Pri zastaveni zdochne

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Pri zastaveni zdochne

Příspěvekod RE5PEKT » pát srp 03, 2007 8:46:01

Zdar ludia, mam taky problem. Neviem, ci jeto pri babettach bezne alebo by to mal byt neziaduci jav, ale ked zastavim a necham motor bezat, tak po zastaveni automaticky zdochne. Ona akoze taha uplne super aj do kopcov aj po rovine, spojka je ako nova a nie su s nou skoro ziadne problemy, ale toto tak trochu vadi... Ked som ju asi pred troma dnami bol prevetrat, tak po zastaveni dalej bafkala a musel som ju "chcipnut" vypinacom, ale teraz mi po zastaveni skape, tak ja neviem... A este jeden problem. Ked mam zavrete palivo, mam taky pocit, ze mi tam stale tecie benal, ale to som asi ja dokaslal, ked som tam nasadzoval novy palivovy kohut, tak som ho asi dal naopak, pretoze teraz mi to slape na rezervu, ako na otvorenu nadrz, na zavretu to ide ako na rezervu a na otvorenu mi to ide normalne, len do kopca mi to skape... Vopred diki za pomoc.
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod igoreva » pát srp 03, 2007 9:10:51

Pre: "RESPEKT":
Pravdepodobne máš len zle nastavené voľnobežné otáčky na karburátore.
Zaskrutkuj hlbšie (v smere hodinových ručičiek) dorazovú skrutku posúvača. je to tá vľavo vyššie. Asi tak o cca 1/2 až 2/3 otáčky
Zdvihneš tak posúvač čím pri dolnej polohe bude väčšia štrbina na prietok vzduchu.
Ak to nepomôže pootoč o cca 1/2 otáčky aj pravou skrutkou bohatosti zmesy ale opačným smerom (!) (proti chodu hodinových ručičiek). Nastavenia rob na zohriatom motore!
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

moja chyba

Příspěvekod RE5PEKT » pát srp 03, 2007 22:35:03

Velmi pekne dakujem za radu, ale chybu uz som odhalil... Predsa som nasadil ten palivovy kohut naopak a babetta mi zdochynala preto, lebo ked som si myslel, ze idem na otvorenu nadrz, isiel som vlastne na zavretu a to bol ten problem. A pri starte to iste. Ked uz viem, v akej pozicii je to ako otvorene, tak to prasknem na otvorenu nadrz, pockam kym natecie benal, zmacknem sytic a babetta pekne chyta na brnk a ked zabrzdim, tak dalej bafka a musim ju chcipnut tlacitkom, takze vsetko zase v pohode. :D
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod Starec » pát srp 03, 2007 22:50:40

Apropo: RE5PEKT-Ty si ho nenamontoval opačne, len je počne polohovaný ako si mal ten starý na ktorý si bol zvyknutý.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

asi ani nie

Příspěvekod RE5PEKT » sob srp 04, 2007 21:14:29

To by som ani nepovedal, pretoze ja som tu babettu kupoval bez palivoveho kohuta.... Ten manik,co mi ju predaval vravel, ze je to na rezerve, ale asi to bolo na otvorenej nadrzi a preto ten omyl, tod vse.
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod Starec » sob srp 04, 2007 22:56:31

Tak sory, ja som stým opačným polohovaním myslel tak, či si tam náhodov nemal starší uzávez z 207 a ten je polohovaný inák. :D
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Bednas » úte čer 03, 2008 19:58:55

taky mám takový problém...když zastavím tak to hnedka chcípne nevíte co s tim...možná že seřízení volnoběhu mohli byste mě dyžtak říct kterej šroubek je k čemu a jak na to díky
Já a můj šlapací ďábel jsme nepřekonatelní!!
Bednas
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 03, 2008 19:35:14
Bydliště: SPY

Příspěvekod spedo » úte čer 03, 2008 22:14:54

Ten vrchný je na nastavenie volnobehu a ten druhy na zmes ....
spedo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv dub 10, 2008 20:44:04

Příspěvekod Bednas » stř čer 04, 2008 15:54:32

no dobrý a jak dál jak to mám povolit nebo utáhnout atd...
Já a můj šlapací ďábel jsme nepřekonatelní!!
Bednas
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 03, 2008 19:35:14
Bydliště: SPY

Příspěvekod Filo0 » stř čer 04, 2008 17:10:33

Zmes nastav na 1-1/2 otacok od dorazu a podla toho dolad volnobeh
Filo0
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 21, 2008 19:53:16


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků