Jak dlouho chladne přehřátý motor?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Jak dlouho chladne přehřátý motor?

Příspěvekod RomanR » pon čer 21, 2021 22:08:55

Pavel píše:A není ta rychlost 35kmh trochu moc na záběh? :) Prvních 200km bych jezdil 25-30max. Pokud ti to dobře táhne, tak bych to zajížděl dál. Případně ti někdo odflákl výbrus. Taky jsem měl zkušenost, že když jsem to dával k jednomu chlápkovi, tak se to každou chvíli zadíralo a když jsem to pak dával jinde, tak nikdy.

V jedné příručce pro GO Babetty (nemám ji doma, abych byl přesnější) se doporučuje u 210-ky při záběhu po rovině nepřekračovat rychlost přes 27 km/h a z kopce jet ještě pomaleji. Když z kopce uberete plyn, přestane se motor mazat. Maže ho olej v benzínu a uzavřením plynu uzavřete přísun paliva s olejem a tedy i mazání. Proto nejčastější zadírání motoru bývá v plné rychlosti z kopce, když zavřete plyn a to i u zaběhnutého motoru. U nového při záběhu je to ještě horší. Krom toho při pomalé jízdě se motor tolik nehřeje. V horkém počasí zásadně nehonit motor ani zajetý.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků