Kde koupit volnobezku

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Kde koupit volnobezku

Příspěvekod kmex » čtv dub 09, 2015 20:22:54

Ahoj / dobrý den,
potřeboval bych poradit, s koupí volnoběžky pro Babettu 210, chci vyměnit celý hřídel (v eshopech to nazývají předlohový hřídel úplný-volnoběžka Babetta ). Máte někdo zkušenost, ze kterého e-shopu nejlépe objednat, aby ten díl šel namontovat a fungoval?
Pro info jestě popíšu co se stalo s motorem: loni na podzim při cestě do práce začal motor na první převodový stupeň vydávat kvílivý zvuk, který se projevoval vždy na první stupeň a ustal současně se zařazením dvojky. Kromě zvuku se všechno chovalo normálně, ale mě bylo jasné, že něco není v pořádku. Rozebral jsem spojky (to mám natrénované dobře), ale nic jsem neobjevil. Po rozpůlení motoru jsem našel problém na předlohovém hřídeli. Kola byla od sebe cca 2mm od standartní polohy, všechny válečky volnoběžky byly mimo posici, skřípnuté šikmo mezi obě ozubená kola, ale nevypadly ven. Kolíčky co se o ně opírají byly zohýbané. Nicméně mechanismus vonoběžky byl funkční. Závada se hlukem projevila hned po ranním rozjezdu. Během předchozí jízdy jsem nic nepatřičného nepozoroval.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co by mohlo být příčinou volnoběžčina neštěstí?

Děkuji za info / rady.
Zdravím, T.
kmex
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 04, 2015 0:13:00

Re: Kde koupit volnobezku

Příspěvekod ridchey » čtv dub 09, 2015 23:01:31

vsechny komplet volnobezky snad pochazi z jen jednoho zdroje,a tedy by melo byt jedno,kde ji koupis
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Kde koupit volnobezku

Příspěvekod ridchey » čtv dub 09, 2015 23:02:25

a pricina muze byt v opotrebeni valecku
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků