kvalitní ložiska do motoru

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: kvalitní ložiska do motoru

Příspěvekod Fajn-Tom » stř črc 23, 2014 16:27:30

DRN píše:
Fajn-Tom píše:u SKF mi u pionýra praskla klec. Teď mam NTN a po dvou závodních víkendech jsou v pořátku, jen ten nápis taiwan na nich může trochu odradit :lol: :lol:

Jaký jsi měl označení tý klece by sis nevzpoměl?

bylo to normální ložisko co se dává na kliku, ale to jsou i ty NTN. Ložiska SKF s polamidovou klecí jsou koupeny do novýho motoru, tak jsem na ně zvědav.

Někdo by dával přesnější ložiska a já naopak dávám s vůlí větší C4 :lol: Měřil jste si někdo souosost děr pro ložiska na klice? Já u babetty ne, ale u pionýra to bývá rozhozený dost. Stačí přesný trn, který se dá místo ložisek a hned je vidět jestli sedí vodící pouzdra.
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: kvalitní ložiska do motoru

Příspěvekod DRN » stř črc 23, 2014 18:19:59

Pavel píše:Koupil jsem je v Mateze, což je důvěryhodný obchod na ložiska.

Asi budu možná prvním průkopníkem Koyo ložisek :) Koukal jsem, že se úplně stejné dávají na KTM 50 SX :)

>DRN. Tos mi říkal ty na těch Vápenkách o těch válečkových ložiskách? Já jsem tam nepochytil nicky několika lidí, tak se mi to plete.

Já určitě ne. Nebyl jsem tam.

Koyo jsou dobrý, v jpn motorkách je to většinou (spolu s ntn) v prvovýrobě.
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: kvalitní ložiska do motoru

Příspěvekod DRN » stř črc 23, 2014 18:22:18

Fajn-Tom píše:
DRN píše:
Fajn-Tom píše:u SKF mi u pionýra praskla klec. Teď mam NTN a po dvou závodních víkendech jsou v pořátku, jen ten nápis taiwan na nich může trochu odradit :lol: :lol:

Jaký jsi měl označení tý klece by sis nevzpoměl?

bylo to normální ložisko co se dává na kliku, ale to jsou i ty NTN. Ložiska SKF s polamidovou klecí jsou koupeny do novýho motoru, tak jsem na ně zvědav.

Někdo by dával přesnější ložiska a já naopak dávám s vůlí větší C4 :lol: Měřil jste si někdo souosost děr pro ložiska na klice? Já u babetty ne, ale u pionýra to bývá rozhozený dost. Stačí přesný trn, který se dá místo ložisek a hned je vidět jestli sedí vodící pouzdra.

Fotku asi nemáš co'? Já ty selhaný ložiska sbírám. profesionální deformace. :D

C4 bych použil u těch válečkovejch.
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: kvalitní ložiska do motoru

Příspěvekod miraSt » pát črc 22, 2016 22:44:35

Dávám 6203 C3 těsněné gumou z obou stran. Otevřené se mi zadíraly.
Zelená dříč; červena tahoun. Obě se dočkaly 12voltů. Od 7/2011má červená dálkové a tlumené světlo. Zelená je pryč a přibyla černá. Od 5/2013 má taky 12V a tlumené/dálkové.
miraSt
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 06, 2009 10:29:33
Bydliště: Fryčovice

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků