Typ sviecky????

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Typ sviecky????

Příspěvekod Woozie » pát led 12, 2007 20:50:34

Najde sa tu niekto,kto by mi vedel povedat nieco o tejto sviecke? Nasiel som ju dnes v mojej dielni a namam ani sajny co je to zac. Viem len to ze je to znacka PAL a ze je pekne stara (ale asi nova,nepouzivana) Myslite ze by mohla ist do babetty?

Obrázek



dal som to inde, RS neni dobra vec na obrazky, okrem toho by to po case vymazali, takto to tu ostane. IGI
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Jenda » sob led 13, 2007 19:09:29

Zajímavej kousek, Budu pouze hádat: Vypadá jako letecká, nebo závodní z 30 až 40-tých let. Musel by si mít asi silný zapalování, upravenou fajfku, spíše VN kabel zakončený očkem jako to bylo u motorů, který měly magneto. Navíc je nebezpečí, že by se to trubkový jiskřiště mohlo u Babetty potkat s pístem. Nějak šetrně to vyzkoušet, tedy zašroubovat a ručně pootočit klikou, nikoli našlapovat! Vzhledem k tomu, že při horní úvrati je pod hlavou velmi málo místa, tak to nevidím dobře...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » ned led 14, 2007 15:38:34

Neni toto nieco podobne???

Obrázek
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » ned led 14, 2007 17:36:59

IGI: Dik za zmenu picture. Je to nieco podobne ako to tvoje myslim ze priam rovnake. Pytal som sa fotra ci nevie co to je a on mi povedal ze to je nejaky "ZHAVIC" do dieslovych motorov (Dedko bol kedysi davno zeriavnik na V3S co je diesel a este sme maly jednoho stareho Zetora samozrejme taktiez diesel) zevraj to nejak zohreje zmes pred startom. Ale nzapali! Myslim ze by to mohlo byt ono
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Jenda » ned led 14, 2007 18:20:47

Jasný, když je sudanej kryt. Je to žhavící svíčka z diesselu, používaná jen při startu. Že mne to nenadlo hned. Pod tím krytem nebylo vidět to žhavící tělísko. Ty by teda na Babettě asi skutečně nejelo:-)
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » ned led 14, 2007 18:43:33

tak to moje je prosim zhaviaca sviecka z nezavisleho kurenia (bufíka) 8)
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron