvlášť keď je aj valec aj piest druhovýroba.

To je pravda. Záleží na kvalitě dílů motoru. Ale záleží také na správné vůli nových dílů, na zúhlování klikovky s ojnicí, na jejich uložení, na pouze přiměřené vůli pístního čepu, apod.
Když jsem si před lety pořídil 210-ku z druhé ruky, údajně po GO motoru, ale poměrně zbědovanou chtěl jsem mít jistotu. Nakoupil jsem součástky za cca. 8 000,-Kč a pustil se do komplexní GO celé Babetty. Tedy i motoru. Koupil jsem celou sadu - válec, píst, pístní čep, pojistky k čepu, pístní kroužky a ložiska. Vyměnil jsem cívky v elektrice a mnoho dalšího. Záběh motoru jsem prováděl velmi citlivě, mazal jsem 1:25, z kopce skoro krokem, po rovině na dvojku do 27 km/h s bohatou směsí, aby se vše dobře mazalo. Po 500 km jsem začal mazat 1:33, už jsem to občas trochu, tak do 3/4 plynu na chvíli projel a po 1500 km jsem se domníval, že mám motor zajetý. Ve 2000 km se mi při jízdě z kopce kousnul. Zadní kolo se naráz zablokovalo. Ustál jsem to a po půlhodině chladnutí motoru jsem opatrně dojel domů. Zkontroloval jsem válec, lesklou plošku je nepatrně zdrsnil jemným smirkem, aby se tam udržel olejový film, kroužky nebyly prasklé a tak jsem začal jezdit dál. Ve 2500 km se motor zakousk definitivně. Po rozebrání jsem našel vyběhlou a mezi píst a válec zaseklou pojistku pístního čepu. V pístu neměla dostatečně hluboké vybrání. Ve válci rýhy minimálně na 4-tý výbrus u nového válce!
Takže jsem tam namontoval starý píst s válcem, se kterým jsem Babettu koupil a už mám na něm najeto cca. 40 000 km a jezdí dosud. Když odečtu nepřesnost měření orig. tachometru, řekněme cca. 8-10 %, pak mám na motoiru najetoi asi 35 tis. km.
Opravdu je to o kvalitě dílů, stylu jízdy, pečlivosti sestavy a správných vůlí, o mazání a údržbě. Přesně jak píše Martin 110r
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků