Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Naxos » pát zář 06, 2013 22:55:47

Rád bych se zeptal, jestli s tím má někdo zkušenost naroubovat na Babettu karbec s pincka ? Jde mi hlavně o velikosti trysek atp, já mám jen ty origo, ale obávám se že možná bude malinko věčí a bude to moc bohaté, ještě se uvidí :?:

Důvod je prostý: Jak jsem dneska dělal malý pořádek v garáži, tak jsem v krabici našel dávno zapomenutý komplet karbec na pincka a vypadá že je v dobré kondici. Takže jsem nad tím zapřemýšlel, a svařím kolínko aby pasovalo na ten karbec a na válec Babety. Což nebude nic složitého :mrgreen: O víkendu se do toho asi pustím, tak uvidíme jak to dopadne. Podle mě, by to mělo být potom lépe nakrmené, takže to i lépe pojede. I když se na tom teď nejezdí, nemám do čeho štourat a tohle mě celkem láka vyzkoušet. Navíc ten karbec z fíka má lépe řešené trysky na čištění a přístup i na plovák, takže by to bylo další +

Jaké koliv rozumně rady a zkušenosti rád uvítám :wink:
Naxos
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon srp 12, 2013 20:59:01

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod ridchey » sob zář 07, 2013 0:10:49

myslim,ze ani nemusis nic varit, tusim,ze snad staci lehce obrousit tvar priruby u motoru
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Naxos » sob zář 07, 2013 19:47:26

Takže jsem dneska s tím pár hodin bojoval, a nakonec se dílo zdařilo :D Celkem jsem se zadrbal s pročištění karbecu a nekolikanásobné štelování hladiny benzínu :? chvilku jsem měl chuť to rozmlátit kladivem, jelikoš to byl starý karbec a nějak mě to nechtělo poslouchat, buď to teklo moc a nebo pak skoro vůbec :twisted: Po asi 10. pokusu už hladina byla ok.
Pak přišlo na řadu uprava toho kolínka, nejdřív jsem se zadrbal s tím, že použiju to z pincka, ale po proměření a různém zkoušení a vymýšlení jsem zjistitl, že by to tam prostě nevyšlo, roztec sroubů je rozdílná a i kdybych to proprousil a protahnul díry, tak by to už nemělo na čem držet a ani bych tam asi nenamontoval matky. Takže použití z pincka na Babettu 207 není možné a ani by se tam ten karbec nevešel, bo při proměření by vycházel přímo do nadrže tam kde je lanko plynu. Takže tudy cesta nevede.

Po menší upravě a výrobě malého mezikusu jsem použil origo kolínko a karbec s fíka už vychází akorat.

Na sání jsem dal jednu silnějsi hadici do slabší, a pak stáhnul a napojil sání do rámu jako u origoše.
Pak přišel test nastartování a ze začátku se tomu moc nechtělo, vypadalo to bledě. Jen to zakusckalo a nějak to vynechávalo, tak mě napadlo že možná jak to teď nějakou dobu stálo neježděné, že kouknu na svíčku.
Hodil jsem druhou svíčku a najednou to už chytnulo, trošku jsem pošteloval volnoběhem a jel to projet. Po nastartování to bylo jako dýmovnice :mrgreen:

Zdá se, že do otáček to jde ochotněji, a na rovince jsem to zkusil podržet ale jelo to jen 46Km/h, dříve dávala malinko přes 50. V různých otáčkách bylo znát že se to malinko přidusilo ale pak se to zase rozběhlo jako by mě někdo strčil :lol:
Po příjezdu jsem vytáhnul svíčku a byla celá totálně cerná od sazí. Takže bude to chtít jen pořešit ty trysky a zdá s eže to bude OK. Zatím je ot moc bohaté, což se ani nedivím jelikoš trysky jsou origo pro pincka.

Výhodou je to, že se k tomu dá teď krásně dostat, a výměna nebo čistění špinavých trysek je otázkou vteřín. Takže jak polaboruju s tryskama do uspěšného stavu, tak dám vědět :wink:

Ještě jsem to i vyfotil, ale malinko je to zašpiněné ty plechy od montáže, takže to přehlídněte :D
Foto karbecu zde: http://www.ownimg.com/i/DSC0002.jpg
Naxos
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon srp 12, 2013 20:59:01

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod ridchey » sob zář 07, 2013 20:15:23

vypada to dobre,ale tim hadicovym prechodem do origo sani,jsi to mozna trosku degradoval a ma to vlastne stejne vzduchu jako predtim, vyzkousej-nez vymenis trysky- dat prime sani,treba jen s pretahnutou puncochou
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Fajn-Tom » sob zář 07, 2013 20:20:28

k čemu je dobrý karburátor s větším průměrem když necháš původní sací kolínko? K navýšení výkonu ne.
Na 207 jsem před pár rokama měl karbec i s kolínkem z fichtla
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Pat » sob zář 07, 2013 20:45:06

Napad dobrej, ale jak tu bylo receno, musis si vyrobit kolinko, ktery bude prumer tak abys to neomezil, protoze origo kolinko je maly!
Dalsi vec, ze sanim do ramu jsi to cely akorat posr... musis tam dat nejakej open filtr a pak teprve ladit trysky :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Naxos » ned zář 08, 2013 12:09:25

Já si to včera právě večer říkal,jak jsem pil jedno pivo za druhým, že to dneska převařím na věčí průmě kolínka :oops: Jsem rád že to mám potvrzeno, jo tak s tím sáním to otestuju taky. Já se akorát před chvilkou probudil, jsem byl na Valašském záření :mrgreen:

Zatím děkuji za rady :wink: Jak to předělám tak dám echo
Naxos
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon srp 12, 2013 20:59:01

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod PetrT30 » ned zář 08, 2013 12:48:26

jen pro inspiraci .... kolínko je ze staré kovové židle :) , dosedací příruby jsem si vyrobil z plocháčů, svařil do kupy, koupil jsem karbec na aukru (asi to je polák), trochu seřídil hladinu, nasadil filtr a tradá :mrgreen:
http://petrt30.rajce.idnes.cz/Babetta_2 ... 270242.jpg
Ani nevím kolikátka tam je tryska - síčka je cihla tak to neřešim.
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod abo » ned zář 08, 2013 13:02:21

Materiál oceľ? Karbec mám aj ja ale nechcel som moc dávať oceľ aby mi to koleno nehrdzavelo. Vyriešil si to nejako?
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod PetrT30 » ned zář 08, 2013 13:06:12

Ano a docela jednoduše - stříknul jsem ho plničem (základovkou) a pak dvousložkovou barvou :)
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod abo » ned zář 08, 2013 13:37:31

Mno to by šlo, čo ale na to teplo?
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Naxos » ned zář 08, 2013 19:33:49

PetrT30: Máš to pěkně provedeno :wink: Jak vidím tak máš i nějaké montážní nožičky nebo co to je na tom rám přídělané, to teda koukám :shock: :lol: Akorát se dívam po nějakém vhodném filtr jako máš ty, tak snad něco najdu za rozumné peníze.

Jinak co se týká úpravy, tak jsem dneska po garáži hledal nějakou ideální slabostěnou tubku a hle, našel jsem tu co byla na výfuku o vnitřním průměru 18mm, takže pro ti té origo 12mm je to už rozdíl. Nakonec jsem to teda vařil plynem, bo jsem to i malinko ohýbal a přeci jen s menším hořákem to nepropálím jako s céóčkem.
Během práce jsem to jen tak vyfotil, jak jsem měl koleno skoro už hotové. Tvar jsem okopčil od toho origoše, takže jsem defakto nic nevymýšlel. Stříknul jsem to normálně sprejem cerným akryl. a i po jízdě se ta barva spíš jen zapekla, takže tady bych to asi moc neprožíval.

Co se týká jízdy, tak jsem otestoval jízdu uplně bez filtru a mám pocit že při jízde to tam dost vhánělo vzduch, takže se to nechovalo moc ideálně a jakoby se to dusilo při věčím přídání plynu. Pak jsem teda nasadil kolenko té hadice uplně bez ničeho, aby to nevhánělo vzduch přímo. Rozjezd +- stejný jako když jsem tam měl origo karbec, ale jak jsem překročil 30Km/h tak se motor začal nějak víc probouzet k životu :mrgreen: Je teda fakt, že jsem nemohl mít přidaný uplně plný plyn ale tak kolem 1/2 az 3/4 kdy to tolik neřvalo a zrychlovalo.Pří plném plynu se to mělo tendenci dusit a bylo to hodně hlučné od karbecu. Myslím si že když namontuju potom nějaký otevrený filtr co ma PetrT30, tak by se to mělo chovat ještě lépe :P
Na rovince jsem to nechal roztočit a už když jsem překračoval rychlost 50Km/h tak jsem se divil že to pořád má snahu zrychlovat. Celá Babeta se už třepala když jsem se dostal na hranici 58Km/h a v zrcátku jsem videl jen mazanici :lol: Pak už jsem ale ubral, ptrotože to bylo celkem už vytočené a nechtěl jsem to kousnout, ale zdálo se že by to hranici 60Km/h překročilo ale asi jen těsně.

Nějaké foto při montáži: http://www.ownimg.com/i/DSC0008.jpg
http://www.ownimg.com/i/DSC0010.jpg
Naxos
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon srp 12, 2013 20:59:01

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Pat » pon zář 09, 2013 9:34:47

No vidis tak uz jen filtr a pak pripadne doladit trysky podle barvy svicky.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Naxos » stř zář 11, 2013 12:30:29

Tak jsem si včera trošku pohrál a už to mám komplet hotové. Nechtělo se mi dávat několik stovek za otevřený filtr, takže jsem jen koupil vložku filtru pro pincka za 70,-kč a pomocí hadice a lepidla na bazi gumy jsem to složil a je to hotové :mrgreen: Projel jsem to jen asi 2kiláky, nebylo moc času. Ale zdá se že je to už dobré, je to teda o dost hlučnější než z origo filtrem (ale to asi každý otevřený filtr) ale motor už pěkněji reaguje na přidání plynu a je to lepší než bez filtru. Svíčka byla světle hnědooranžová, takže se zdá že to je Ok a víc do toho šahat už nehodlám. Tryska má číslo 60 a ta malá nevím, tak jsem nic nenašel.

Jediné co jsem sledoval je to, že když byl motor jen lehce ohřátý, tak měl ještě lepší výkon než když jsem pak dojel a ještě to zkoušel jen tak rozjíždět na pár metrech, tak se zdálo že malinko výkonu někam odešlo :? Tak nevím jestli to dělá ta druhovýroba těch pístů nebo co?
(Motor má po výbrusu najeto asi tak +- 1500km, takže žádná hrůza.)

A tady je foto filtru, třeba to někdo použije jako inspiraci, jak udělat filtr za pár kaček: http://www.ownimg.com/i/DSC0013.jpg
Naxos
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon srp 12, 2013 20:59:01

Re: Naroubovat karburátor z pionýra na Babettu

Příspěvekod Pat » stř zář 11, 2013 12:42:34

filtr vypada dobre, to musim pochvalit :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků