Jezdění ve dvou na bábě?!Co na to převody?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jezdění ve dvou na bábě?!Co na to převody?

Příspěvekod Mr.babetta » ned čer 10, 2007 23:04:20

Zdarvim všechny babettisty,chci se zeptat,občas na svojí babettě vozim kamaráda vzadu na nosiči a někde sem tadfy četl že by se mohla zničit volnoběžka?! Asi na tom něco bude když se bába zbytečně přetěžuje a tak mi prosim řeknětě,můžu tím převodovku za chvíli zničit? Jinak mám naježděno 21160 km a olej v převodovce mám do převodovky Fordu C-Maxe 1.6 TDCi..........takže jistě žádná sračka.Tak prosím,radě at vím zase o torchu víc!!! Díky :D
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod tomingo » ned čer 10, 2007 23:14:35

mozes tam mat aj najdrahsi olej na svete, babca ma jasne definovanu svoju nosnost a ta nieco znamena. ak vazite dvaja spolu tych 80kg tak je to v pohode, ale neviem si predstavit ako sa na nej vezu nejaki dvaja kanadski drevorubaci... :lol: a nici sa ti nielen prevodovka, ale vsetko: pneu, tlmice, motor, spojky, kostru,.........
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod Mr.babetta » ned čer 10, 2007 23:22:22

tomingo píše:mozes tam mat aj najdrahsi olej na svete, babca ma jasne definovanu svoju nosnost a ta nieco znamena. ak vazite dvaja spolu tych 80kg tak je to v pohode, ale neviem si predstavit ako sa na nej vezu nejaki dvaja kanadski drevorubaci... :lol: a nici sa ti nielen prevodovka, ale vsetko: pneu, tlmice, motor, spojky, kostru,.........


jasně to je mi všehcno jasný,ale dokonce ve dvou vyjedem docela prudkej kopec bez špalání........ale někdy je mi tý motorky fakt líto.asi se na to vykašlu
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod ben » ned čer 10, 2007 23:51:06

namontuj si dozadu kosik a nikoho nemusis vlacit, motor sa tym strasne namaha, ja ked som mal babcu este pred GO tak som tiez vlacil barskoho ale to som mal este 215 motor a tam sa nemalo co pokazit (je to motor bez prevodov a bez prevodoveho oleja)
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod Mr.babetta » pon čer 11, 2007 14:48:30

ben píše:namontuj si dozadu kosik a nikoho nemusis vlacit, motor sa tym strasne namaha, ja ked som mal babcu este pred GO tak som tiez vlacil barskoho ale to som mal este 215 motor a tam sa nemalo co pokazit (je to motor bez prevodov a bez prevodoveho oleja)


no košík sem odmontoval po renovaci,pre si mi tam vůbec nelíbí.No ale vozit už teda nikoho nebudu.
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

setty

Příspěvekod SETTY » pon čer 11, 2007 19:44:21

tazke naklady na zadnom nosici niesu bohvieco ja ked nesiem tazky batoh tak si ho dam medzi nohy daju sa tak vozit aj lahsie postavy(chrbtom k nadrzy a nohy na zadnom nosici )
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 11:05:45

nějak sem tomuhle neporuzuměl.........slovenštině sice rozumím,ale nějaKÉ slova fakt nepřečtu.Tak nevim co odpovědět. :idea:
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod libco » úte čer 12, 2007 11:27:47

Mr.babetta píše:nějak sem tomuhle neporuzuměl.........slovenštině sice rozumím,ale nějaKÉ slova fakt nepřečtu.Tak nevim co odpovědět. :idea:


A práve preto je veľmi užitočné pužívať diakritiku a pred odoslaním príspevku si ho prečítať. Ak má niekto nepríklad nemeckú klávesnicu, treba si za pár korún kúpiť nalepovačky a označiť slovenské (české) klávesy.

Veď gramatiku sme sa všetci učili niekoľko rokov. :roll:
Babetta 210, asi dosť stará - má originál zvonček. Zatiaľ ešte jazdí, ale keď sa nepustím do úprav, dlho nevydrží.
Uživatelský avatar
libco
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 05, 2007 18:51:57
Bydliště: Banská Bystrica

libcovi

Příspěvekod vlamir » úte čer 12, 2007 12:03:42

si nejaky mudry. ja osobne som vobec rad, ze do tej klavesnice nieco natukam a nie este hladat nejake mekcene a dlzne
vlamir
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 68
Registrován: sob kvě 19, 2007 14:07:36
Bydliště: Zvolen

Re: libcovi

Příspěvekod Ondrassek » úte čer 12, 2007 12:34:50

Podle mě je to blbost vozit na babettě ještě někoho dalšího. Babetta je dělaná na jednoho..(Pokud tda nejste lehcí viz. dohromady těch 80 kg atd. atd.) Jednak bych typoval, že docela "rušíš" převodovku, ale taky si mylsím, že zvětšuješ v takovémto horku šanci zadření motoru, nebo upěčení, pokud dáváš hodně oleje. Jak již tu někdo zmínil o oleji v převodovce to fakt není :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: libcovi

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 14:47:00

Ondrassek píše:Podle mě je to blbost vozit na babettě ještě někoho dalšího. Babetta je dělaná na jednoho..(Pokud tda nejste lehcí viz. dohromady těch 80 kg atd. atd.) Jednak bych typoval, že docela "rušíš" převodovku, ale taky si mylsím, že zvětšuješ v takovémto horku šanci zadření motoru, nebo upěčení, pokud dáváš hodně oleje. Jak již tu někdo zmínil o oleji v převodovce to fakt není :)


NO ono si myslim že už i v jednom je šance na zadření motoru dost velká,protože když jezdim celej den ve 30 stupních (mám na babettě teploměr :lol: ) a pak si plivnu na hlavu válce tak to pěkně zasyčí a za chvíli se to vypaří..........a to ani nemluvil o tom že když je ten motor takhle přehřátej tak že to pak ani už tolik nejede,sem pak rád když to jede aspon jako 207 (je to ale naštěstí znát jenom na tom rozjezdu) ,no možná to trochu přehánim,přece jenom 207 jede ještě hůř,ale nejede to zkrátka jako motor kterej je po nastartoání lehce zahřátej. :!: :D
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Re: libcovi

Příspěvekod Ondrassek » úte čer 12, 2007 15:42:38

mno... víš, musíš tomu horku přizpůsobit jízdu. Každopádně nejezdit na plný plyn dlouhodobě atd. atd. Taky docela sehraje roli čistota žeber na válci, pokud to máš od benzinu a prachu, zasajrajtované, tak to asi fakt moc chladit nebude. Já jezdim každý den v tomto horku a bez problému, ale je to asi jen o "péči" o babču :) :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: libcovi

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 19:29:19

Ondrassek píše:mno... víš, musíš tomu horku přizpůsobit jízdu. Každopádně nejezdit na plný plyn dlouhodobě atd. atd. Taky docela sehraje roli čistota žeber na válci, pokud to máš od benzinu a prachu, zasajrajtované, tak to asi fakt moc chladit nebude. Já jezdim každý den v tomto horku a bez problému, ale je to asi jen o "péči" o babču :) :wink:


Tak to zase pozor,na plnej plyn já nejezdim nikdy,maximálně na rozjezd dám plnej,ale potom když jedu třeba do kopce nebo tak,tak plnej nikdy nedržim,protože za prve ten motor strašně řve a za druhý v těch maximálních otáčkách už začíná klouzat spojka a ten motor pak ztrácí výkon.A myslim že je to normální jev u tehlech babett,protože 207 když dám plnej tak neklouže a jede pořád.A čelisti mám nový ( rozběhový) ale nevim jak sou na tom radící........A motor mám čistej,starám se o to,mám jí po dědovi takže si jí vážim.
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Re: libcovi

Příspěvekod Ondrassek » úte čer 12, 2007 19:31:45

Mr.babetta píše:
Ondrassek píše:mno... víš, musíš tomu horku přizpůsobit jízdu. Každopádně nejezdit na plný plyn dlouhodobě atd. atd. Taky docela sehraje roli čistota žeber na válci, pokud to máš od benzinu a prachu, zasajrajtované, tak to asi fakt moc chladit nebude. Já jezdim každý den v tomto horku a bez problému, ale je to asi jen o "péči" o babču :) :wink:


Tak to zase pozor,na plnej plyn já nejezdim nikdy,maximálně na rozjezd dám plnej,ale potom když jedu třeba do kopce nebo tak,tak plnej nikdy nedržim,protože za prve ten motor strašně řve a za druhý v těch maximálních otáčkách už začíná klouzat spojka a ten motor pak ztrácí výkon.A myslim že je to normální jev u tehlech babett,protože 207 když dám plnej tak neklouže a jede pořád.A čelisti mám nový ( rozběhový) ale nevim jak sou na tom radící........A motor mám čistej,starám se o to,mám jí po dědovi takže si jí vážim.

jj, já ji mám také po prarodičích a nedal bych na ni v životě dopustit ;). Jináč Ti přeji, ať ještě dlouho složí a ať s ní máš co nejmenší starosti.. ;)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: libcovi

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 19:38:44

Ondrassek píše:
Mr.babetta píše:
Ondrassek píše:mno... víš, musíš tomu horku přizpůsobit jízdu. Každopádně nejezdit na plný plyn dlouhodobě atd. atd. Taky docela sehraje roli čistota žeber na válci, pokud to máš od benzinu a prachu, zasajrajtované, tak to asi fakt moc chladit nebude. Já jezdim každý den v tomto horku a bez problému, ale je to asi jen o "péči" o babču :) :wink:


Tak to zase pozor,na plnej plyn já nejezdim nikdy,maximálně na rozjezd dám plnej,ale potom když jedu třeba do kopce nebo tak,tak plnej nikdy nedržim,protože za prve ten motor strašně řve a za druhý v těch maximálních otáčkách už začíná klouzat spojka a ten motor pak ztrácí výkon.A myslim že je to normální jev u tehlech babett,protože 207 když dám plnej tak neklouže a jede pořád.A čelisti mám nový ( rozběhový) ale nevim jak sou na tom radící........A motor mám čistej,starám se o to,mám jí po dědovi takže si jí vážim.

jj, já ji mám také po prarodičích a nedal bych na ni v životě dopustit ;). Jináč Ti přeji, ať ještě dlouho složí a ať s ní máš co nejmenší starosti.. ;)


JJ díky ti,já tobě taky přeju hodně hodně km bez nehody a defektu-..... :!: :evil: ......časem až zjistim jak se sem dávaj fotyk tak přiložim i fotky
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Další

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků