Prepínač pedálovania a motora - problem

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » pát srp 09, 2013 10:13:30

Dobrý, mám taký menší (alebo väčší :D ) problémik zo svojou Babettou 210...Babetta dlhšie stála asi 4 roky pred týždňom som ju začal dávať do kopy bolo na nej zlých viac vecí...dostala som ponuku na jednu skoro celú Babettu za 10 eur..boli na nej tie veci čo potrebujem..vymenil som nádrž, prednú vidlicu, zadné koleso, cievku, a rozdeľovač..taktiež som kúpil nové piestne krúžky a pretesnil karburátor a motor...Babetta keď naskočila tak išla v pohode aj 20-30 km...potom som vypol motor a zas nechcela naskočiť a musel som počkať npr. hodinku a potom zas naskočila...najprv som si myslel že je mastná štartovacia spojka(čo ešte nevylučujem)...prejavovalo sa t tak že babetta pri štartovaní neroztočila motor niečo tam preklzovalo, proste to nemalo takú silu a potom zrazu z ničoho nič naskočila na pootočenie pedálov a motor išiel v pohode...Hovorím si že to bude mastná alebo pokazená štartovacia spojka...jeden chalan od mňa chcel odkúpiť starú prednú vidlicu povedal som mu že za 5 eur je jeho...prišiel aj z otcom ktorí sa tomu rozumel viac než ja a všimol si že problem neni ani tak v spojke ale v tom cudlíku čo prepína pedálovanie a motor keď sním potočím a vysunem ho je tam pedálovanie ale keď som dám naspeť je tam tiež pedálovanie a aj motor cuká chce sa už pretočiť občas aj pretočí ale nemá to takú silu aby ho to rozbehlo ...proste to úplne nedosadne, na kamarátovej babette to dosadne úplne to kolečko na ten plech keď potočí pedále mu to tam skočí a mne tam ostane asi 0.5cm medzera..ale netuším prečo...mám to kolečko a aj to vnútro na druhej babette ale neviem presne ako to vnútri funguje a čo vlastne budem musieť rozobrať..neviete mi poradiť čo tam vnútri môže byť zlé alebo čo konkrétne budem musieť meniť..

Za každú radu ďakujem :)
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Pat » pát srp 09, 2013 10:21:31

Spis vypada ze to mas spatne slozeny. Melo by na te hrideli byt toto (smer od motoru ven):
segrovka, ozubene kolecko, pruhnuta podlozka, krytka, segrovka, prepinac, pruzinka, krytka a segrovka
snad jsem tam nic nezapomnel, tak si to zkontroluj :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » pát srp 09, 2013 13:16:37

dobre, skúsim sa na to pozrieť, dneska budem mať požičaný aj sťahovákov bubna tak to rovno aj odmastím acetónom..dúfam že to pomôže :)
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » úte srp 13, 2013 17:28:30

no tak som to dal do poriadku ta hriadel ktora sa rozpajala ked ste prepli na pedalovanie do seba niako nedoliehala...+ bola zamastena spojka (ta ktora radi 1tku a 2jku) chvilku isla ale ptm sa zas zamastila a nechcela hodit 2jku proste na jednotke 25km/h a totalne vytoceny motor..po asi 5km sa zamastila tak ze ani na jednotke uz nemala zaber a skapala a nesla nastartovat...rozobral som to bola zase totalne mastna bol v nej vyteceny olej...myslim si ze to je preto ze som tam dal onieco viac oleja nez po kontrolny srob myslite ze to moze byt koli tomu alebo mam hladat pricinu inde? ved nove gufero by to malo zadrzat tak ja neviem uz...:D skusim vypustit troska oleja dam ho tam menej a ak sa to zamasti zas tak... :D
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Pat » úte srp 13, 2013 17:52:28

oleje musis mit dokonce min nez po kontrolni sroub. olej by mel vytekat az kdyz babcu naklonis aspon o 30 stupnu na pravej bok
takze upust olej a melo by to pomoct, jinak taky jsi tam mozna to gufero nasadil spatne, to se taky stava...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » úte srp 13, 2013 17:57:35

ok, gufero som nasadil asi spravne, nevytrca ani neni prilis hlboko a je rovnomerne...myslim si ze to bude tym olejom...:)
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » úte srp 13, 2013 23:47:25

olej som vypustil je ho tam dokonca o dost menej, dôkladne som to vyčistil acetonom a zas po kratkej jazde to je zamastene..odkial tam moze ist olej? :( je niaky spôsob ako to zistit? :roll:

edit: teraz ked pozeram tento obrazok http://img32.imageshack.us/img32/9253/babetta.jpg tak sa mi zda ze mi tam chybaju tie podlozky za O kurzkom...ten O kruzok to je taky maly priesvitny ze? ked som to daval dole tak sa mi niako zvliekol bol strceny v tomto http://www.motozolzso.sk/image/cache/da ... 00x300.jpg tak som ho tam nastrkal naspet az po tu cast kde sa to zuzuje zvnutra....:D tak som ho tam nastrkal naspet ale nepametam si ze by pred nim boli este niake podlozky...moze to byt tym? inak to telo unasaca ( ta trubka) v jej nutri okrem toho O kruzku a podloziek nema byt nic? lebo to je v podstate dute...
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Pat » stř srp 14, 2013 7:38:52

Tak v tom unaseci maji dve tenky podlozky (shodou okolnosti jsou stejny jako ty co jsou na okrajich INA lozisek v rozbehovym bubnu, vcera jsem mel rozebranej skoro celej motor), pak prijde ten gumovej O krouzek (pokud nemas nebo mas starej tak urcite vymenit za novej !!) a nakonec takova trochu sirsi podlozka. Pokud tam tohle nemas tak dokoupit a doplnit, protoze to tama bude tect.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod rondob » stř srp 14, 2013 7:52:41

Tak ale ak sa ti spojky zamastili už nikdy ich dokonale neočistíš a vždy sa ten olej dostane na povrch. Jedine dať si nalepiť nové obloženie. najprv ale musíš zistiť či to ešte niekde netečie.
rondob
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv zář 29, 2011 12:05:48
Bydliště: Košice - Prešov

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Pat » stř srp 14, 2013 8:09:12

Jde to ocistit celkem bez problemu. Oblozeni vemes tech benzinem, pak to lehounce obrousis a zase benzinem a bude to dal v pohode fungovat :) To by museli byt nacucany fakt hodne aby to uz neslo...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » stř srp 14, 2013 9:27:26

pozrem sa na to poobede lebo Babetka je momentalne u kamarata....ale tie podlozky tam asi nemam iba ten O kruzok vo nutri, aj ten tam je celkom na volno... :? skusim kupit novy ale tie podlozky mam podla coho tam dat? ake maju velkosti? musia zakrivat O kruzok?

A z toho oblozenia sa to nemasti, aspon urcite nie tak ako mne tolko oleja v nom nemoze byt :D
Naposledy upravil redfox dne stř srp 14, 2013 9:33:56, celkově upraveno 1
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Pat » stř srp 14, 2013 9:33:13

No tam asi nic nestrcis, protoze zkrz to jde vystupni hridel a navic se tama maze ta hridel pri otaceni. Budes muset sehnat ty podlozky...
Melo by to byt snad tohle ten sirsi, neni tam ale obrazek tak to nepotvrdim:
http://www.fichtlkramek.cz/nahled/krouz ... ovaci.html
tady mas O krouzek:
http://www.fichtlkramek.cz/nahled/krouz ... 19x15.html
a pak 2x tuhle podlozku:
http://www.fichtlkramek.cz/nahled/podlozka_loz_ina.html
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » stř srp 14, 2013 9:40:25

No to som si akurat uvedomil aj ja ze tam ide ten hriadel :D som to vymazal ale uz si stihol reagovat..:D

http://www.youtube.com/watch?v=7hdmrYbyCKo 6:50 tam to je pekne vidno mne tam asi chýbajú tie podložky..máme unás taký obchod kde predavaju diely na babettu ale neviem či tam budú mať tieto podložky samotné...zas objednávať to z česka a platit 6 eur poštovné kôli 50centovému nákupu sa mi moc neoplatí :D skúsim sa tam dneska ísť opýtať....

A ten O krúžok ktorý tam mám ma normalne take gulaté telo...nie také hranaté a je priesviný to asi neni originál že?
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod Nepér » stř srp 14, 2013 11:09:17

Já naplnil převodovku po kontrolní otvor (až to teklo ven) a prvních 100 km mi to cákalo nahoře dirkou v napouštěcím šroubu...
B210 1985
Uživatelský avatar
Nepér
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 146
Registrován: stř srp 07, 2013 0:33:31
Bydliště: Praha-východ

Re: Prepínač pedálovania a motora - problem

Příspěvekod redfox » stř srp 14, 2013 19:54:24

to aj mne robilo....takze situacia je takato..najprv som tam dal tmel dovnutra a dokonca to fungovalo, tesnilo to celkom dobre ale aj tak nakoniec sa tam dostal niaky olej..ale aspon som vedel kde je na 100% chyba tak som isiel a kupil chybajucu podlozku pod o krúžok poriadne odmastil a ono to aj ide ale treba ju vytocit na 20/kmh a zacat sa citlivo hrat z plynom a tu dvojku si tam hodi a ptm ide zas normalne ale od 20-25/kmh to zrýchluje asi 5sek..:D myslim si ze to uz lepsie neodmastim lebo je to nasiaknute v tých čelustiach (teda v tých dotykových plochách..teraz si nespomeniem ako sa to vola...cital som ze sa to da jedine nalepit...asi neni niaky figel ako odtial tu nasiaknutu mastnotu dostať ze? :)

Cim snou viac jazdnim tym sa mi zda ze to ide lepsie mozno to treba tu spojku troška zabehnut lebo je skoro nová...
redfox
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 07, 2013 0:35:03


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků