Co s tím?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Co s tím?

Příspěvekod vrky » stř črc 11, 2007 23:38:14

Koupil jsem "babku" skoro za babku... Tři roky stála v garáži a nejezdila. Po odpaření benzínu se udělal z oleje úpný kámen. Musel jsem vyčistit nádrž, sítko, ventil, karburátor. Z převodovky jsem vypustil asi velkou deci něčeho co kdysi bylo olejem. A teď k problému. Při jízdě po rovince cca 40km/h najednou začne cukat a 10s jede a 10s se dusí. Uberu plyn a jako za řidítka nadhodím přední kolo jako bych chtěl postavit babku na zadní. Po dopadu na zem se za chvilku zase rozjede a jede tak asi 1km a pak znova. Ale když jedu do kopce kde mě stačí táhnout na dvojku tak to neudělá to táhne pořád.
vrky
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 11, 2007 23:01:18
Bydliště: Kérkonoše

Re: Co s tím?

Příspěvekod luccas » čtv črc 12, 2007 11:02:18

Vyčistil jsi karbec? trysky,......
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod vrky » čtv črc 12, 2007 12:02:25

Plovák měl na sobě povlak z vyschlého oleje který jsem musel oškrábat. Trošku se to zlepšilo když jsem odstrojený karbec vyvařil v octové vodě. Ale dělá to pořád. PS: i výfuk jsem vypálil.
vrky
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 11, 2007 23:01:18
Bydliště: Kérkonoše

Příspěvekod luccas » čtv črc 12, 2007 13:24:13

A ty trysky si profoukl? Zkus ještě skouknout jestli teče dostatek benzínu jestli není ucpaný kohoutek
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod vrky » čtv črc 12, 2007 15:07:51

Jak říkám a píšu trysky jsem čistil jsou průchozí. Kohoutek je taky OK. Sítko v nádrži bylo ucpané. Babkla stála asi tři roky v garáži takže si představ co se všechno usadilo v nádrži a v karbci. To všechno jsem už vyčistil. Myslím si že nedotýká benzín, protože když s tím buchnu o zem tak se za chvilku rozjede. Plovák chodí na jehle volně a ventil je taky průchozí. Jako by v karburátoru zůstávalo něco viset (plovák?) Jede pak tomu asi dojde benzín a začne kuckat po nadskočení předního kola se rozjede. Je mi divné že do kopce jede jako "šlak". Zkusil jsem s tím jet do práce a než jsem přišel na ten fígl s tím bouchnutím tak jsem šlapal jako b... do práce to mám po rovince a pak do kopce.
vrky
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 11, 2007 23:01:18
Bydliště: Kérkonoše

Příspěvekod vrky » ned črc 15, 2007 22:44:18

Tak jsem dneska jel na okružní jízdu a babka mě zlobí z kopce a po rovince, do kopce jede dobře bez škubání. Tak už nevím co stím. Jako by se tam začlo něco chvět když nejde motor do tahu z kopce a po rovince, začne vynechávat, že by se přetáčel?
vrky
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 11, 2007 23:01:18
Bydliště: Kérkonoše

Příspěvekod klusik » ned črc 15, 2007 23:16:39

vrky píše:Tak jsem dneska jel na okružní jízdu a babka mě zlobí z kopce a po rovince, do kopce jede dobře bez škubání. Tak už nevím co stím. Jako by se tam začlo něco chvět když nejde motor do tahu z kopce a po rovince, začne vynechávat, že by se přetáčel?


Kluku, tohle přesně znám :-D Akorát mně to dělá jen se zapnutými světly. Když Zhasnu a rozsvítím (říkám tomu reset), zase jede :-D Ale nevím, čím by to mohlo být. Mám v podezření elektroinstalaci, jestli třeba cívečky nejsou nějaké jdi-do-hájové. Uvidím :-D CHci na to mrknout a trochu udělat znovu elektro, alespoň dráty. Kdo ví, kudy vedou a kde všude byly a co všechno vedou hlavně :-D
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků