Neviem, ci som to neprechlastal...

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Myslite, ze je to prechlastane?

Anketa končí za ned zář 09, 2007 21:24:39

Ano
0
Žádná hlasování
Nie
3
50%
Neviem
3
50%
 
Celkem hlasů : 6

Neviem, ci som to neprechlastal...

Příspěvekod RE5PEKT » ned srp 19, 2007 21:24:39

Tak zdravim pani! Pred par hodinami som sa dovozil. Len neviem, ci uz uplne alebo len docasne. Problem je tento: Babetta isla dnes ako nova. Pochvaloval som si, pretoze islo aj to, co vacsinou nejde. Odstavil som ju pri kamaratovom baraku a odvtedy sa mi ju nepodarilo nakopnut (ani pri intenzivnom slapani z dost dobreho kopca nenaskocila) a domov som dosiel na volnobehu. Co sa tyka motoriek, neviem toho vela a startujem to dost mizerne (skoro vzdy pridavam privela plynu a hned zozaciatku idem do otacok). Otec ma vzdy sprdne, nech to neprechlascem, tak neviem. Podla mna je to bud spinava sviecka, malo oleja v prevodovke alebo som to naozaj prechlastal. Prosim vas, ak niekto co i len tusite, kde moze byt problem, napiste, ja skusim, ci s tym nieco urobim a ci je to ono. A pokial to je prechlastane, tak napiste, co s tym, ak s tym vobec nieco ide. A viem, ze spinava sviecka je banalita, ale niekde som odpasol kluc, takze kym si ho nepoziciam, tak nic nezistim. P.S. Som zufaly.
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod igoreva » pon srp 20, 2007 7:34:22

Pre RE5PEKT:
Tažko takto hneď povedať čo je príčinou, musel by som viac vedieť ako ti Babča jazdila predtým.
Ale na 80% som presvedčený, že náhle neštartovanie je spôsobené zanesením sviečky alebo výfuku. Prečisti však oboje. Ak je výfuk znečistený vzniká vyžší spätný pretlak a to ti karbónom znečisťuje spaľovací priestor.
Skontroluj si ešte elektriku tak, že odskrutkuješ sviečku, očistíš ju drôtenou kefou v benzíne a priložíš nasadenú vo fajke k rebrám tak aby sa jej kovová časť dotýkala rebier. Keď ti potom pomocník začne šlapať pedálmi musí na elektródach sviečky preskakoveť jasne modrá iskra.
Ak sviečka, výfuk a iskra budú v poriadku problém bude v palivovej sústave.
Prvé čo v takomto prípade skontroluj je či tečie benzín z palivového kohúta a či pracuje karburátor. Kohút sa často zanesie nečistotami z nádrže.
O funkcii karburátora sa laicky presvedčíš tak, že pri dlkšom šlapaní na stojane musíš po chvíli cítiť benzínové výpary.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Neviem, ci bude problem prave tam...

Příspěvekod RE5PEKT » pon srp 20, 2007 8:37:25

Pre igoreva:
No, ono je to asi takto: Babca pred tym isla uplne v pohode a jedinym problemom bolo, ze obcas mala problemy s radenim dvojky, ale inak nic. Priblizne pre dvoma alebo troma tyzdnami sme s kamosom babcu davali do richtigu a pri tom sme vycistili a vypalili vyfuk, vycistili sviecku, nadrz, prefukali zanesene miesta, nanovo sme viedli jedno brzdove lanko a inak nic. Ci pracuje karburator neviem, pretoze ked som to vcera skusal, uz som bol slusne nadychany benalu, takze som ho citil este pol hodky potom... A pokial ide o palivovy kohut, tak s tym by problem nemal byt, pretoze aj sitko sme cistili a benzin som mal otvoreny. Takze jedine, co by to mohlo byt a neviem, ako to zistit, je elektrina a palivova sustava. Naozaj diki za tipy, urcite poskusam a poviem, ci zabralo.
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Re: Neviem, ci som to neprechlastal...

Příspěvekod Starec » pon srp 20, 2007 19:09:40

RE5PEKT píše:Tak zdravim pani! Pred par hodinami som sa dovozil. Len neviem, ci uz uplne alebo len docasne. Problem je tento: Babetta isla dnes ako nova. Pochvaloval som si, pretoze islo aj to, co vacsinou nejde.

Tak to máš smolu, tvoja Babča mlela z posledného, ale chcela Ti ešte ukázať, že na to má. Teraz, už jej len jamu kopať v záhrade, alebo miesto toho čo tu pýtaš radi tak zháňať rýchlo ten sviečkový kľúč bo Ti celkom dodýcha. Ak budeš mať iný problém ako sviečku potom poradím. A ešte niečo, ak by skutočne bola prechlastaná a to určite bude po márnych štartoch, tak vyber sviečku, zavri benzín, popretáčaj a nechaj odpariť. A polepši sa, bo nabudúce ak Babču dakde odstavíš, tak Ti ujde. :cry:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

ha...

Příspěvekod RE5PEKT » pon srp 20, 2007 21:39:48

Takze, svieckovy kluc som zohnal. Prechlastana nie je a sviecka je v poriadku, takze ak si to s tym, ze poradis myslel vazne, mozes sa realizovat... To s tym pretacanim som si uz predtym nasiel v prirucke a uz som to skusal. Nepomaha. Sviecka nie je vypalena a uz som ju vycistil, ale stale nic. Podla prirucky je to bud voda v plavakovej komore, upchte palivove potrubie, sitko alebo tryska karburatora, porusena izolacia sviecky, velka vzdialenost elektrody sviecky, vadna jednotka tyristoru, vadna cievka alebo nosnik statora alebo preklzuje startovacia spojka. Nametov je to dost, ale ja aj tak o polovici z nich aj tak nemam sajn, co to vlastne znamena, tak by som ocenil mensiu radu, co by to mohlo byt a co to vlastne znamena. Vdaka.
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod Starec » úte srp 21, 2007 0:06:57

Prvé čo sa ta opýtam, vyskúšal si sviečku či dáva modrú iskru, ak dáva ružovú nemusí ju dávať pod tlakom, skús dať novú. Po druhé, ak budeš mať vonku sviečku, tak polož prst na dieru a našlap poriadne Babču, ak budeš mať palec suchý tak hľadaj chybu v prívode paliva. Po tretie, premeraj si postupne, štartovací pól, inpulzni pól, tyristor a indučku. Ak to máš všetko OK tak sa potom ozvi, pôjdeme ďalej. OK :lol:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

heh

Příspěvekod RE5PEKT » úte srp 21, 2007 11:56:03

No, takze, kedy dava sviecka iskru? Co s nou mam urobit, aby tu iskru dala? Štartovací pól, inpulzý pól, tyristor a indučka sa ako meraju? Vravel som ti, ze mam babcu len kratko a vobec sa do toho nevyznam, tak mi to skus radsej vsetko vysvetlovat ako debilovi, nech nedochadza k neskorsim nezhodam, dobre?
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Příspěvekod vrky » úte srp 21, 2007 12:10:05

Napsal jsi co by to asi mohlo dělat. Mimo jiné prokluzování startovacích čelistí. Když ji zkoušíš startovat protáčí se ti motor? pokud ano můžeš si tuto závadu škrtnout. Jak bylo psáno výše základ je se kouknout jestli hází jiskru.
vrky
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 11, 2007 23:01:18
Bydliště: Kérkonoše

Příspěvekod igoreva » úte srp 21, 2007 14:06:07

Hneď v úvode ti predsa píšem ako máš preveriť či sviečka dáva modrú iskru. Urob to a potom sa ozvi.
Vyskrutkuj ju a prilož k rebrám.
Bez tejto prvej analýzy sa nepohneme ďalej!
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

hmm...

Příspěvekod RE5PEKT » úte srp 21, 2007 15:58:23

To je sice pekne, ale kde mam zohnat fajku?
Ha! Si myslite, ze ste niekto? Sa zobudte! Sa vyserte a hlavne sa vyserte na to...
RE5PEKT
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 31, 2007 11:39:17

Re: hmm...

Příspěvekod Starec » úte srp 21, 2007 16:28:32

RE5PEKT píše:To je sice pekne, ale kde mam zohnat fajku?

Najprv nemáš sviečkoví kľuč, teraz nemáš fajku, tak čo vlastne máš.
Tak chalani NO - KOMENT, ja cúvam, bo nakoniec vysvitne, že ani tú Babettu nemá. :evil: :evil: :evil:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod rasto1203 » úte srp 21, 2007 16:28:54

A co ty nemas azda fajku to nemyslis vazne ved to je ta cierna blbost s ktorou napajas kabel na sviecku! (ta koncovka)
rasto1203
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 26, 2007 16:30:51

Příspěvekod ben » úte srp 21, 2007 20:30:06

chlapce ty to radsej hod niekam do servisu alebo daj babetu opravit nejakemu znamemu, lebo pri tvojich skusenostiach to este viac doje***
mimochodom fajku mozes zohnat v obchode 8) :lol: 8)
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod igoreva » úte srp 21, 2007 21:36:05

Pre RE5PEKT:
Nerozumiem Ti, veď fajku predsa maš na sviečke, lebo ak ju nemáš tak sa nečuduj, že ti to nechodí.
No ak chceš sviečku vyskrutkovať musíš fajku najprv zhodiť dole a potom ju znova na sviečku nasadiť a celok priložiť k rebrám a šlapať. Dúfam, že je ti to už jasné, lebo ako vidím Starec" sa už vzdal a mne tiež veľa nechýba
:-)
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Zakk_210 » stř srp 22, 2007 11:20:26

:D
Babetta 210
Uživatelský avatar
Zakk_210
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned črc 08, 2007 10:00:25

Další

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků