za studena ztrácí výkon

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

za studena ztrácí výkon

Příspěvekod kaprus » stř bře 14, 2012 23:27:54

Hojdas. Potřebuju poradit, poskládal sem si babetku. Má 2rychlostní motor. Když jedu za studena tak motor ve vyšších točkách vynechává a delá takový zvuk jako trrr trrr. podobný zvuk to dělá když v rychlosti uberu plyn. motor byl pár let ve vlhkým sklepě. Mám vyměněno tyristor, indukčku, svícu, faju, kabel, gufera na klice(2ks), tesnění pod válcem u karbecu u sání. Karbec čistej, tryska nová, béňo čistý, filtr tam je. Když se zahřeje jede v poho, ale to chce tak 3km ujet, hlavně v zimně to možná ještě víc. Mozná je to tak v porádku, ale mně se to nezdá. Napadá mě jedině cívky ve statoru zapalování(to vlhko a víc to trvá nez se prohřeje třeba). Jenže sem tu nikde nenašel nejaký hodnoty odporů cívek , nebo něco jak zjistit jestli to zapálko faká dobře. Uf..
poraďte pleas. Diky moooc.
kaprus
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 21, 2012 10:45:57

Re: za studena ztrácí výkon

Příspěvekod Starec » čtv bře 15, 2012 8:13:32

Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: za studena ztrácí výkon

Příspěvekod marty207 » čtv bře 15, 2012 10:27:30

Robí to aj mne za studena, zrejme to je vykondenzovaná vlhkosť na stenách valca, kým sa to nezohreje, tak to takto preskakuje na to trrrrr...Treba to nechat po nastartovani trosku dlhsie na sytici len tak pobehat a malo by to byt uz potom OK
Babetta 207.500, červeno-čierna
Babetta 215.021 (prerobená na 225, nakopávačka), r.v.: 1990, tmavá zelená
Uživatelský avatar
marty207
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte lis 29, 2011 20:28:07
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: za studena ztrácí výkon

Příspěvekod kaprus » čtv bře 15, 2012 23:10:28

No je to možný ze to tak ma byt,almě to depta. ja to nezahřeju po cestě do práce. a dík za čísla, poměřím to a dám vědět jak to dopadlo. Akorát se vom moc nevyznám, kam přiložit ohmmetr. :|
kaprus
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 21, 2012 10:45:57

Re: za studena ztrácí výkon

Příspěvekod kaprus » stř dub 04, 2012 20:33:49

Tak sem to měřil a impulzní pól má jenom 12 ohmů. myslím že to bude ono, zkusím vymněnit.
kaprus
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 21, 2012 10:45:57

Re: za studena ztrácí výkon

Příspěvekod Vajalit » čtv říj 09, 2014 9:52:10

kaprus píše:Hojdas. Potřebuju poradit, poskládal sem si babetku. Má 2rychlostní motor. Když jedu za studena tak motor ve vyšších točkách vynechává a delá takový zvuk jako trrr trrr. podobný zvuk to dělá když v rychlosti uberu plyn. motor byl pár let ve vlhkým sklepě. Mám vyměněno tyristor, indukčku, svícu, faju, kabel, gufera na klice(2ks), tesnění pod válcem u karbecu u sání. Karbec čistej, tryska nová, béňo čistý, filtr tam je. Když se zahřeje jede v poho, ale to chce tak 3km ujet, hlavně v zimně to možná ještě víc. Mozná je to tak v porádku, ale mně se to nezdá. Napadá mě jedině cívky ve statoru zapalování(to vlhko a víc to trvá nez se prohřeje třeba). Jenže sem tu nikde nenašel nejaký hodnoty odporů cívek , nebo něco jak zjistit jestli to zapálko faká dobře. Uf..
poraďte pleas. Diky moooc.


Ahoj, mám úplně stejný problém. Vyřešilo se to nějak?
Já zkoušel jinou svíčku, vyměnil jsem tyristor, fajfku, koleno výfuku zkrácené,výfuk vypálený, gufera OK, karburátor dellorto s original tryskou 57.

Děkuju za každý nápad,
Jiří
Vajalit
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 09, 2014 2:10:41


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků