Stránka 1 z 1
Extrémní teplota motoru

Napsal:
ned zář 25, 2011 20:04:52
od colcino
Zdarte. Tak ndeksa jsme se pustil jak jsem psal níže do výměny šroubu na válci a hlavě. Šlo to pěkně, rovnou sem hlavu a píst dekarbonoval a hlavu jsme pěkně vyleštil a dal novu svíčku- Brisk N17YC Super. Dal jsme vše dohromady, mezi hlavu a válec jsme dal Paulín a jel jsme to projet. Zhruba po dvou kilometrech začala strácet kompresi a zase začala prdět. Říkám si- blbče špatně jsi to tam napatlal ten paulín, jdu domů přemažu ten paulín a jedu- znova se vše opakovalo a navíc jsme asi došel čím to bylo- paulín doslova horkem odtekl. Hlava i válec byl úplně horkej a to včetně svíčky. To jsme nechápal- na předstih jsme předtím vůbec nešahal- pouze pročistil karburátor. Pak jsme si popravdě netroufl nikam jet abych nepřidřel. Co s tak extrémě teplým motorem? Mám znova nastavit předstih? Nebo dát jinačí svíčku? Kámoš kterej má úplně stejnou- kupoval jsme dvě jednu pro mě a pro něho tak tomu to nedělá. Ale jak říkám- během krátké doby opravdu vysoká teplota a to je přece venku už chladněji než v létě
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
ned zář 25, 2011 20:21:19
od Fajn-Tom
N17YC do babetty nepatří a tmel pod hlavu taky ne. Pokud hlava netěsní, tak to tmel na motory neudrží. Co to znamená extrémě teplý motor?

S výbrusem s normální vůlí jsem měl teplotu na horním žebru hlavy 120°C a v pohodě. Při 135°C se to zadřelo

Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
ned zář 25, 2011 20:40:41
od colcino
Heh a ten v mototechně říkal že nevadí, myslel jsme že N 17 je to stejný jenom plus nějakej bonus. No co už. Ale to byl paulín, to mě bylo doporučeno tady a i na fictlkramku. No extrémě teplý motor jsme psal- jestliže odtekl stuhlej paulín tak tam i těch 130 bejt mohlo, sálala z toho teplota na 5 cm, je tam 1 výbrus a novej pístní kroužek, ten druhej je starej. Ale předtím to nedělalo to až dnes. Možná je to tou svíčkou.
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
ned zář 25, 2011 23:09:03
od Fajn-Tom
ten v mototechně zřejmě neví co znamená písmeno Y u označení svíčky. Je to vysunutý jiskřiště a to do babetty nepatří.
Nevim co všichni s tím paulinem mají. Má tepelnou odolnost do 180°C a malá tubička stojí 40kč. To si radši koupím tmel na motory v kartuši 315 ml za 150kč který odolává 250-300°C. A když chci něco utěsnit pořádně, tak lepidlo na olejový vany a je to na věčnost

Každopádně paulin není odolnej vůči tlaku, takže při kompresy ti vilítne ven.
Důvody přehřívání jsou, chudá směs, špatnej předstih nebo ucpaný výfuk
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
ned zář 25, 2011 23:10:55
od Citr0nik
to ze paali nemusi znamenat ze je nad 100- 120stupnov .. meral si teplotu ? .. a podla mna to bude .. v predstihu .. alebo spinave rebra .. bordel alej .. vsetko v kope...
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
pon zář 26, 2011 10:08:28
od Starec
Zhoď dole hlavu, odstráň zbytky toho bordeku čo si tam dal (Paulín) prípadne zabrús hlavu proti valcu. Keď to budeš znova skladať, tak to jemne doťahuj na kríž a sem tam poriskom kladiva preklep zo strán hlavu aj valec. Ovšem že máš valec po výbruse a ty tam strkáš jeden nový a jeden starý krúžok, ta to by som nerobil. A ak je ten valec po výbruse, aký piest si tam dával a aký nový krúžok. Aj tu môže byť chyba, lebo niekde môže nadmieru drieť a preto stúpa teplota.
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
pon zář 26, 2011 14:31:30
od colcino
Já jsme výbrus nedělal, s výbrusem jsme to koupil a jak dlouho výbrus je to netuším, pístní kroužek jeden nový je z toho důvodu že jsme jedne ulomil viz jiné vlákno.. Tak to zkusím ještě pomalu dotahovat teda do kříža, snad to pomůže, co s tou svíčkou? Mám ju vyhodit a dám tam nějakou jinou?
Re: Extrémní teplota motoru

Napsal:
pon zář 26, 2011 17:20:08
od martin110r
Sviečka jednoznačne iná. Túto hoď do chrbta tomu, čo ti ju predal. Ypsilonka do Babetty nepatrí.