Uz som fakt zufaly!!!!

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Uz som fakt zufaly!!!!

Příspěvekod Majo » pon čer 11, 2007 23:31:05

Naväzujem na dotaz "Nici sviecky".Skusal som vymenit vsetko.Koncovku,kabel,inducku,tyristor aj cievku v zapalovani.Nastavil som predstih.Ale aj tak babetta po par kilometroch sviecku znici a musim dat druhu.Uz ma nic nenapada,co by to mohlo sposobovat!Ak am niekot nejaku radu alebo napad tak sem s nim!
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod Starec » sob čer 16, 2007 8:03:09

Ak to ešte nemáš odstranené, tak tu je rada. Budeš mať v čudu inpulzní pól. Vymeň nosník statora a máš po problémoch.
Ak ti tak dlho nevie nikto poradiť, tak navštív aj iné stránky o Babettách, napríklad:
Kód: Vybrat vše
www.babettron.sk
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Woozie » sob čer 16, 2007 14:44:03

pocuj ja som mal podobny problem na mustangu s tym rozdielom ze mne to zacmudovalo asi po 30km a potom ani za boha nastartovat. takisto som vymenil totalne vsetko v elektrike ale furt to iste. Ak som sviecku vycistil,islo to OK. len nedavno som prisiel na to ze chyba je vo vzduchovom filtri. mozno je to blbost ale kukni ci nemas niekde ciastocne upchate sanie...
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Starec » sob čer 16, 2007 21:42:29

Woozie píše:pocuj ja som mal podobny problem na mustangu s tym rozdielom ze mne to zacmudovalo asi po 30km a potom ani za boha nastartovat. takisto som vymenil totalne vsetko v elektrike ale furt to iste. Ak som sviecku vycistil,islo to OK. len nedavno som prisiel na to ze chyba je vo vzduchovom filtri. mozno je to blbost ale kukni ci nemas niekde ciastocne upchate sanie...

Neni to blbosť, v tom máš pravdu, ale on má iný problém, jemu odchádzajú sviečky. Ty si to vyčistil a bolo OK. Žial tieto prípady z inpulzním polom sú dosť zriedkáve a kto to nevie tak to ťaško zistí, lebo sviečka ak je vonku tak sa chová nornálne, ale pod tlakom ti iskru nehodí. Začína sa to prejavovať tým, že ti Babetta zničoho nič zdochne, ale po určitom čase 15-30 min. naskočí ako by sa nič nestalo, no a potom to jednoducho vyraďuje jednú sviečku za druhou. Ok :lol:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Majo » úte čer 19, 2007 22:10:21

Starec píše:
Woozie píše:pocuj ja som mal podobny problem na mustangu s tym rozdielom ze mne to zacmudovalo asi po 30km a potom ani za boha nastartovat. takisto som vymenil totalne vsetko v elektrike ale furt to iste. Ak som sviecku vycistil,islo to OK. len nedavno som prisiel na to ze chyba je vo vzduchovom filtri. mozno je to blbost ale kukni ci nemas niekde ciastocne upchate sanie...

Neni to blbosť, v tom máš pravdu, ale on má iný problém, jemu odchádzajú sviečky. Ty si to vyčistil a bolo OK. Žial tieto prípady z inpulzním polom sú dosť zriedkáve a kto to nevie tak to ťaško zistí, lebo sviečka ak je vonku tak sa chová nornálne, ale pod tlakom ti iskru nehodí. Začína sa to prejavovať tým, že ti Babetta zničoho nič zdochne, ale po určitom čase 15-30 min. naskočí ako by sa nič nestalo, no a potom to jednoducho vyraďuje jednú sviečku za druhou. Ok :lol:

Diky!Vyskusam to.napadlo ma to uz,ale nejak som nemal ten nosnik.nasiel som jeden z kosacky.Ma to take iste zapalko.Len na babette je zlty drot(myslim,ze je to zlty)ukostreny pod srubom a na tomto zaplku je napojeny od impulzneho pola.
Majo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 19:23:09
Bydliště: Ploské

Příspěvekod igoreva » stř čer 20, 2007 7:25:05

Chlapy, ako sa dá zničiť sviečka na babette? Tomu fakt nerozumiem.
Sviečka je tak blbovzdorná a jednoduchá súčiastka, že v podmienkach babeťáckeho motora sa ani zničiť nedá.
Môže sa zasviniť ale zničiť to nie,.... ako? Čo vlastne máte na mysli že sa na nej pokazí? závit alebo elektródy ktoré znesú oveľa, oveľa väčšie napäťové zaťaženia o akých sa u babattách ani nechyruje.
Príčina prečo sviečka nepáli alebo je znesená sú v príprave zmesy alebo v elektrike.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Starec » stř čer 20, 2007 20:03:39

Starec píše:
Majo píše:
Starec píše:
Woozie píše:pocuj ja som mal podobny problem na mustangu s tym rozdielom ze mne to zacmudovalo asi po 30km a potom ani za boha nastartovat. takisto som vymenil totalne vsetko v elektrike ale furt to iste. Ak som sviecku vycistil,islo to OK. len nedavno som prisiel na to ze chyba je vo vzduchovom filtri. mozno je to blbost ale kukni ci nemas niekde ciastocne upchate sanie...

Neni to blbosť, v tom máš pravdu, ale on má iný problém, jemu odchádzajú sviečky. Ty si to vyčistil a bolo OK. Žial tieto prípady z inpulzním polom sú dosť zriedkáve a kto to nevie tak to ťaško zistí, lebo sviečka ak je vonku tak sa chová nornálne, ale pod tlakom ti iskru nehodí. Začína sa to prejavovať tým, že ti Babetta zničoho nič zdochne, ale po určitom čase 15-30 min. naskočí ako by sa nič nestalo, no a potom to jednoducho vyraďuje jednú sviečku za druhou. Ok :lol:

Diky!Vyskusam to.napadlo ma to uz,ale nejak som nemal ten nosnik.nasiel som jeden z kosacky.Ma to take iste zapalko.Len na babette je zlty drot(myslim,ze je to zlty)ukostreny pod srubom a na tomto zaplku je napojeny od impulzneho pola.

Oni sú dva druhy, s jedným vývodom a to žltým, alebo s dvoma vývodmi, žltým a bielim. Žltý zapájaš klasicky a bieli ide na kostru, niekde pod daktorú šrubku ho pichni. Žltý musí byť spojení s tyristorom na svorku I.
Naposledy upravil Starec dne stř čer 20, 2007 20:14:15, celkově upraveno 1
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Starec » stř čer 20, 2007 20:08:12

igoreva píše:Chlapy, ako sa dá zničiť sviečka na babette? Tomu fakt nerozumiem.
Sviečka je tak blbovzdorná a jednoduchá súčiastka, že v podmienkach babeťáckeho motora sa ani zničiť nedá.
Môže sa zasviniť ale zničiť to nie,.... ako? Čo vlastne máte na mysli že sa na nej pokazí? závit alebo elektródy ktoré znesú oveľa, oveľa väčšie napäťové zaťaženia o akých sa u babattách ani nechyruje.
Príčina prečo sviečka nepáli alebo je znesená sú v príprave zmesy alebo v elektrike.

Tak to máš veľmi málo informácie. To by si sa čudoval ako je háklivá sviečka. Stačí niekde skrat vo vynuťí a je v čudu. Ak sa ti podobná vec stane, tak to pochopíš. :idea:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod igoreva » stř čer 20, 2007 22:49:51

"Starec"
Skrat vo vinutí čo môže spraviť sviečke. Veď celý energetický potenciál v Babette ja malý na to aby elektródy sviečky odtavil. Taká sviečka dokáže v pohode žiť v podstatne väčších motoroch.
A čo sa na sviečke vlastne iné dá pokaziť?.
Znovu opakujem, sviečka sa dá iba znečistiť a potom má zvod a nefunguje. To ale nie je pokazená.
Mne osobne vyhovuje sviečka ktorá má viac vysunuté elektródy do spaľovacieho priestoru.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron