ZÁBEH MOTORA(ak to už niekde je, prosím adminov o vymazanie)

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

ZÁBEH MOTORA(ak to už niekde je, prosím adminov o vymazanie)

Příspěvekod zdema » ned črc 08, 2007 0:59:39

Ahoj, ak už niekde táto téma bola predebatovaná, prosím adminov aby konali. Čiže ak viete poradte, ako zabiehať motor aby bol zabehnutý dobre, kvalitne a aby dlllllllllllho vydržal. Motor by sa mal podla mna zabiehať či už je nový, alebo boli menené iba krúžky, alebo bol robený výbrus, čo je môj prípad. V návode na obsluhu sa píše: benzín 1:25, rýchlosť max 30 a min. 500 km. A to môžem sadnúť a ísť? (105kg) nebolo by vhodné najskôr nechať ju povrčať len tak na prázdno, aby si všetko, hlavne krúžky, našli správne miesto a "sadli"? Finty, typy a fígle prosím.
Ináč benzín v tom pomere dymí ako čert.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod Bob » ned črc 08, 2007 12:37:18

Taky už zabíhám,používám oil Valvoline 2T 1:30 a nedýmí. Ale jezdit 30km/h po městě je dost o hubu,všude zavázím... Před výbrusem mi Stella jezdila 55,60. Tak teď ji při nějakých manévrech v tom provozu honím až k 40,ale jen chvíli-trpím..při pocitu,že v motoru jde vše "suvně"... Zatím mám 90km,hlavně vydržať :lol: Do Vápenek to ale asi nestihnu :cry:
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava

Záběh

Příspěvekod Jenda » ned črc 08, 2007 18:32:25

Pohoda. Zabíhej cestou do Vápenek. Když to nebudeš cestou honit, pojede to taky. Pokud se to už nekouše, je téměř vyhráno...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Záběh

Příspěvekod Mr.babetta » stř črc 18, 2007 22:54:59

Jenda píše:Pohoda. Zabíhej cestou do Vápenek. Když to nebudeš cestou honit, pojede to taky. Pokud se to už nekouše, je téměř vyhráno...



jak nekouše??? jako že se ten motor zadírá???
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Záběh

Příspěvekod Jenda » čtv črc 19, 2007 12:09:01

Někdy se to stává při zabíhání, začne jakoby zpomalovat, ztrácet tah a motor začne "zvonit". Motor je evidentně teplejší, někdy i dost horkej. Zastavit, nebo pokud jedeme s kopce, pomůže vypnout zapalování a pomalu jet dolů. Motor se nezapálenou směsí chladí. Lepší je ale zastavit a nechat to vychladnout za občasnýho prošlápnutí. Pokud se to má snahu při zabíhání kousat stále /tak po 5-10 km/ jízdy, sejmeme válec a prohlédneme s ním i píst. Pokud válec nemá rýhy a jiná poškození /což většinou nemívá/, je to O.K. Problém bude zpravidla v pístu. Většinou na něm najdeme světlý, jakoby vyleštěný plošky /prasátka/, které jsou přímým produktem a taky příčinou přidírání. Neudrží se na nich olejovej film. Tyto zamatujeme nejjemněším modelářským smirkem, nebo hrubší brusnou pastou. Pozor na napadání svinstva a pilinek do klikový skříně!!. Ucpeme ji hadrem. Možno vyměnit i kroužky za odpovídající nové. Pokračujeme dále v zajíždění a mažeme o něco více...
Pokud už válec sundat nejde a píst je zapečenej, tak je na záchranu pozdě.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Bob » čtv črc 19, 2007 22:01:01

Ten problém s přehříváním mám i já. Vše jsem rozdělal svíčku, vzduch.filtr,karbík.Přidal palivový filtr.Syn s ní jezdil po hřišti cca 30 min a začala se dusit. Válec zase strašně horký :x Asi se na ten píst kouknu,co že tak drhne.
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků