Babetta se vzbouřila a ignoruje mé požadavky na startování

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Štartovanie

Příspěvekod igoreva » čtv úno 07, 2008 11:11:30

Ja mám svoju skúsenosť so štartovaním podobnú.
Po dlkšom státi Babetta 210 vždy zle štartuje. Štatisticky je zistené (čítal som to niekde tu na webe) že poradie dôvodu je nasledovné:
- 55% je na príčine zanesená sviečka
- 25% karburátor
- 15 % výfuk
- 5 % iné závady (čiže aj elektrika)
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Starec » pon úno 11, 2008 5:45:34

jetour píše:No mě Babetka po dlouhým stání po zimě nikdy nechce naskočit, a vždy pomůže , že rozebru karbec profouknu, vrátím zpět, nic neštiluju, a najednou hned naskočí na 1. našlápnutí. :D

To je samozrejmá vec, usadí sa ti stuhnutý olej v tryskách. Ak trocha pohneš rozumom, tak nemusíš ani karburátor rozoberať. Stačí pred odstavením vypáliť všetok benzín z karbesu. Samozrejme nesmie ti prepúšťať cez kohútik ak je uzavretý, alebo si daj dole hadičku. Na jar tam pustíš šťavu a ideš v pohode.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Micek » ned úno 24, 2008 13:35:36

Mam ted podobny problem jako jsem cetl v prvnim prispevku...
vycistil jsem karbec a svicku.... zkousim startovat a nic... motor proste jenom bubla...
ale zjistil jsem ze kdyz zkousim jestli hazi svicka jiskru... tak sice hazi, ale nevim jestli ma spravnou barvu... je takova hodne fialova... spis az cerveno zluta... myslite ze muze bejt slaba jiskra? nebo problem s indukcni civkou? dik
Micek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 16, 2007 23:51:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Starec » úte úno 26, 2008 7:24:32

Micek: Tu sviečku môžeš kľudne zahodiť. Musí dávať modrú iskru.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Zakk_210 » čtv bře 06, 2008 10:36:36

Už jsem na to přišel.... mmoje babetta je hodně citlivá na nastavení směsi a hladiny paliva v karbeci.... stačilo jen poštelovat a naohýbat plovák....
Babetta 210
Uživatelský avatar
Zakk_210
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned črc 08, 2007 10:00:25

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků